Wyniki sondy: Priorytetem dwie pozycje

Przez ostatni tydzień w jednej z wiadomości na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica” trwała sonda z zapytaniem, kto w pierwszej kolejności powinien trafić do Lecha Poznań w zimowym okienku transferowym? Po 7 dniach pora na wyniki niedawnej ankiety.
Na wstępie można wspomnieć, że sonda cieszyła się rekordowym jak na ten okres zainteresowaniem co może trochę dziwić. Udział w niej wzięło aż 11848 osób, ponownie wyniki kolejnej ankiety były wyrównane. Łącznie 4 możliwości odpowiedzi przekroczyły próg 10% głosów, a 2 możliwości 20% głosów. Najwięcej kibiców Kolejorza uważa, że w pierwszej kolejności powinien do nas przyjść bramkarz do rywalizacji z Filipem Bednarkiem (28,9%).

Poza tym 20,2% ankietowanych widziałby zimą nowego skrzydłowego, 11,3% internautów KKSLECH.com ściągnęłoby dodatkowego napastnika, natomiast 10,1% jest za wprowadzaniem nowego młodzieżowca. Tylko 3,8% kibiców nie widzi w ogóle sensu przeprowadzenia zimą transferów, a 2,5% osób biorących udział w tej sondzie myśli co jedynie o uzupełnieniu składu, lecz temat transferów ogólnie ich nie interesuje.

Dziwić może zaznaczenie tylko przez 9,0% kibiców opcji „Ktoś do środka. Nie możemy grać cały czas Kvekveskirim, Murawskim i Karlstromem”. Najwyraźniej wielu z Was nie dziwi problemu na tej pozycji. Poniżej znajdują się pełne wyniki Waszego głosowania. Wszystkim oczywiście dziękujemy za głosy i zachęcamy do licznego udziału również w kolejnych sondach na KKSLECH.com. Planowo następna ankieta powinna pojawić się jeszcze przed świętami.
Wyniki sondy: Kto w pierwszej kolejności przydałby się zimą?

28,9% – Powinien przyjść nowy bramkarz do rywalizacji z Filipem Bednarkiem
20,2% – Koniecznie musi przyjść skrzydłowy. Już teraz brakuje jakości a latem Skóraś może odejść
11,3% – Nowy napastnik do rywalizacji z Szymczakiem i Ishakiem
10,1% – Zamiast kogoś sprowadzać powinniśmy wprowadzać do składu nowego młodzieżowca
9,0% – Ktoś do środka. Nie możemy grać cały czas Kvekveskirim, Murawskim i Karlstromem
5,8% – Najpierw trzeba rozwiązać kwestię dziesiątki a później znaleźć nowego ofensywnego pomocnika
4,4% – Lech powinien poszukać nowego stopera za Lubomira Satkę, który szykuje się do odejścia
4,0% – Potrzeba wzmocnień na jeszcze innej pozycji (napisz w komentarzu na jakiej)
3,8% – Nie ma sensu robić zimą transferów, kadra Kolejorza jest wystarczająco mocna
2,5% – Nie wiem. Można co najwyżej uzupełnić skład kimś nowym, ogranicza nas w końcu limit obcokrajowców

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

13 komentarzy

 1. Harnaś pisze:

  Nie można było wybrać więcej, niż jedna opcja dlatego wybieraliśmy to, co wg nas „priorytetem priorytetowym” jest. Wychodzi na to, że jednak te dwie pozycje najbardziej newralgiczne. Moim zdaniem trzeba więcej, niż jednego wzmocnienia…

 2. 07 pisze:

  Uważam ze poza transferami do priorytetem powinny byc transfery z klubu – Rudko, Ba Loua..i czasowe – Pingot, Marchwinski, Pacławski. Do tej listy powinien byc dopisany Sobiech ale zostalibysmy z 2 napastnikami co byłoby zbyt ryzykowne. Na dzis w/w są bez szans na grę.

 3. kibic79 pisze:

  Bednarek jaki jest każdy widzi, ale przynajmniej jest constans. Ma swój poziom poniżej, którego nie schodzi.
  Dla mnie priorytet to obrona, bo na chwile obecna 1 lipca zostajemy z Salamonem, Miliciem i Pingotem na środku oraz Pereira na bokach. Przedłużmy umowę z Czerwińskim i Rebocho, zdecydujmy czy stawiamy na Palacza, bo jesli nie to koniecznie trzeba transferu na lewa obronę. Zatrzymajmy Dagerstala i załatwimy kogoś za Satkę, bo jak się gra ligę i puchary majac 3,5 srodkowych obrońców to było widać w lipcu i sierpniu.
  Przydałby się jeden zawodnik do środka pola, jeśli nie Kozubal to potrzeba kolejnego transferu. Może odejść Skóraś, a jeśli tak i odejdzie tez Gio to potrzeba 2 bocznych pomocników.
  Na rundę wiosenna to skład jest szeroki, ale co będzie 1 lipca tego nie wiadomo. Byłbym wiec ostrożny w oddawaniu lekka ręka kogokolwiek poza Rudko.

