Top 10 (15-21.12)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Autor wpisu: Przemo33 do newsa: Zimowy raport transferowy 2022/2023 – część 2

„Na razie niektóre kluby już się wzmocniły, a reszta nad tym pracuje. U nas „tradycyjnie” cisza. Trener ma prawo być zadowolonym z obecnej kadry, ale ona mimo wszystko wymaga wzmocnień. Teoretycznie z obecnymi piłkarzami moglibyśmy pozostać do końca sezonu, zwłaszcza, gdybyśmy szybko odpadli z Ligi Konferencji, ale rywalizacja jest mimo wszystko potrzebna i nikomu by na złe nie wyszła. Trzeba coś zrobić z pozycją ofensywnego pomocnika i skrzydłowego, bo czasami można odnieść wrażenie, że gramy w 9 i dani piłkarze z tych pozycji są kompletnie bez formy i nie pomagają na boisku. Czy się doczekamy wzmocnień to już inna kwestia, ale może tak się stanie.”

Autor wpisu: Mohito do newsa: Jacek Rutkowski: „Muzeum to także przyszłość”

„W końcu! Fajnie, że jest. Cieszę się, że i my doczekaliśmy się muzeum.
Jak tak dbamy o tradycję to marzą mi się jupitery znowu zobaczyć… Lokomotywa pod stadionem jest bardzo słabo wieczorami podświetlona i super by wyglądały takie kilkunato metrowe repliki jupiterów doświetlające Lokomotywe a jednocześnie przywołujące miłe wspomnienia.”

Autor wpisu: Sosabowski do newsa: XIII Plebiscyt Kibiców Lecha Poznań – Oddaj swój głos w 25 kategoriach. Oceń mistrzowski 2022 rok!

„Zawsze mam problem z plebiscytami za rok a nie za sezon. Przez to ciężej ocenić grę Amarala tak dobrą w poprzednim sezonie a tak słabą w tym. Jedno się nie zmienia lider i król Mikael Ishak. Szkoda tylko tego finału PP. Myślę, że odbiór całego 2022 r. byłby zupełnie inny po zdobyciu dubletu. Szkoda też odejścia M. Skorży ale dobre jest wrogiem lepszego i mam wielką nadzieję, że J. VdB już w tym sezonie na spokojnie pokaże, że jak ma czas i spokój to jest w stanie pokazać nam piękny ofensywny futbol. Rozczarowująca jest jak zwykle postawa władz klubu. Ile nerwów się najedliśmy przez złe decyzje to głowa mała. Otwarcie muzeum i czy skills lab jedynie stara się przyćmić takie decyzję jak sprowadzenie Artura Rudko, brak wzmocnień na kluczowych pozycjach czy sławne czekanie na Helika. Koniec końców na ten rok narzekać nie można bo Mistrz to Mistrz. Mogło być lepiej ale i zdecydowanie gorzej, więc ja jestem zdania, że szklanka była w 3/4 pełna.”

Autor wpisu: Krzys do newsa: XIII Plebiscyt Kibiców Lecha Poznań – Oddaj swój głos w 25 kategoriach. Oceń mistrzowski 2022 rok!

„Moim zdaniem to był dobry sportowo rok Lecha. A dlaczego nie bardzo dobry?
– Mieliśmy najsilniejszą kadrę w historii klubu i na tle lokalnej konkurencji a nie zdobyliśmy dubletu. Dodatkowo po sezonie zarząd osłabił drużynę.
– Przegrywaliśmy z Rakowem i nie potrafiliśmy wygrać ze słabą Legią.
– Zamieszanie z odejściem Skorży. Przez to znacznie ograniczyliśmy szanse na tytuł w 2023r. Co prawda ja uważam, że VdB jest lepszym trenerem dla Lecha niż Skorża ale ta zmiana była w złym momencie.
Z drugiej strony widzę też aspekty w końcówce roku, które napawają nadzieją takie jak dobry trener i gra zespołu, awans do 1/16 LK, rozwój klubowej akademii, przedłużenie kontraktu z kluczowymi zawodnikami, otwarcie muzeum itd.
A zatem życzyłbym sobie i wam aby w następnym plebiscycie widząc potwierdzony progres w rozwoju sportowym klubu móc zagłosować w następnym plebiscycie na dobry a może nawet bardzo dobry rok Lecha. Ale czy tak będzie to się przekonamy za rok.”

