Pół ligi w treningu

Pierwsza połowa grudnia w PKO Ekstraklasie 2022/2023 to czas treningów wielu drużyn, które zakończyły już zimowe urlopy. Niektórzy ligowcy rozgrywają sparingi, są oczywiście tacy, którzy wkrótce powrócą do zajęć a nawet dopiero po nowym roku.Trenerzy różnych ekstraklasowych drużyn mieli i mają zupełnie inny plan na tę zimę niż niż przykładowo sztab szkoleniowy Lecha Poznań. Są zespoły, które aktualnie trenują i rozgrywają mecze kontrolne, będą je wkrótce rozgrywać czy będą ćwiczyć nawet w czasie świąt i to podczas zgrupowania! Są oczywiście ekipy mające teraz wolne bądź drużyny, które niedawno zakończyły obóz. Plany na zimę w niektórych klubach są często niezrozumiałe czy nietypowe. Kto i co teraz robi? Co wkrótce będzie robił? I co zamierza robić do końca grudnia? O tym więcej poniżej.

CRACOVIA KRAKÓWma teraz wolne

W Cracovii trwa teraz przerwa zimowa (od 4 do 27 grudnia). Krakowianie wrócą do zajęć jeszcze w czasie świąt – 28 grudnia. Wcześniej Cracovia rozegrała 3 sparingi notując w nich następujące rezultaty:

Cracovia Kraków – Zeleziarne Podbrezova 3:4
Cracovia Kraków – Dukla Bańska Bystrzyca 1:0
Cracovia Kraków – Tatran Liptovsky Mikulas 4:1

GÓRNIK ZABRZEjest teraz w treningu

Górnik po zakończeniu rundy jesiennej nie pojechał na urlopy. Trenuje do 11 grudnia, niedawno rozegrał 2 sparingi odpowiednio z Odrą Opole (4:1) oraz z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:0). Jutro czeka go jeszcze mecz kontrolny z Miedzią Legnica.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOKma teraz wolne

Zawodnicy Jagiellonii mają podobny plan do Lecha. Są na urlopach do 14 grudnia i do końca miesiąca będą ćwiczyć na własnych obiektach. Poznaniacy od 22 grudnia będą jednak mieli przerwę świąteczno-noworoczną, a piłkarze z Białegostoku już nie.

KORONA KIELCEjest teraz w treningu

Kielczanie wznowili treningi 28 listopada rozgrywając już jeden sparing (4:0 z Górnikiem Łęczna). Jutro podejmą GKS Katowice, by 16 grudnia udać się na przerwę świąteczno-noworoczną.

LECH POZNAŃma teraz wolne

Nasi zawodnicy wracają do zajęć 12 grudnia (kadrowicze 14 grudnia) i przez 10 dni będą trenować na własnych obiektach. Później rozpocznie się przerwa świąteczno-noworoczna, która potrwa do 2 stycznia. Lechowy plan przygotowań do wiosny 2023 znajdziecie m.in. w środkowym i górnym menu serwisu (wersja komputerowa), na dole w wersji mobilnej lub -> TUTAJ .

LECHIA GDAŃSKma teraz wolne

Lechia po ostatnim meczu nie udała się na urlopy. Trenowała do 3 grudnia rozgrywając sparing z Gedanią Gdańsk (1:0). W tej chwili gdańszczanie przebywają na urlopach, które zakończą się na początku stycznia.

LEGIA WARSZAWAjest teraz w treningu

Legioniści zaraz po ostatnim meczu udali się na urlopy, które dobiegły końca 1 grudnia. Legia jest aktualnie w treningu, niedawno rozegrała mecz towarzyski z GKS-em Tychy wygrany 3:1. Przed nią sparing z Motorem Lublin (10 grudnia) i przed przerwą świąteczno-noworoczną z Ruchem Chorzów (16 grudnia).

MIEDŹ LEGNICAjest teraz w treningu

Zawodnicy Miedzi wrócili do zajęć 2 grudnia i do 16 grudnia, do przerwy świąteczno-noworocznej rozegrają dwa sparingi. 10 grudnia zmierzą się z Górnikiem, a 15 grudnia z czeskim FK Jablonec.