  • kibic79 pisze:

   Moje obawy wynikają z tego, ze gra Lecha w tej rundzie opierała się na:
   – Miliciiu, Satce i Dagerstalu w obronie (może odejść dwóch z tych graczy)
   – Pereirze na boku obrony
   – Kalstroemie i Murawskim w środku pola
   – Skórasiu na skrzydle (może odejść)
   – Ishaku z przodu
   Największym ubytkiem w stosunku do poprzedniego sezonu był brak Amarala, który miał, jak na swoje możliwości, słaba rundę. Nie w każdym meczu wszyscy wskazani grali/grali dobrze, ale zazwyczaj to właśnie na nich bazowała drużyna w wygranych meczach. Gdyby z tej układanki wyjąć 3 elementy, a do tego pozwolić odejść Gio, Czerwinskiemu i Pereirze to może zburzyć cała koncepcje drużyny. W zrobienie 7-8 transferów w 2 okienkach nie wierze, a w to ze będą to transfery choćby zachowujące jakość i poziom drużyny tym bardziej. Stąd wole Bednarka, Rebocho, Czerwinskiego, czy Gio, a nawet Douglasa, niż 5 nowych znaków zapytania w ich miejsce. To takie uzasadnienie do tego co napisałem wyżej.

 4. Ostu pisze:

  Opcja „Ktoś do środka” którą wybrało TYLKO 9% internautów nie może dziwić bo Forumowicze doskonale znają specyfikę Lechowego myślenia złotoustego i Exelencji w temacie zakupów odpowiednich piłkarzy…
  No bo priorytetem jest BRAMKARZ
  A Kozak na tę pozycję będzie sporo kosztował…
  Więc nie ma co brnąć w dalsze zakupy – skoro priorytetem jest helik – a pozostaje jeszcze kwestia „wykonawstwa” takiej decyzji…
  Ja nie nabrałem przekonania co do kłamliwego, oderwanego od rzeczywistości tomaszka – patrz jego wywiad w C+ sprzed paru kolejek – i jego udatnosci transferowej…

 5. Sp pisze:

  8,7% przebił bramkarz, dla mnie dużo. Lecz pewnie dlatego, że wuchta osób pozbywając się Rutko to nie widzi jeszcze szansy dla Bąkowskiego i chce sprowadzenia pierwszego porządnego bramkarza. Moim zdaniem to na już powinien przyjść skrzydłowy no bo Gio jak nie teraz to latem odejdzie i Skóraś. Jednak widać, że teraz w zimowym okienku priorytety to 3 pozycję, ale napastnik to za Sobiecha. Kurde już tyle razy było mówione, że nie jesteśmy jakimś przyczułkiem więc rozwiązać kontrakt w trybie pilnym.

 6. MaPA pisze:

  Mamy na wypożyczeniu w Stalin bramkarza.Mrozek się nazywa.Może warto w niego zainwestować?

 7. 100h2o pisze:

  K… denerwuje mnie ten temat „bramkarski”. Jeśli ma być to drużyna to opieranie go na „kozackim bramkarzu” idiotyczne.
  Przypominam…. Bednarek nie raz ratował dupę Kolejorzowi w LK więc jeden już jest. Drugi to Mrozek, zbierający znakomite oceny ZA GRĘ! Trzeci to Bąkowski który zaliczył już TRZY obozy zimowe Lecha, BYŁ NA WYPOŻYCZENIU, JEST OSTOJĄ REZERW. Piszę to z dużej litery bo czego jeszcze więcej chcieć od trzeciego bramkarza?
  Plach i Stipica zjazd, zagraniczny bramkarz loteria, a Lech NIGDY nie wyda na bramkarza ( takiego super) 1-2 Mln €. A skauting bramkarski słaby ( patrz ściągnięcie Harta). Dajmy se spokój z tym tematem. Co najwyżej oczyścić stajnię wywalając Rudko nie przejmując się że to…. Ukrainiec i wysoki 😉
  Istotne ogrywanie Pingota, lewy obrońca (!!!), skrzydłowy, w czerwcu nie przedłużyć Sobiecha i w jego miejsce szukać napastnika/pomocnika ( taki typ co może grać i tu i tam).
  I zamiast na transferach bramkarza skupić się na budowaniu ducha drużyny, wprowadzać Olejnika, może na ławkę Tomczyka Oskara i zdecydować po co Kozubal.
  PS:
  Poczytałem o bramkarzu Pruchniewskim- to bardzo zdolny zawodnik. Podstawowy bramkarz u-16, wygrywał mecze trampkarzom gdy ugrali MP2022. Czyli przyszłość jest i chcecie to psuć jakimiś „burić-ami czy turinami”? Litości!

