XIII Plebiscyt Kibiców Lecha Poznań – Oddaj swój głos w 25 kategoriach. Oceń mistrzowski 2022 rok!

2022 rok to czas pełen radości, dumy z bycia kibicem Kolejorza w tym z noszenia niebiesko-białych barw, okres wielu emocji i obchodów 100-lecia powstania naszego klubu. Rok 2022 należał to najlepszych w historii Lecha Poznań, w mijających 12 miesiącach było dosłownie wszystko, abyście nigdy nie zapomnieli o tym czasie. Była niesamowita walka o tytuł Mistrza Polski, doszło nawet do utraty pozycji lidera, kolejnej porażki w finale Pucharu Polski a później do zdobycia tytułu Mistrza Polski w bardzo emocjonujących okolicznościach. Były także małe upadki jak niespodziewana zmiana trenera czy trudne lato po którym na szczęście Kolejorz znowu potrafił zwyciężać. Mecze z Austrią Wiedeń oraz Villarrealem już na zawsze zapisały się w ponad 100-letniej historii klubu, po efektownym pokonaniu uczestnika 1/2 finału Ligi Mistrzów 2021/2022 oraz triumfatora Ligi Europy 2021 zespół Lecha Poznań awansował do fazy pucharowej Ligi Konferencji, natomiast w Ekstraklasie cały czas ma o co grać walcząc o kolejny medal. Zanim odkreślimy mijające miesiące grubą kreską pora ocenić bardzo udany 2022 rok biorąc udział w XIII edycji Lechowego plebiscytu KKSLECH.com.
Podobnie jak to miało miejsce w 12 poprzednich latach znów można oddawać głosy w kategoriach, które cieszyły się sporym zainteresowaniem internautów. W 10 ostatnich latach Lechowy plebiscyt KKSLECH.com składał się z 25 zagadnień i tym razem oczywiście jest tak samo. W plebiscycie 2022 w porównaniu z tym za 2021 rok są nowe kategorie.

W plebiscycie głosować można przez 3 tygodnie – od poniedziałku, 19 grudnia od godziny 00:00 aż do niedzieli, 8 stycznia do godziny 23:59. W każdym pytaniu jest pięć możliwości do wyboru, ale tradycyjnie zaznaczyć można tylko jedną. Wyniki Lechowego plebiscytu będą ogłaszane identycznie jak w poprzednich latach, czyli częściami i po kolei począwszy od poniedziałku, 9 stycznia. Do tego czasu rezultaty są niewidoczne dla głosujących. Wszelkie pytania w sprawie plebiscytu można zadawać w komentarzach.

Żeby wziąć udział w plebiscycie za mistrzowski 2022 rok należy oddać swój głos w każdej z poniższych kategorii i kliknąć na samym dole na przycisk „Prześlij”. Nie ma opcji głosowania tylko w pojedynczych kategoriach. Po prawidłowym oddaniu głosów w miejscu formularza z plebiscytem wyświetli się stosowny komunikat. W razie problemów z wyświetlaniem plebiscytu na smartfonach obróć go poziomo. Linki do multimediów przydatnych do przypomnienia sobie goli (kategoria 12) znajdują się poniżej.

Kategoria 12:

> Gol Amarala z Cracovią
> Gol Amarala z Wartą
> Gol Kvekveskiriego z Lechią
> Gol Ishaka z Górnikiem
> Gol Skórasia z Rakowem
XIII Plebiscyt Kibiców Lech Poznań KKSLECH.com – Zagłosuj w 25 kategoriach! Oceń mistrzowski 2022 rok!

UWAGA! W razie problemów z wyświetlaniem plebiscytu na smartfonie odwróć ekran poziomo> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

16 komentarzy

 1. Szota Arweladze pisze:

  Głosy oddane. Przeważał w nich Ishak, prawdziwy MISTRZ.

 2. Ołówek pisze:

  Jeśli chodzi o najładniejszego gola, to wachałem się pomiędzy Amaralem z Wartą, a Kvekve z Lechią. W końcu zagłosowałem na Kvekve.

  • El Companero pisze:

   nie pamiętam bramki Amarala z Cracovią , ale faktycznie Kvekve ładnie zakręcił Kuciakiem.

 3. Kosi pisze:

  Jak co roku trudny wybor w niektorych kategoriach. Rok temu rzadzil Amaral, mysle ze teraz przewaznie Ishak bedzie krolowal w wynikach.

 4. 100h2o pisze:

  Jak dla mnie największą nadzieję pokładam w rozwoju, który w 2022 dał się odczuć choćby w działaniu dotychczas robiącego głuoie błędy i nie do pojęcia ruchy Zarządu. To co skłoniło mnie by pisać o nadziei to:1- podpisanie kontraktów z tzw „twardym jądrem drużyny_-Ishak, Milić, Skóraś 2- sporo transferów zdolnych juniorów z Polski do Akademii i spora grupa młodych lechitów w reprezentacjach „U-” 3- dobra gra Lecha w Europie 4- zadziwiająco sprawne znalezienie przyzwoitego trenera w sytuacji podbramkowej.
  To takie konkrety które mnie cieszą. Może więc wreszcie….. ???????