PIAST GLIWICEjest teraz w treningu

Piast wybrał się na urlopy zaraz po ostatniej kolejce. Gliwiczanie wrócili do zajęć 3 grudnia i będą ćwiczyć aż do 22 grudnia mając w planach nawet obóz w Wałbrzychu (16-22 grudnia). Przerwa świąteczna w tym klubie będzie krótka, potrwa tylko od 23 do 26 grudnia. Dzień później Piast rozpocznie już właściwe przygotowania do rundy wiosennej. Przed świętami podopieczni Aleksandara Vukovicia zmierza się z GKS-em Jastrzębie Zdrój (14 grudnia) oraz z Karkonoszami Jelenia Góra (18 grudnia).

POGOŃ SZCZECINjest teraz w treningu

Pogoń Szczecin wróciła do zajęć 5 grudnia i będzie trenować do 22 grudnia. Dzień później zacznie się dla „Portowców” przerwa świąteczno-noworoczna.

RADOMIAK RADOMma teraz wolne

Zawodnicy Radomiaka po zakończeniu jesieni otrzymali krótkie urlopy, po nich 25 listopada grali w Niemczech z Red Bullem Lipsk przegrywając 0:6. Od 26 listopada aż do początku stycznia zawodnicy z Radomia odpoczywają, zimą mają i będą mieli rekordowo dużo wolnego czasu.

RAKÓW CZĘSTOCHOWAjest teraz w treningu

Zimowy plan Rakowa wygląda ambitnie. To aż 2 obozy w tym jeden w Holandii, który właśnie się zaczyna i potrwa do 17 grudnia. Częstochowianie ćwiczą od 3 grudnia, jutro zmierzą się kontrolnie z PSV Eindhoven, 14 grudnia z Anderlechtem Bruksela a 17 grudnia z Fortuną Sittard. Po obozie w Holandii rozpocznie się kilkunastodniowa przerwa świąteczno-noworoczna.

STAL MIELECma teraz wolne

Klubem mającym podobny plan do Radomiaka jest Stal. Mielczanie ćwiczyli do 26 listopada rozgrywając 2 sparingi – z Wisłą Kraków 1:1 oraz ze Stalą Rzeszów 1:0. Teraz mają wolne, do zajęć wrócą dopiero na początku stycznia.

ŚLĄSK WROCŁAWma teraz wolne

Piłkarze Śląska po zakończeniu jesieni trenowali jeszcze przez parę dni. Otrzymując ponad miesięczne urlopy powrócą do zajęć w nietypowym terminie. Wrocławianie zaczną przygotowania w czasie świąt (27 grudnia) wcześniej od 5 grudnia ćwicząc indywidualnie. W dniach 28 grudnia – 31 grudnia pojadą na obóz w góry, gdzie będą pracować nad siłą. Tym samym podopieczni Ivana Djurdjevicia nowy 2023 rok powitają tak jakby razem, bo od 1 stycznia mają trenować na własnych obiektach i 8 stycznia polecieć na zagraniczne zgrupowanie.

WARTA POZNAŃma teraz wolne

Warta Poznań po rundzie jesiennej nie udała się na urlopy. W listopadzie rozegrała sparing z rezerwami Lecha Poznań (1:1) oraz z Polonią Środa Wielkopolska (4:3).

WIDZEW ŁÓDŹjest teraz w treningu

Łodzianie zaraz po zakończeniu rundy pojechali na urlopy, do treningów wrócili 5 grudnia i przed świętami wezmą udział w dwóch grach towarzyskich (10 grudnia z Ruchem Lwów i 17 grudnia z Chojniczanką Chojnice). Od 18 grudnia do 2 stycznia w Widzewie będzie trwała przerwa świąteczno-noworoczna.

WISŁA PŁOCKma teraz wolne

Wisła Płock do 27 listopada ostro trenowała będąc m.in. na obozie na Słowacji. „Nafciarze” podczas zgrupowania rozegrali 4 sparingi (wyniki poniżej). Po obozie dla wiślaków zaczęła się ponad miesięczna przerwa, która zakończy się 2 stycznia.

Wisła Płock – Zilina 0:4
Wisła Płock – Tatran Liptovsky Mikulas 4:4
Wisła Płock – Zeleziarne Podbrezova 3:1
Wisła Płock – Garbarnia Kraków 1:2

ZAGŁĘBIE LUBINma teraz wolne

Lubinianie po ostatnim jesiennym meczu pojechali na urlopy, do zajęć powrócą 12 grudnia i już nie będą mieć przerwy świąteczno-noworocznej jak w wielu innych klubach PKO Ekstraklasy 2022/2023. Dnia 6 stycznia „Miedziowi”, których niedawno przejął Waldemar Fornalik będą trenować w Turcji.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <