Top 10 (08-14.12)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Autor wpisu: John do newsa: Najczęściej używający gwizdka

„Pracę arbitrów tych w ekstraklasie oceniam wysoko, przynajmniej spotkań Lecha. Nie było wielkich dyskusji po meczach, gdzie więcej mówiło się o sędziach, niż o samym spotkaniu. W Europie było z tym dużo gorzej. Zaczęło się od rewanżu z Karabachem, gdyby był Var, pewnie był by karny dla Lecha po faulu na Velde, na MŚ nie takie gwiżdżą, bramka na 3-1 ze spalonego, ok, zawalił Rudko, ale to wszystko miało znaczenie. Kolejne niezrozumiałe decyzje w fazie grupowej LK, z Austrią na wyjeździe czy rewanżu z Hapoelem. Na korzyść Lecha sędzia pomylił się, uznając bramkę Ishaka z Dudelange.”

Autor wpisu: Sp do newsa: Powrót na 10 dni

„Też różnica wynika z tego, że w zachodnich klubach są lepsi zawodnicy, tam piłki szybciej chodzi. Gdy zawodnik dostaje podanie do nogi to przyjmują ją sklejając z nogą lub zagrywa na raz. U nas to 3 razy musi grajek poprawić popatrzeć, przełożyć na lepszą nogę i dopiero zagra. Wtedy koledzy z treningu stoją nie pokazują się do gry i ten gdy zagrywa niecelnie to muszą wykonać krótki interwał po piłkę i znów przyjąć 2 razy, przełożyć na lepszą nogę i tak w kółko. W Koronie jak trenował Gio Lettieri to wtedy bardzo fajnie funkcjonowała klubowa telewizja. Lubiłem oglądać KoronaTV, byli na jakimś obozie przygotowawczym i gdy Niemiec im powiedziała dzisiaj ćwiczymy interwały to od razu głosy niee, kurwa itp. Raz zrobił ich w chuj mówiąc że będą interwały a niektórym zawodnikom zawiązano oczy i koledzy musieli ich prowadzić między tyczkami, że to fajnie, zabawnie wyszło i było dużo śmiechu aniżeli wkurwienie bo interwały. Któryś z użytkowników już dawno tutaj pisał, że jak patrzy na nasze filmiki z treningów to oni robią ćwiczenia na wyjebce, coś mi się kojarzy, że nawet był przykład, że jak mają przenieść prawą nogę nad pachołkiem w koncie 90 stopni w kolanie to tam nikt nie zrobił tych 90 tylko byle odbębnić, a trenerzy nie zwracają na to uwagi i nie gwizdną, że jest nie poprawnie i trzeba to wykonać zgodnie z regułą by dało jakiś efekt. No to potem idą na zachód gdzie są pod kontrolą nowych szkoleniowców i nie dają rady.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Przyszłość przed nim

„Można krytykować nas kibiców za nadmierne czepianie się o wszystko wychowanków Lecha, ale generalnie spełniamy rolę sita. Dzięki temu widać kto nadaje się do gry w naszej drużynie, widać jak pozytywne cechy potrafimy pobudzić w ambitnym wychowanku dążącym do celów jakie tenże wyznaczył sobie zapewne u progu kariery. Na drugim biegunie niż Szymczak jest Marchwiński, którego duży talent hamuje słaby mental, i taką postawę odrzuca zapewne większość z nas. Tak więc, oceniajmy dalej rzetelnie, surowo i sprawiedliwie naszych wychowanków dla ich dobra, mając nadzieję że jednak większość z nich weźmie sobie do serca nasze uwagi pracując ku chwale naszego Kolejorza, i własnej.
Szymczak rzeczywiście początek tego sezonu miał kiepski jak większość naszych piłkarzy. Do walki i zaangażowania na końcu sezonu umiał dołożyć jakość, przyczyniając się do zdobywania bardzo ważnych punktów dla zespołu zarówno w lidze, jak i pucharach. Ciekawi mnie jak Filip wyglądać będzie po okresie przygotowawczym, i mam nadzieję że będzie w dalszym ciągu uczyć się od króla Mikaela, i coraz bardziej na niego naciskać. Wiele wskazuje na to, że wreszcie nie będziemy kupować napastnika, i następcą Ishaka będzie Filip Szymczak. Tego jemu właśnie życzę.”