Autor wpisu: deel do newsa: Faza grupowa plebiscytu na użytkownika 2022. 8 grup, 32 kibiców, gra o kolejny awans

„Trudna grupa. Sam już nie wiem jak dobrać taktykę. Wypadało by 1-6-3-1 zgodnie z obowiązującym obecnie Czesio-dogmatem ?. Ale raczej pozostanę przy sprawdzonym 1-4-2-3-1. Troszkę pochwalić klub i troszkę wbić szpilkę. Nic nie jest czarno-białe. Podobała mi się jesień Lecha bo była inna od poprzednich. Pozytywna. Po części. Bo gdyby klub wykazał się większą elastycznością w lecie to mogło być lepiej. Choć może i gorzej. Teraz to gdybanie. Jak już pisałem wcześniej, te pół roku Broma to było ciągłe gaszenie pożarów. Najbliższy miesiąc i następujące po nim wyniki dadzą nam dopiero odpowiedź czy ten projekt ma szansę na sukces. Ta jesień pokazała nam, że wychowankowie postawieni pod ścianą potrafią czasem coś z siebie wykrzesać. Może to jest jednak właściwa droga? Dla klubu bo zarobi, dla zawodników bo się rozwiną i wreszcie dla nas bo będą wyniki. Oby. Czeka nas zatem ciekawy czas w sensie piłkarskim, a wcześniej kibicowskim w postaci plebiscytu. Nie postawię autobusu w polu karnym. Jeżeli przegram, to przez własne słabości. Życzę wszystkim dobrej zabawy! Pozdrawiam w ten przedświąteczny czas.”

Autor wpisu: 100h2o do newsa: Faza grupowa plebiscytu na użytkownika 2022. 8 grup, 32 kibiców, gra o kolejny awans

„Powiem tak i przypomnę. To nie są sportowe rozgrywki. Bo w nich wygrywa lepszy. Skuteczniejszy, mający więcej szczęścia i temu szczęściu pomagając. W meczu Lech – Bodo nie wyłoni zwycięzcy głosowanie w Internecie, a zawody na boisku. Pary parami ale w nich nikt nie ma wpływu na nic. Ot głosowanie nawet nie poparte „programem wyborczym”.
Trochę przy głosowaniu głosowanie z zawiązanymi oczami BO KOGOŚ TRZEBA WYBRAĆ. Tu nie ma lepszych /gorszych i nawet wygrywając nie do końca wiemy czy pisaliśmy dobrze. Co najwyżej że pisaliśmy „pod gusta czytelników lub nie”.
Nawet wchodząc codziennie i pisząc i tak nic to nie znaczy.
Po prostu zabawa jak zabawa w piaskownicy, no i bez nagrody 😉
Mistrz pisania nie dostanie Pucharu (choćby i przechodniego) i przez wygraną nagle nie będzie Supermanem na Stronie.
I czy wygrał/przegrał i tak pewnie wejdzie po meczu i będzie pisał. I dobrze. Bo to niezłe forum kiboli Kolejorza :-)”

Autor wpisu: Ostu do newsa: Śmietnik Kibica

„Ja nie mam nic na przeciwko, żeby Brom wszystkich rozwinął i wykorzystał ich potencjał oraz „podciągnął” umiejętności…
Ciągle narzekanie – w polskiej lidze – że osiągnął bym znacznie lepszy wynik tylko mam słabych zawodników zaczyna mnie coraz bardziej denerwować…
Polska Myśl Szkoleniowa potrafi nawet najlepszych zrównać w dół…
A zatem podoba mi się, że Brom wybrał sobie 20-ke i nią gra w sposób ciągły – każdy z tej 20-ki wie, że musi być cały czas gotowy bo będzie grał na pewno – jakie to ma walory psychologiczne chyba nikomu nie muszę wyjaśniać…
Z jednym jednakowoż nie mogę się zgodzić, że da się „poprawić” Rudko…
On sam to casus Dolhy – przyszedł jako dobry bramkarz a w oczach niektórych nawet bardzo dobry a ponadto z „doświadczeniem” i też się załamał – a ponadto sam stwierdził, że chce odejść z Lecha…
W takim razie ja się pytam – po co Nam on, ten cały Rudko?!
Wszak ma jeden z najwyższych kontraktów w zespole – co na to Exelencja?
No chyba że jednak nie jesteśmy – znaczy zarzadzik z tym trzecim pajacem – mentalnie gotowi do mocnego i jednoznacznego postawienia na młodego z trójki już tu wcześniej opisywanej…
Mentalna chwiejność to jest to co cały czas postępuje od samej góry w dół organizacji…
A potem złotousty z tym drugim patafianem bredzi coś o braku odpowiedniego metalu u piłkarzy, których zatrudniają…
Ja tam podchodzę na spokojnosci do Broma i do wiosny w wykonaniu Lecha.”