 8. Pawelinho pisze:

  Bramkarz, stoper, skrzydłowy i środkowy pomocnik – bo to oczywista oczywistość, że tych wzmocnień potrzeba więcej od lipca i najlepiej jakby ludzie odpowiedzialni za te ruchy wzięli się już teraz do roboty. Nie zwalali swojej nieudolności na to, że jest teraz mundial i przede wszystkim na Helika, który nie jest niczemu winien. Nie chce mi się już teraz po raz n-ty wypisać za/przeciw dlaczego powinien przyjść ktoś lepszy niż Bednarek. Owszem ma dobrą rundę, ale generalnie jest to bramkarz, który powinien dawać pewność i coś ekstra kiedy defensywa da ciała (jak Skóraś w jednym z meczów, gdzie potem wpadła bramka – mecz z Jagą bodajże gol Skrzypczaka), a niestety Bednarek to typ van der Harta, który wpuści co trzeba i wybroni tylko nie tego co można i często bronią bramkarza mający mecze życia przeciwko Lechowi.
  Dalej czyli stoper – odejdzie Satka/Dagerstal i zostanie dwóch Salamon i Milić oraz młody niedoświadczony Pingot, którego nawet nie liczę.
  Skrzydłowy – Skóraś/Velde i długo nic brak jakości, a ta pozycja tej jakości zwyczajnie potrzebuje.
  Środkowy pomocnik – to w zasadzie kalka środka obrony czyli w tym wypadku Karlstrom, Kvekveskiri oraz Murawski a potem kompletna pustka jeśli chodzi o jakościowych zmienników np w przypadku kartek/kontuzji etc. Także jakieś zmiany w kadrze będą tylko pytanie zawsze jedno tzn czy nie ucierpi na tym jakość drużyny pozostawię bez odpowiedzi na ten moment.

  • kibic79 pisze:

   Napisałeś o 4 transferach teraz w zimie? Byłoby super ale przecież kadra jest mocna i szeroka, a kasę wydano na Ishaka… tak mówił Piothek. Bądźmy realistami.

   • 100h2o pisze:

    co sądzeo „transferze bramkarza” napisałem wyżęj. Zadam pytanie- JAK znależć bramkarza „niedrogiego”, który zatrybi w Lechu (niedrogi to taki ok 500 000€). Po Putnockim ,Buriću, Turinie, Harcie, Rudko jakoś widzę , że cały czas bierze się bramkarzy na zasadzie „dobrego CV”, telefonu od agenta.Stąd mój upór by grali „lechiccy wychowankowie” ktorych przecież widać na treningach, meczach w Akademii, rezerwach czy choćby na obozach. Nie wierzę by nie znaleziono JEDNEGO bramkarza który mógłby naciskać na Bednarka. Jeśli chce się stawiać na Bąkowskiego to… niech GRA w Ekstraklasie ! I dopiero jak nie da rady to szukać innych. Nie działać na zasadzie „wszędzie dobrze gdzie nas nie ma”.

 9. 100h2o pisze:

  ps: A że „można” udowadniają min. „gdzie indziej” — Tobiasz (L) Mrozek (St.M) Niemczycki (Cracovia) Dziekoński ( Jaga) Klebaniuk (Pogoń) Majchrowicz (Radomiak) Kacper Bieszczad (Lubin) Gradecki (W.Płock) .

  • Ostu pisze:

   Ok ..
   Przyjmuję Twoją argumentację by wypróbować któregoś z młodych – też zgadzamy się że „poleganie na zdolności tomaszka” do dokonania wybitnego transferu BRAMKARZA jest stąpaniem po ruchomych piaskach – ale jeśli to ma być postawienia na któregoś z młodych to musi to być KONKRETNE a nie jakieś próby po parę minut czy jeden lub dwa mecze – do pierwszego błędu – i tu widzę największy problem bo my nie bardzo mamy czas „na próby” bo żaden z meczy na wiosnę nie będzie „mało ważny” a wręcz przeciwnie…
   No więc to postawienia na młodego musiałoby być absolutnie przemyślane i PEWNE…