Lechowa młodzież 2022/2023 – tydzień 17

W minionych dniach ostatnie jesienne mecze rozegrały dwa z czterech najstarszych młodzieżowych zespołów Lecha Poznań. Dwóch zwycięstw nie było, juniorzy starsi Kolejorza przerwali dobrą passę, bez trudu zwyciężyli za to juniorzy młodsi.

II-liga:

Lech II Poznań przed trzema tygodniami zakończył roczne zmagania. Zakończył je mając serię 5 z rzędów meczów bez porażki, w których zdobył aż 11 punktów. Rezerwy Kolejorza po rundzie jesiennej są na niezłym 10. miejscu w II-lidze. Lech II Poznań ma 2 punkty przewagi nad strefą spadkową, jest wyżej od choćby rezerw Zagłębia i Śląska. Do wiosennych zmagań wróci 25 lub 26 lutego, kiedy u siebie podejmie mającą oczko mniej Radunię Stężyca. Jesień w wykonaniu podopiecznych Artura Węski podsumowaliśmy parę dni temu -> TUTAJ.

CLJ U-19:

Juniorzy starsi na koniec 2022 roku przerwali serię 8 z rzędu meczów bez porażki i passę 3 kolejnych wygranych. Tym razem podopieczni Bartosza Bochińskiego jeszcze przed weekendem ulegli na wyjeździe Polonii Warszawa 0:2 dając się wyprzedzić Rakowowi Częstochowa. Lech Poznań w 17 kolejkach ugrał 33 punkty, do liderującego Górnika Zabrze traci 3 oczka. Juniorzy starsi z CLJ U-19 do rywalizacji powrócą 11 lub 12 marca przyszłego roku, kiedy u siebie zmierzą się z będącą w strefie spadkowej Lechią Gdańsk.

CLJ U-17:

Cały czas serię 7 kolejnych gier w grupie zachodniej CLJ U-17 bez porażki mają juniorzy młodsi. Zawodnicy Jędrzeja Łągiewki drugi raz z rzędu strzelili 6 goli, tym razem w sobotę, 3 grudnia pokonali u siebie Zagłębie Sosnowiec aż 6:1. Lech Poznań do lat 17 zajmuje w grupie zachodniej 5. lokatę, w 17 jesiennych kolejkach ugrał 36 oczek i do prowadzącego Zagłębia Lubin traci po rundzie 7 punktów. Wiosną juniorzy młodsi wrócą do gry 4 lub 5 marca 2023 roku, gdy zmierzą się na wyjeździe z niżej notowaną Lechią Gdańsk.

CLJ U-15:

Trampkarze starsi z grupy B CLJ U-15 już 2 tygodnie temu zakończyli zmagania rundy jesiennej plasując się na 2. miejscu o 3 punkty za Pogonią Szczecin. Z naszej grupy B spadła Akademia Reissa Poznań oraz Jaguar Gdańsk, wiosną te drużyny zastąpią inne zespoły, tabela zostanie wyzerowana, rywalizacja zacznie się od nowa, a triumfator grupy B awansuje do 1/2 CLJ U-15. Jesień w wykonaniu trampkarzy starszych podsumowaliśmy -> TUTAJ.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w poniedziałek, ale dopiero w pierwszej połowie marca 2023 roku. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2022/2023 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.