  Jak zwykle, następny rok pokaże co i jak 😉

 5. melon771 pisze:

  Wszystkie odpowiedzi wymagały ode mnie dużo namysłu, oprócz jednej. Pytanie o mecz po którym czułem niedosyt,. przetłumaczylem sobie jako ten który wkurwił mnie najbardziej.
  Ten niepodyktowany rzut karny po ewidentnej ręce w meczu z kurwiszonem, rozsiedził mnie tak bardzo, że aż że złości temperatura skoczyła mi 37,8C! Moja kobieta była wtenczas chora i myślałem, że też mnie coś bierze, ale po 30 minutach po gorączce nie było śladu. A wkurwienie zostało do dzisiaj

 6. Mazdamundi pisze:

  Ja jako najładniejszego wytypowałem gola Amarala z Cracovią. Wprawdzie każdy gol z tej kategorii był zdobyty po ładniejszym strzale, ale to w jaki sposób Joao zezłomował wtedy Rochę jednym magicznym przyjęciem piłki był godny zapamiętania na długo. Tak mi wtedy to wielką piłką zapachniało. Ogólnie to był świetny mecz Amarala. Szkoda, że nie dowieźliśmy wygranej, ale finalnie nie miało to wielkich konsekwencji.

 7. Sosabowski pisze:

  Zawsze mam problem z plebiscytami za rok a nie za sezon. Przez to ciężej ocenić grę Amarala tak dobrą w poprzednim sezonie a tak słabą w tym. Jedno się nie zmienia lider i król Mikael Ishak. Szkoda tylko tego finału PP. Myślę, że odbiór całego 2022 r. byłby zupełnie inny po zdobyciu dubletu. Szkoda też odejścia M. Skorży ale dobre jest wrogiem lepszego i mam wielką nadzieję, że J. VdB już w tym sezonie na spokojnie pokaże, że jak ma czas i spokój to jest w stanie pokazać nam piękny ofensywny futbol. Rozczarowująca jest jak zwykle postawa władz klubu. Ile nerwów się najedliśmy przez złe decyzje to głowa mała. Otwarcie muzeum i czy skills lab jedynie stara się przyćmić takie decyzję jak sprowadzenie Artura Rudko, brak wzmocnień na kluczowych pozycjach czy sławne czekanie na Helika.
  Koniec końców na ten rok narzekać nie można bo Mistrz to Mistrz. Mogło być lepiej ale i zdecydowanie gorzej, więc ja jestem zdania, że szklanka była w 3/4 pełna.

  • 100h2o pisze:

   @Sosabowski – banalne , ale ZAWSZE MOŻE BYĆ LEPIEJ! Chyba jednak od czasu do czasu może trzeba zdobyć się na odwagę i powiedzieć BYŁO DOBRZE? Nie że było super/ekstra, bo tak byłoby gdyby Lech zdobył MP, PPolski i grał w LM!

   Ale po prostu dobrze, by za rok i dwa nie kwękać, że…. ” no ale rok 2022 to był dla Lecha fajny…. nie to co teraz”.
   Ot taka moja końcoworoczna refleksja kibolska 🙂

 8. Levin_9 pisze:

  Największe plusy tego roku (w tej kolejności)
  1. Zdobycie tytułu.
  2. Połączenie gry w lidze i Europie, w co niewątpliwie duży wkład ma van den Brom.
  3. Przedłużenie umów z liderami drużyny
  Największe minusy
  1. „kibice” Lecha rozgrywający swój własny mecz 2 maja przed stadionem Narodowym.
  2. Bezczynność zarządu w letnim oknie transferowym w skali nawet jak na nich niespotykanej.
  3. Moment odejścia trenera Skorży.

 9. Krzys pisze:

  Moim zdaniem to był dobry sportowo rok Lecha. A dlaczego nie bardzo dobry?
  – Mieliśmy najsilniejszą kadrę w historii klubu i na tle lokalnej konkurencji a nie zdobyliśmy dubletu. Dodatkowo po sezonie zarząd osłabił drużynę.
  – Przegrywaliśmy z Rakowem i nie potrafiliśmy wygrać ze słabą Legią.
  – Zamieszanie z odejściem Skorży. Przez to znacznie ograniczyliśmy szanse na tytuł w 2023r. Co prawda ja uważam, że VdB jest lepszym trenerem dla Lecha niż Skorża ale ta zmiana była w złym momencie.
  Z drugiej strony widzę też aspekty w końcówce roku, które napawają nadzieją takie jak dobry trener i gra zespołu, awans do 1/16 LK, rozwój klubowej akademii, przedłużenie kontraktu z kluczowymi zawodnikami, otwarcie muzeum itd.
  A zatem życzyłbym sobie i wam aby w następnym plebiscycie widząc potwierdzony progres w rozwoju sportowym klubu móc zagłosować w następnym plebiscycie na dobry a może nawet bardzo dobry rok Lecha. Ale czy tak będzie to się przekonamy za rok.

