20 minut z wieloma golami

W mijającym 2022 roku w ligowych meczach z udziałem Lecha Poznań padło łącznie 76 goli z czego 50 zdobył nasz zespół. Kolejorz szczególnie aktywny był pod koniec pierwszych połów lub zaraz na początku drugich, kiedy zarówno najwięcej bramek strzelał jak i tracił.

W ligowych meczach rozegranych w 2022 roku Lech Poznań pomiędzy 41 a 50 minutą gry strzelił aż 13 goli tracąc jednocześnie w tym przedziale 7 bramek. W żadnych innych okresach spotkań na szczeblu Ekstraklasy nie był tak skuteczny pod bramką przeciwnika czy tak często nie dawał się zaskoczyć golem. Aż 8 z 13 strzelonych bramek pomiędzy 41 a 50 minutą Kolejorz zanotował wiosną. Co ciekawe jesienią żadnego gola nie zdobył pomiędzy 21 a 40 minutą, przez cały 2022 rok w okresie od 31 do 40 minuty lechici zaliczyli tylko 2 trafienia.

Wiosną gola zdobyło 13 różnych zawodników w tym 12 naszych, jesienią już tylko 8 piłkarzy trafiło do siatki rywala (ligowe zestawienie strzelców w 2022 roku poniżej). Najrówniejszy był Mikael Ishak, który w rundzie wiosennej zdobył tylko bramkę więcej aniżeli podczas ekstraklasowej jesieni, Szwed w 2022 roku ukłuł w naszej lidze aż 15 razy.

Okres ligowych meczów pomiędzy 21 a 40 minutą był niezbyt interesujący nie tylko z racji 2 strzelonych goli. Przez cały 2022 rok w tym fragmencie pierwszych połów Lech Poznań w Ekstraklasie dał się zaskoczyć raptem 2 razy ewidentnie często zachowując koncentrację. Mijający rok w lidze był specyficzny, żaden piłkarz rywala nie strzelił Kolejorzowi w jednym spotkaniu więcej niż jednego gola.

W 2022 roku do naszej trafiło trzech wychowanków w postaci Kamila Drygasa, Mateusza Skrzypczaka oraz Kacpra Chodyny. W mijającym roku bramkę z rzutu karnego Mistrzom Polski strzelił Kamil Drygas, a także Jacek Podgórski, Jakub Łukowski, Michał Kopczyński, Szymon Włodarczyk i Kacper Chodyna.