Lechowa młodzież 2022/2023 – tydzień 16

W sobotę, 26 listopada kolejne mecze w swoich ligach rozegrali juniorzy starsi i juniorzy młodsi. Dla Lecha Poznań U-19 oraz Lecha Poznań U-17 był to bardzo udany weekend. Młodzież Kolejorza wygrała oba spotkania notując imponujący bilans goli 11:0.II-liga:

Lech II Poznań przed dwoma tygodniami zakończył roczne zmagania. Zakończył je mając serię 5 z rzędów meczów bez porażki, w których zdobył aż 11 punktów. Rezerwy Kolejorza po rundzie jesiennej są na niezłym 10. miejscu w II-lidze. Lech II Poznań ma 2 punkty przewagi nad strefą spadkową, jest wyżej od choćby rezerw Zagłębia i Śląska. Do wiosennych zmagań wróci 25 lub 26 lutego, kiedy u siebie podejmie mającą oczko mniej Radunię Stężyca. Jesień w wykonaniu podopiecznych Artura Węski zdążyliśmy już podsumować -> TUTAJ.

CLJ U-19:

Juniorzy starsi pod koniec 2022 roku są w bardzo dobrej formie i poważnie włączyli się o tytuł Mistrza Polski. Lech Poznań z CLJ U-19 tym razem rozgromił u siebie będącą w strefie spadkowej Cracovię Kraków aż 5:0. Podopieczni Bartosza Bochińskiego umocnili się na 2. miejscu w ligowej tabeli tracąc do liderującego Górnika Zabrze tylko 2 oczka. Niebiesko-biali jesień zakończą w czwartek, 1 grudnia, o godzinie 13:00, kiedy zmierzą się na wyjeździe z dziewiątą Polonią Warszawa.

CLJ U-17:

W przyzwoitej formie pod koniec 2022 roku znajdują się również juniorzy młodsi z grupy zachodniej CLJ U-17. Zawodnicy Jędrzeja Łągiewki w sobotę rozbili na wyjeździe przedostatniego Zawiszę Bydgoszcz 6:0. Wiadomo już, że Lech Poznań zakończy rundę jesienną na 5. pozycji. Na razie do liderującego Zagłębia Lubin traci 7 oczek. W sobotę, 3 grudnia, o godzinie 12:00 w ostatnim tegorocznym spotkaniu Kolejorz podejmie na swoim boisku dwunaste Zagłębie Sosnowiec.

CLJ U-15:

Trampkarze starsi z grupy B CLJ U-15 już tydzień temu zakończyli zmagania rundy jesiennej plasując się na 2. miejscu o 3 punkty za Pogonią Szczecin. Z naszej grupy B spadła Akademia Reissa Poznań oraz Jaguar Gdańsk, wiosną te drużyny zastąpią inne zespoły, tabela zostanie wyzerowana, rywalizacja zacznie się od nowa, a triumfator grupy B awansuje do 1/2 CLJ U-15. Jesień w wykonaniu trampkarzy starszych podsumujemy w tygodniu.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2022/2023 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

CLJ U-19: Lech Poznań – Cracovia Kraków 5:0
CLJ U-17: Zawisza Bydgoszcz – Lech Poznań 0:6

Kolejne mecze młodzieży:

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Lech Poznań (czwartek, 1 grudnia, godz. 13:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec (sobota, 3 grudnia, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <