Wyniki sondy: Alan Czerwiński musi zostać

Przez ostatni tydzień w jednej z wiadomości na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica” trwała sonda z zapytaniem, czy umowa z Alanem Czerwińskim powinna zostać przedłużona? Po blisko 7 dniach od jej rozpoczęcia pora przedstawić wyniki ostatniej ankiety.Dawno nie było sondy, w której kibice Lecha Poznań byli aż tak zgodni. Aż 92,1% ankietowanych uważa, że wygasający 30 czerwca 2023 roku trzyletni kontrakt Alana Czerwińskiego powinien zostać przedłużony. Łacznie 4,7% internautów było na NIE, a 3,2% użytkowników KKSLECH.com nie wie, co zrobić w sprawie umowy obrońcy lub nie ma zdania na ten temat.

W sondzie przez tydzień oddano 7263 głosy, kibice Lecha Poznań w ogromnej większości ewidentnie dążą sympatią Alana Czerwińskiego chcąc, aby prawonożny defensor nadal występował w niebiesko-białych barwach także w kolejnym sezonie 2023/2024. Warto przypomnieć, że 29-latek w minionej rundzie rozegrał łącznie 940 minut podczas których prezentował się przyzwoicie. Obrońca wyróżniał się solidnością i doświadczeniem, jego występy cechowała odpowiedzialność w grze defensywnej, zawodnik nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu będąc ważnym rezerwowym.

Jesienią Alan Czerwiński w 4 meczach łatał dziurę nawet na stoperze dając sobie radę na nietypowej dla siebie pozycji. Doświadczony prawy obrońca w Gruzji wszedł nawet na pozycję defensywnego pomocnika i strzelił gola po uderzeniu z daleka, a w spotkaniu z Koroną po wrzutce z prawej strony zaliczył asystę przy zwycięskim golu Filipa Szymczaka.

Poniżej znajdują się pełne wyniki ostatniej ankiety. Wszystkim internautom KKSLECH.com dziękujemy za wyrażenie swojej opinii i zachęcamy do licznego udziału również w kolejnych sondach. Następna pojawi się w grudniu.Wyniki sondy: Czy umowa z Alanem Czerwińskim powinna zostać przedłużona?

44,7% – TAK. To solidny, doświadczony obrońca, dobra zapchajdziura na każdej pozycji w defensywie
32,1% – TAK. To bardzo wartościowy zmiennik na prawej obronie dla Pereiry
15,3% – TAK. Latem i tak trzeba by kogoś ściągnąć za niego a to Polak, których w zespole jest mało
3,2% – NIE. Mamy Filipa Borowskiego na wypożyczeniu, on słabszy nie będzie, stawiajmy na młodych
3,0% – Nie wiem. Poczekam z opinią do wiosennych meczów
0,9% – NIE. Nie przekonuje mnie jego gra, piłkarz daje niewiele jakości
0,6% – NIE. On już się nie rozwinie, nie ma sensu by był głównie rezerwowym
0,2% – Nie wiem. Niech zarząd robi co uważa. Zaakceptuję każdy ruch

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

5 komentarzy

 1. 100h2o pisze:

  Prawie 90% piszących głosowało na TAK. To bardzo dobra ocena Czerwińskiego Alana. I powinien zostać bo wieloletnie doświadczenie uczy, że ciągłe „wietrzenie szatni” to tylko otwarcie i zamknięcie okna. A niekoniecznie przez nie wleci jakiś „orzeł/jastrząb”. Pozbyc się tych o których większość wypowiada się tutaj po prostu żle.
  Lecha nie trzeba już burzyć by murować od nowa. Jest solidny fundament, teraz tylko mądry remont, dobudowa i tyle. Dotyczy to też trenera który powinien zostać co najmniej na 2 sezony.
  Ci co powinni zostać i ci co muszą wyp…ć tyle razy już wymieniani, że nie ma znowu potrzeby podawać ich nazwisk.

 2. Sp pisze:

  Taki wynik mnie zupełnie nie dziwi. Wiadomo, że chciałoby się tak, że teraz lub najpóźniej latem przychodzi lepszy zawodnik od Joela i ten ma walczyć by jednak nie być tym drugim wyborem, ale takie cos jest niestety nie realne. Wiadomo, że trochę się śmiejemy, że Alan na każdym zdjęciu smutny jest, co chociaż w tej rundzie się zmieniło, ale na kapitana go nie pchamy i casus Macieja Gajosa nam nie grozi. Warto też dodać, że przecież to po dołączeniu do naszego klubu został powołany do reprezentacji, a w tamtym momencie był w gorszej formie niż obecnie.

 3. Kosi pisze:

  Pozostaje jeszcze kwestia czy on bedzie chcial byc rezerwowym kandydujacym do gry w pierwszym skladzie czy gwiazda w innym klubie. Latem chyba chcial go Widzew a tam gralby pewnie caly czas.

  • versoo pisze:

   W innych polskich klubach nie zarobi tyle co w Lechu w jego wieku trzeba myslec o przyszlosci. Lech to dobra sciezka do dalszej gry o cos, czestej gry i do zarobiania do emerytury.

 4. bas pisze:

  Bez zaskoczenia solidny zawodnik i do tego Polak ,pytanie czy będzie dalej chciał grać w Lechu no i czy zarząd i trener widzą go u nas. Mam nadzieję że ktoś z decyzyjnych jednak czyta ten portal takie poparcie dla zawodnika ewidentnie pokazuje czego chcą kibice.