Autor wpisu: kibic79 do newsa: Wydarzenia mistrzowskiego roku (6): Trudne lato

„Warunki miał nowy trener wybitnie niekorzystne:
– przyszedł po sukcesie w roku jubileuszu
– nie miał okresu przygotowawczego i musiał grać ważne mecze po kilkunastu dniach
– zespół został osłabiony w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami
– kilku ważnych zawodników było kontuzjowanych lub szybko kontuzji się nabawiło.
Pierwsze pół roku VdB oceniam na 4,5 w skali 0-6. Cieniem kładzie się Puchar Polski (nie fakt ze odpadliśmy tylko sposób, bo w meczu ze Śląskiem byliśmy lepsi) i 3 ligowe ważne mecze z Pogonią, Legia i Rakowem z których zamiast możliwych 7 punktow (3-3-1) pkt były 2 (1-1-0), dzięki czemu odjechał nam Rakow. Do ideału w LKE brakowało tez dodatkowych 2 punktów w meczach z Hapoelem i/lub Austria.
W rundzie wiosennej 2023 mam nadzieje zobaczyć lepszego Lecha grającego nowocześnie i ofensywnie. Liczę, ze VdB obudzi wreszcie Adriela Ba Loua (który wydaje mi się stworzony do stylu gry trenera, czyli dynamicznych skrzydeł schodzących do środka), wykorzysta potencjał Amarala i Sousy i zdobędzie z Lechem ponad 40 pkt w 18 meczach ligowych, w tym 3 w Częstochowie, co da nam minimum wicemistrza i puchary w kolejnym sezonie. Liczę tez na to, ze przynajmniej nie pozwoli osłabić drużyny, bo jak słyszę Piothka to jakoś w jej wzmocnienie wierzyć mi się nie chce. Szkoda kolejnego rozczarowania.”

Autor wpisu: Zbychu do newsa: Europejski wynik Johna van den Broma

„Na razie wolę się nie wypowiadać, czy to dobry dla nas trener. Zobaczymy za pół roku, jak to wszystko poukłada. Z trenerami – tak jak piszecie obaj – to ten nasz skauting też sobie nie za bardzo radzi, wypala jeden na kilku. Ale droga jest raczej jedyna – trzeba brać trenerów z dobrym doświadczeniem w lepszych ligach. Wytrzymać presję i możemy odbić w górę. Bo od samego mieszania nazwiskami ze swojego podwórka ta herbata słodsza się nie zrobi. Żadne krótkoterminowe staże w lepszych klubach ani kolejne kursy nie wrzucą polskiej myśli szkoleniowej na wyższy poziom. Przydałby się też taki dyrektor sportowy, z doświadczeniem z dobrych lig. Mógłby być Polak, który pracował w dużym klubie, nawet nie jako DS. No, ale jak liga położy na dyrektorach łapę i trzeba będzie ich kursy kończyć, to będzie po ptokach. Rząsa ma kurs, a były DS jakiegoś klubu z Premieship nie będzie miał… (Nawiasem pisząc, na temat TR ostatnio wypowiedział się Makuszewski, niezbyt pochlebnie).”

Autor wpisu: edved do newsa: Europejski wynik Johna van den Broma

„Z tymi papierami na DSa to bym się wstrzymał z zachwytami. Jak znam życie, to tak jak napisano wyżej, zaraz stanie się to wymogiem, ale jak zwykle będzie obowiązywał limit, tj. PZPN będzie szkolił maksymalnie 10 osób rocznie i na koniec okaże się, że na kurs dostanie się 5 trenerów, którzy się już przeterminowali, 2 byłych sędziów, 2 „wybitnych reprezentantów” i na koniec Tomek Hajto i właściciel klubu stanie przed wyborem wybrania jednego z tego grona. I okaże się, że w Polsce nie możesz zrobić tego co zrobił Stuttgart, który za 500 tys. EUR wykupił DSa z 2 Bundesligi, bo u nas się okaże, że nie ma on odpowiedniego papieru a drzwi do szkolenia PZPN na długie lata będą dla ludzi z niższych lig zamknięte. To jest hermetyczne zamykanie kolejnego stanowiska w polskiej piłce tylko dla swojaków pod pozorem profesjonalizacji. Według stanu na rok 2020 w Polsce 229 miało licencję UEFA PRO, podczas gdy w Niemczech ponad 900 a aplikacje trenerów z niższych lig o przystąpienie do kursu są odrzucane bez podania powodu. Nie mają problemu z dostaniem się na kurs byli reprezentanci Polski, więc za kilka lat się okaże, że właściciel klubu stanie przed wyborem czy na DS wziąć Tomka Hajtę, Grzegorza Krychowiaka czy Jacka Bąka.”

Autor wpisu: Krzys do newsa: Wyniki po pucharach

„Liczę, że po zimowej mam nadziej dobrze przepracowanej przerwie powinno być lepiej. Jakkolwiek te pierwsze ligowe starcia (aż 3 z 4 na wyjazdach Stal, Miedź i Wisła) na stadionach na których dużą rolę może odgrywać zimowa aura mogą być bardzo trudne ale i będą bardzo ważne dla utrzymania charakteru zespołu. Oby bez kontuzji. Jeśli dobrze pójdzie to Lech powinien być już trochę ograny przed pierwszym meczem z Bodo/Glimt. Wówczas można walczyć o dobry wynik zarówno w lidze jak i LK. Mam nadzieje, że nie zaliczymy już falstartu.”