 10. slavo1 pisze:

  Jak zwykle szeroki zakres wyboru i jeszcze większy – pytań. Dla mnie jako kibica Lecha, najważniejsze były : oczywiście MP, dziwna sytuacja Amarala (za Skorży vs za VdB), faktyczna eksplozja talentu Skórasia, rola Ishaka jako kapitana, Kapitana, w trudnych chwilach na boisku, niewykorzystana szansa na Ligę Mistrzów z Karabachem, z drugiej strony wahadła mecze z Villarealem i Austrią w LKE, ślepota właścicieli Lecha na brak bramkarza (mimo wyraźnego wzrostu formy Bednarka – ale w ramach jego ogromnych, nieusuwalnych, ograniczeń). Generalnie wahania formy piłkarzy jest dla mnie najbardziej niezrozumiała (a czasami prosty zjazd jak Rebocho czy Amarala). Głownie chodzi mi o Velde, Balouę i Pereirrę. Zaskoczeniem solidność kolejnego Szweda u nas (Dagerstal). Cieszy solidność Murawskiego i Karlstroma). Generalnie jestem optymistą na drugą część sezonu i wcale nie skreślam go. Już widzę oczami wyobraźni klasyfikację „największa niespodzianka” w przyszłorocznym plebiscycie : „obrona tytułu MP”. Czego wszystkim nam życzę.

 11. smigol pisze:

  Z wyborem pomocnika miałem problem.

 12. Pawelinho pisze:

  Jak co roku trudny wybór. Rok temu było więcej negatywny rzeczy szczególnie w pierwszej części czyli na wiosnę 2021 roku. Teraz jest nieco inaczej i pomimo paru negatywów jakie były ten miniony Lechowy rok można uznać za całkiem udany pod względem sportowym i na takowym dobrze byłoby się skupić również w przyszłym roku bo transfery lepiej przemilczeć, a nie zwalać na Helika. Przy paru kategoriach tzn przy wszystkich trzeba się mocno zastanowić bo wybór wcale nie jest tak oczywisty i prosty zwłaszcza dla mnie przy kategorii „czego zabrakło” etc bo wybrać można tylko jedną opcję, a tak naprawdę przydałby się większy wybór bo tak człowiek ma dylemat co zaznaczyć.

  ps

  Najmniej problemu miałem przy kategorii związanej z artykułami bo u mnie od lat króluje „na chłodno” i od nie dawna „Pyry z gzikiem”.

 13. Kibic z Bydgoszczy pisze:

  Dobry to był rok ponieważ odzyskaliśmy Mistrzostwo Polski i awansowaliśmy do fazy pucharowej Ligi Konferencji. Dzięki temu jako pierwsza polska drużyna od sezonu 2015/2016, zagramy na wiosnę w europejskich pucharach.
  Natomiast w Pucharze Polski to już kompletna klapa, ponieważ przegraliśmy w finale oraz na starcie nowych rozgrywek. I to tyle na ten temat.
  W lidze gdyby nie wielka strata punktowa do lidera można by powiedzieć, że nie tak źle. Z drugiej strony 6-te miejsce to jest zawsze TYLKO 6-te miejsce jak na Lecha Poznań, który w tym sezonie broni Mistrzostwa Polski.
  Dlatego ten sezon oceniłbym jako szklankę do połowy pełną i do połowy pustą.
  Nie oszukujmy się, przede wszystkim dzięki mistrzostwu Polski zagraliśmy w Lidze Konferencji, ponieważ Mistrzostwo Polski daje łatwiejszą drabinkę w pucharach.

 14. Przemo33 pisze:

  Bardzo fajny plebiscyt, chociaż było wiele kategorii, gdzie trudno było zaznaczyć jedną odpowiedź, ponieważ tak na prawdę można by było zaznaczyć kilka odpowiedzi. Mimo wszystko w porównaniu z poprzednim plebiscytem w tym mogą przeważać pozytywne odpowiedzi, które są wynikiem udanego roku pod względem sportowym. Mimo wszystko, chociaż udało się wywalczyć Mistrzostwo Polski, w jesieni udanie połączyć grę na dwóch frontach i awansować do fazy pucharowej Ligi Konferencji, to z drugiej strony jest duży niedosyt. Na wiosnę nie wygraliśmy Pucharu Polski i to po raz kolejny z rzędu, a w jesieni szybko z niego odpadliśmy. Do tego w poprzedniej rundzie jesiennej potraciliśmy sporo punktów i właściwie realnie już jesienią zaprzepaściliśmy szansę na jakiekolwiek trofeum w tym sezonie. Można by też gdybać, co by było, gdyby Raków będący liderem jednak nie zawiódł i nie stracił punktów w meczu z Cracovią. Ktoś mnie skrytykuje, ale mimo wszystko gdyby nie szczęście wtedy, to przez stracone wcześniej punkty, choćby w meczu z Lechią na wiosnę, mistrzostwa mogło by nie być. Na szczęście dla nas Lech w poprzednim sezonie był mocny sportowo i mentalne i to przyczyniło się również do skorzystania z prezentu Rakowa i wywalczeniu tytułu. Do tego okienka transferowe i transfery – można to przemilczeć… Ale pomimo, że rok był udany, to jednak jest niedosyt. To tylko moje skromne zdanie.