Autor wpisu: Sp do newsa: Najefektywniejsi piłkarze w 2022 roku

„Król Kapitan to jest Kozak. Można żałować, że właśnie Amaral obniżył loty na jesieni bo takie asysty jak z Austrią mógł częściej wykonywać do napastnika. Oboje wtedy by mieli jeszcze lepsze statystyki.
Jak spojrzymy właśnie na suche liczby to 3 gole i 4 asysty Szymczaka nie są złe. Tak samo Sousa który dostał tylko minutę w Europie. Chyba naprawdę Belenenses sobie zapisało duży bonus za rozegrane minuty zważywszy, że dużo musieli oddać FC Porto i przez to nie dostawał dużo minut. O Kownasiu napisze tylko zdanie bo nie ma sensu więcej. Gdyby został i nawet połowę tych liczb by znaotował, strzelając bramkę dającą dodatkowe 3 pkt w lidze to też by to nieźle wyglądało.”

Autor wpisu: kri$$ do newsa: Wydarzenia mistrzowskiego roku (7): Przyćmiony awans

„Wydaje się, że tym opisywanym okresie JVDB ogarnął zespól. Ale tez zawodnicy chyba przyswoili i opanowali niuanse tego, co chciał im wpoić trener. W każdym razie do końca roku nie było chyba takiej problematycznej gry jak na początku lipca. Postawa Bednarka też pomogła drużynie osiągać lepsze wyniki ale też lepsza sytuacja na środku obrony. Myślę, też, że kolejne etapy gry w Lidze Konferencji, dawały motywację piłkarzom do lepszej gry.”

Autor wpisu: Didavi do newsa: Śmietnik Kibica

„Ja tych informacji nie muszę szukać, one się po prostu pojawiają, że z dnia na dzień (nie moja wina :)), a jak się pojawiają to wrzucam tutaj, jeśli nie zrobił tego nikt inny. Po co to robię? Bo lubię, najprościej, ale też wiem, że nie każdy ma chęć, czas by wszystko czytać, wejdzie tu i ma. Filmiki to rzeczywiście co innego. Tu już trzeba chcieć, ale znowu. Lubię to, więc oglądam, sprawdzam, oceniam. I nie sprawia mi to bólu 🙂 jedynie gdy na koniec produkuje się tysiącem wpisów, że Rudko jest bardzo słabym bramkarzem, ten i tak przychodzi i okazuje się, że jest słaby. Wtedy tak, wtedy boli. To nie tak, że się jaram każdą plotką. Myślę racjonalnie. Znam Rutka, Klimczaka i Rząsę. Wiem jacy są i na co ich stać. I nie jest tak, że ja wierzę w to, że Ekdal, Rodrigues czy inni tutaj przyjdą. Wrzucam to, bo jest to informacja, choć może być plotką bez pokrycia, to jednak o Lechu. Czego się spodziewać w kontekście transferów zimą? Nie mam pojęcia. Wydawało się, że latem Lech się wzmocni. Tych transferów nie było. Trudno więc zrozumieć decyzje Rutka, właściwie nie da się ich zrozumieć. Wiem, że ostatecznie żaden z zawodników wymienianych przez media może tutaj nie trafić, podchodzę do tego racjonalnie, ale nie widzę też problemu by pisać o nich, jeśli robią to poważne źródła. Dla mnie jest to po prostu ciekawe.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. Sosabowski pisze:

    @KKSLECH.com Czy redakcja jest zainteresowana podsumowaniem top10, tj. policzeniem kto ile razy w kończącym się już roku był nominowany do posta tygodnia? Tak jak i w tamtym roku mogę policzyć i podesłać na maila. Oczywiście sugeruję publikację zestawienia po plebiscycie na użytkownika roku, by nie wypływać na jego wynik. Dajcie znać!