Książka i kolejna wystawa zdjęć na 100-lecie

Poniedziałkowe otwarcie długo oczekiwanego muzeum nie jest jedynym akcentem przypominającym nie tylko kibicom o roku 100-lecia Lecha Poznań, który powoli się kończy. We wtorek, 20 grudnia swoją premierę ma bardzo ciekawa książka, ruszyła również kolejna, tym razem internetowa wystawa archiwalnych zdjęć dotyczących Kolejorza.
Książka „Lech od kulis” to dzieło Macieja Henszela, a więc poznańskiego dziennikarza sportowego, obecnego rzecznika prasowego Lecha Poznań a przede wszystkim znanego, wieloletniego kibica Kolejorza. Autor na 256 stronach zdradza wiele anegdotek z życia klubu na przestrzeni ostatnich lat. Z książki dowiecie się o różnych ciekawych rzeczach, o których na pewno wcześniej nie słyszeliście, poznacie kulisy wielu spraw czy wydarzeń związanych z Lechem Poznań. Dodatkowo swoimi wspomnieniami dzielą się niektórzy bohaterowie opisywanych wydarzeń.

null

Maciej Henszel w książce „Lech od kulis” wyciąga na światło dzienne wiele interesujących historii z życia Lecha Poznań, opisuje sprawy owiane wcześniej tajemnicą, przedstawia także historię naszego klubu. Książka w cenie 49,90 zł jest już dostępna e-sklepie, można ją kupić również w Stacji Bułgarska pod IV trybuną, po południu ma być dostępna w Lechowym sklepie w galerii Posnania, natomiast najpóźniej w środę będzie można ją nabyć w Pestce oraz w Avenidzie. Wkrótce na KKSLECH.com na pewno pojawi się recenzja książki zachęcająca do nabycia lektury, bowiem takich historii nie przeczytacie nigdzie indziej.

null

Dodatkowo ruszyła już kolejna wystawa archiwalnych zdjęć dotycząca Lecha Poznań. W lipcu pomiędzy rondem Rataje a Posnanią można było podziwiać wystawę zdjęć ukazującą osiem mistrzowskich tytułów Kolejorza opisywaną i przedstawioną przez nas -> TUTAJ. Niedawno 1 grudnia Fotoplastykon poznański mieszczący się przy ulicy Ratajczaka 44 ruszył z wystawą zdjęć pod nazwą „W górę serca! 100 lat KKS Lech Poznań”, o której wspominaliśmy w Lechowym Fleszu. Teraz CYRYL, czyli wirtualne muzeum miasta Poznania uruchomił kolekcję 544 archiwalnych fotografii z lat 1920-2022 pokazujących rozmaite rzeczy związane z naszym klubem w tym fragmenty meczów, piłkarzy czy dawne zapiski. Całą wystawę można zobaczyć -> TUTAJ.

null

Jednocześnie kibiców Kolejorza, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z tematem zapraszamy na tekstowo-fotograficzny spacer KKSLECH.com po otwartym w poniedziałek muzeum Lecha Poznań, które dla zwiedzających będzie czynne na przełomie stycznia i lutego 2023. Więcej na temat muzeum na stadionie + galeria 71 zdjęć jest -> TUTAJ.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. batman4ever pisze:

    Czyta się lekko. Trochę kłują w oczy literówki ale ogólne wrażenie dobre.