Autor wpisu: kibic79 do newsa: Wyniki sondy: Priorytetem dwie pozycje

„Bednarek jaki jest każdy widzi, ale przynajmniej jest constans. Ma swój poziom poniżej, którego nie schodzi. Dla mnie priorytet to obrona, bo na chwile obecna 1 lipca zostajemy z Salamonem, Miliciem i Pingotem na środku oraz Pereira na bokach. Przedłużmy umowę z Czerwińskim i Rebocho, zdecydujmy czy stawiamy na Palacza, bo jeśli nie to koniecznie trzeba transferu na lewa obronę. Zatrzymajmy Dagerstala i załatwimy kogoś za Satkę, bo jak się gra ligę i puchary mając 3,5 środkowych obrońców to było widać w lipcu i sierpniu. Przydałby się jeden zawodnik do środka pola, jeśli nie Kozubal to potrzeba kolejnego transferu. Może odejść Skóraś, a jeśli tak i odejdzie tez Gio to potrzeba 2 bocznych pomocników. Na rundę wiosenna to skład jest szeroki, ale co będzie 1 lipca tego nie wiadomo. Byłbym wiec ostrożny w oddawaniu lekka ręka kogokolwiek poza Rudko.”

Autor wpisu: 100h2o do newsa: Dlatego teraz było lepiej

„Jest i może jeden czynnik. Nie było „czyszczenia szatni po sezonie”. Odeszli ci co raczej nie mogli zostać: Kownaś, Ramirez (nie miał ochoty do gry dla Lecha), Kędziora (w dołku i tak musiał wracać do Kijowa ), Kamiński którego transfer był wiadomy od początku zeszłego sezonu (wiadomo było ile i kto zapłaci). Może szkoda Harta bo Rudko to dramat (przez porównanie i zakładając że Lech po prostu nie chciał wydać bejmów na przyzwoitego bramkarza, nie było go w rozpisce). Skóraś był oczywistym zastępcą Kamyka. I tyle ze zmian bo i Tiba raczej nie miał przyszłości ( niezły kontrakt, zaawansowany wiekowo 34 lata i zjazd formy). Dodać trzeba też spory postęp u Murawskiego, Milića, Szymczaka trzymanie poziomu przez Pereirę. Ishak, Satka to tacy sami zawodnicy jak u Skorży. Nawet niewielki zjazd Rebocho i brak postępu u Ba Lua zrekompensował wyskakujący jak diabełek z pudełka od czasu do czasu Velde. Odejścia nie osłabiły, Gio nic nie dał, Dagerstal tak. Czyli pi razy drzwi kadra była nieco słabsza (Kownacki/Kamyk) niż ta mistrzowska. Porównując Skorżę i Broma ( na teraz) to i jakości trenerów nie ma zbyt wielkiej różnicy. Nawet tzw. „promowanie” niekoniecznie musi być na plus u Skorży, który „jechał na Żurawiu” nie wstawiając do tego Skóry. Brom choć wypchnął odważnie ( bo i w LK) Szymczaka który nawet strzelił Żydkom ważnego gola. Czyli jak zwał tak zwał Lech nie padł po Majstrze , a sezon jeszcze się nie zakończył, na obóz zimowy pojedzie kilku „kandydatów”, trzeba obserwować co z Kozubalem (mniej z Pacławskim czy Wilakiem i Pingotem) i może Brom „wyciągnie kogoś z kapelusza Akademii”.”

Autor wpisu: Pawelinho do newsa: Przyszłość przed nim

„Myślę, że dla Szymczaka wyjazd już teraz po raptem paru dobrych meczach w końcówce rundy, gdzie te pierwsze miał naprawdę fatalne powinien zostać w Lechu na kolejny sezon bo wydaję się, że pomimo swoich wad jakie ma na ten moment widać pewien ukryty potencjał. Tak wiem sam słusznie krytykowałem Szymczaka kiedy na to zasługiwał bo wtedy jakoś mnie nie rzucił na kolana, ale ważne, że strzela czy asystuje bo dzięki temu daje pozytywne argumenty i tymi małymi kroczkami widać, że przy Ishak’u okrzepnie i nabierze tego co potrzebuje dobry rasowy napastnik czyli skuteczności bo na skrzydłowego to on się zwyczajnie nie nadaje, a tam wygląda fatalnie. Generalnie nie wiem jak inni, ale mi to przypomina trochę casus Skórasia z zeszłego sezonu, gdzie potencjał był, ale bardzo często brakowało konkretów i podobnie jest u Szymczaka, którego wartością dodaną są bramki w końcówce bo jednak początek nie był udany. To jest zupełnie inny mental niż ten, który prezentuje przestraszony Marchwiński. Tak czy inaczej tacy piłkarze jak Szymczak czy Skóraś pokazują, że można jakość często idzie z potencjałem. Oby w rundzie wiosennej obaj pokazali, że nie było co dobre na jesieni nie było jednorazowym wyskokiem, a czymś powtarzalnym czego oczekuje od każdego piłkarzy czy to jest wychowankiem Lecha innym piłkarzem z Polski albo obcokrajowcem. Po prostu jeśli ktoś jest dobry to obroni się na boisku bo szrot może być także z Polski.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Zbychu pisze:

    Dziękuję za wyróżnienie. Traktuję je jako nagrodę zespołową, razem ze 100h2o, Sp i edved’em. Fajna dyskusja nam się tam wywiązała.