Co dała nam Liga Konferencji i nie tylko

Europejskie puchary co roku głównie latem zwiększają zainteresowanie kibiców Lecha Poznań losami klubu co jest spowodowane możliwością poznania nowych rywali, emocjonującymi losowaniami czy meczami w środku tygodnia. Bez Europy nie będzie sportowo-finansowego rozwoju klubu, nie będzie też rozwoju tej witryny, która właśnie dzięki nadal trwającym pucharowym rozgrywkom 2022/2023 mogła zrobić krok naprzód.Podsumowując cały czas minioną jesień czy mistrzowski 2022 rok pora na nietypowe, zapowiadane wczoraj podsumowanie europejskich pucharów, lecz od nietypowej strony. Od strony KKSLECH.com, które już w maju przysłowiowo „położyło łapę” na wszelkich pucharowych treściach tworząc medialną rzeczywistość Lecha Poznań od zakończenia sezonu 2021/2022. Już wtedy było wiadomo, jakie treści będą tutaj królowały tak długo aż Kolejorz nie odpadnie z pucharów, na czym będzie bazowała ta strona i co będzie priorytetem mającym przyciągać uwagę nie tylko kibiców Lecha Poznań. Były dni w drugiej połowie 2022 roku, kiedy serwis tętniłem życiem wyglądając tak jak powinien, przebywało tutaj tysiące osób zainteresowanych pucharowymi losami Mistrza Polski, który po majowym tytule sportowo próbował latem czy jesienią zrobić krok naprzód w postaci dobrej gry na arenie międzynarodowej. To się udało, a dzięki temu również nam wiele wyszło.

Pucharowy ruch na KKSLECH.com
null

Korzystając z doświadczeń zebranych choćby w 2020, 2015 czy 2010 roku, kiedy Lech Poznań także często rywalizował co 3-4 dni można było udoskonalić pewne rzeczy, z niektórych zrezygnować i wprowadzić parę nowości. Najważniejsze było jeszcze bardziej podnieść poziom tych materiałów, tutaj nie ma i nie było pucharowych tekstów na 3-4 zdania pisanych na kolanie w 15 minut czy opinii o rywalach na podstawie wycen z Transfermarktu. Materiały z którymi mieliście okazję zapoznać się w drugiej połowie mijającego roku pochłonęły trochę czasu, najtrudniejszy do zrobienia był tzw. „przegląd kadry rywala”. Tworzenie tego typu artykułu pochłaniało od 7 do 10 godzin w zależności od m.in. dostępności meczów danego przeciwnika (video), jego pucharowej historii, liczby piłkarzy w kadrze a nawet ich cv. Były to zdecydowanie najtrudniejsze artykuły do zredagowania, zawierały dużo wiadomości w tym informacji o sposobie gry konkretnego rywala, który często grał w zupełnie innym stylu od Kolejorza lub od jeszcze poprzedniego przeciwnika.

Ile czasu zajmowało tworzenie pucharowego tekstu na temat danego rywala?

„Przegląd kadry rywala” – ok. 7-10 godzin (ok. 2,5 godziny na zredagowanie tekstu)
„Od jeszcze innej strony” – ok. 3,5 godziny
„Przed meczem” – ok. 2 godzin
„Warto wiedzieć” – ok. 1,5 godziny
„Zapowiedź” – ok. 45 minut

Zwykły/inny artykuł dotyczący przeciwnika – ok. 2,5 godziny

W rundzie jesiennej pucharowego sezonu 2022/2023 najwięcej tekstów powstało na temat Karabachu Agdam (44). Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ między losowaniem a pierwszym spotkaniem z Azerami było trochę czasu, więc naturalną rzeczą była większa liczba tekstów przez brak konieczności poruszenia paru tematów w jednym tekście, żeby na wszystko starczyło miejsca. Sporo artykułów powstało na temat Dinama Batumi (41), na tematy pozostałych rywali już nieco mniej, powodem było mało czasu pomiędzy meczami poszczególnych rund kwalifikacyjnych czy nawet w grupie C, przez co kilka tematów lądowało w jednym i tym samym materiale. W przypadku każdego z sześciu przeciwników powstały wszystkie artykuły, jakie były w planach, wyjątkiem był Villarreal. W przypadku Hiszpanów przed 6. kolejką nie pojawił się artykuł typu „od jeszcze innej strony”, bo był to okres tak jakby kibicowskiego przesycenia meczami co 3-4 dni, Lechem Poznań, był to czas mniejszego zainteresowania kibiców losami klubu, dlatego została podjęta decyzja o odpuszczeniu sobie w ogóle tworzenia tego materiału.

Liczba opublikowanych artykułów na temat rozgrywek/danego przeciwnika:

Liga Mistrzów – 82
Liga Konferencji – 310
Dwumecz z Karabachem – 44
Dwumecz z Dinamem – 41
Dwumecz z Vikingurem – 39
Dwumecz z Austrią – 36
Dwumecz z Villarrealem – 35
Dwumecz z Dudelange – 34
Dwumecz z Hapoelem – 33

KKSLECH.com w wiadomościach google
null

W minionej rundzie największym zainteresowaniem internautów KKSLECH.com cieszył się cały cykl i wszystkie pucharowe artykuły dotyczące Lecha Poznań rywalizującego z Karabachem Agdam. Wpływ na aż 613 tysięcy czytań na pewno miał okres, kiedy był rozgrywany ten dwumecz. Odbywał się w końcu w letnim czasie transferów, kiedy na KKSLECH.com zawsze jest najwięcej osób, dlatego siłą rzeczy wielu internautów zdecydowało się również na czytanie o Karabachu Agdam. Swoje zrobiła też sportowa stawka dwumeczu, ranga rozgrywek, dużo czasu pomiędzy losowaniem a pierwszym spotkaniem, wynik pierwszego meczu i łomot w rewanżu, który od razu przyciągnął na stronę kibiców innych zespołów niż Lech Poznań. Najmniej ludzi zapoznało się z artykułami dotyczącymi Dudelange. Nie był to zbyt atrakcyjny rywal marketingowo czy kibicowsko, w dodatku Kolejorz grał z nim w czasie ligowego dołka, który od razu spowodował odpływ internautów w ciągu tygodnia. W przypadku Hapoelu Beer-Sheva powodem niższego zainteresowania niż zakładano był raczej wynik pierwszego meczu (0:0), który został uznany w Poznaniu porażką, sam Lech nie strzelił gola, wcześniej w spotkaniu ligowym także było 0:0, właśnie od początku października szło zauważyć Lechowy przesyt w tym spadające zainteresowanie kibiców losami klubu w trakcie tygodnia.

Na temat którego pucharowego rywala teksty cieszyły się największym zainteresowaniem?:

Karabach Agdam – 613 tys. czytań
Villarreal CF – 377 tys. czytań
Vikingur Reykjavik – 319 tys. czytań
Austria Wiedeń – 308 tys. czytań
Dinamo Batumi – 187 tys. czytań
Hapoel Beer-Sheva – 166 tys. czytań
F91 Dudelange – 159 tys. czytań

Unikalność łącznie 392 pucharowych tekstów, jakie powstały od zakończenia sezonu 2021/2022 miała wpływ na statystyki KKSLECH.com. Nie da się ukryć, że dzięki Lechowi Poznań w tym jego aż 14 meczom na arenie międzynarodowej w minionej rundzie udało się nam wygenerować 4,3 mln odsłon przygotowanych materiałów, których nie można było przeczytać czy zobaczyć nigdzie indziej. Podczas pucharowych meczów Kolejorza wykonaliśmy blisko 3,5 tysiąca zdjęć, przedmeczowe i meczowe raporty na żywo trwały na KKSLECH.com 63 godziny, blisko 39 godzin spędziliśmy przy Bułgarskiej relacjonując wszystkie domowe gry Mistrzów Polski, a nasi korespondenci byli obecni jeszcze w Wiedniu. Latem i jesienią w budowaniu zasięgów pomagały nam wyniki czy przebieg dwumeczów. Na przykład porażka na Islandii a później odrobienie strat w rewanżu po dogrywce z punktu czysto marketingowego było bardzo korzystne, dużo dobrego zrobiło trafianie na często obcych przeciwników z krajów, w których Kolejorz nigdy wcześniej nie gościł, na Austrię Wiedeń po 14 latach, dużo lepiej było też pokonać Villarreal CF niż na przykład ograć u nas Hapoel.

Odsłony pucharowych tekstów: 4,3 mln
Liczba pucharowych tekstów: 392
Liczba wykonanych zdjęć: ok. 3500
Liczba godzin relacji na żywo: 63h (38,5h prosto z Bułgarskiej)

W minionej rundzie pucharowej KKSLECH.com zdominowało treści na temat Lecha Poznań wyświetlające się w wiadomościach aplikacji Flashscore z której głównie na smartfonach korzysta chyba każdy kibic Kolejorza. Zdominowaliśmy także pucharowe treści w google w tym w google news. Nie ma co ukrywać, że taki był cel, celem była wysoka zauważalność właśnie tam a nie na przykład na wszelkich, nieefektywnych portalach społecznościowych. Ideą tego serwisu to wyłącznie unikalne treści tworzone samemu z wykorzystaniem pomysłów, które nie są już zdradzane wcześniej, żeby nikt inny nie chciał ich wykorzystać opisując coś krócej, niestarannie bądź powierzchownie. W przypadku rywalizacji z Bodo/Glimt jest rekordowo dużo czasu do kolejnego meczu niebiesko-białych w Europie, na temat Norwegów pojawiło się już 7 artykułów w listopadzie, w grudniu może będą z kolejne 2-3, w styczniu również coś się pojawi. Wypada wszystkich zachęcić do czytania i jednocześnie można podziękować za tak duże zainteresowanie poprzednimi 392 materiałami dotyczącymi Lecha Poznań w europejskich pucharach 2022/2023.

KKSLECH.com dominuje na Flashscore
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

5 komentarzy

 1. 07 pisze:

  Nie wiedzialem ze az tak wiele czasu musicie spadzac zeby napisac artykuł. Szacun tym bardziej.

 2. tomek27 pisze:

  Roznica w odwiedzinach strony miedzy Villareal a Karabachem az przeraża . Z drugiej strony to po porazkach Lecha spod kamieni wyłazi najwiecej robali , ktorzy krytykują wszystko i wszystkich . Sporo kibiców tutaj niestety karmi sie porazkami Lecha ,bo wtedy mogą sobie ponarzekac

  • Kosi pisze:

   Ale wiesz, ze porazki przyciagaja takze kibicow innych klubow zeby sie posmiac z Lechem? nawet jest o tym wspomniane

   • tomek27 pisze:

    300 tys odsłon ludzi , ktorzy chcą sie posmiac ? Aj dont fink soł 🙂

 3. Sp pisze:

  Napisze krótko. Szacunek
  Latem do Crveny zvezda przeszedł Azarovi z Dinamo Batumi, to im pokazałem z tej strony opis by nakreślić jakim jest graczem.