Twój szybki wybór (1)

Czas świąt poświęcamy m.in. na wprowadzenie małej nowości na KKSLECH.com zmieniając w tym roku nieco harmonogram treści w okresie od 24 do 26 grudnia. Zamiast podsumowań jesieni, roku czy innych tekstów na różne tematy (od 13 listopada i tak było ich bardzo wiele), ruszamy dziś z czymś nad czym chwilę będzie trzeba pomyśleć.
Nowością jest tzw. „Twój szybki wybór” dzięki któremu w ciągu 3 dni (24, 25 i 26 grudnia) można będzie wziąć udział w małym porównaniu blisko 100 piłkarzy występujących w Kolejorzu w latach 2008-2022. W tym okresie Lech Poznań w sumie trzy razy był Mistrzem Polski, pięć razy dostał się do fazy grupowej europejskich pucharów, trzy raz z niej wyszedł dokładając do tego dorobku jeszcze Puchar Polski i kilka Superpucharów. Różni zawodnicy swego czasu byli gwiazdami na swoich pozycjach nie mając często okazji, by grać ze sobą w jednej drużynie.

W święta dajemy Wam wybór w tym możliwość krótkiego zastanowienia się nad niektórymi zawodnikami. Kto był lepszy? Kogo bardziej lubiliście? Kto według Was powinien być w dzisiejszym Lechu Poznań? W porównaniach są piłkarze podobni do siebie lub grający w konkretnym okresie na tej samej pozycji bądź w podobnym stylu. Zachęcamy kibiców do podjęcia decyzji, wyniki Waszych wyborów zostaną ogłoszone po świętach 27 grudnia.

Dziś w I części nie brakuje m.in. porównań Lechowych mistrzów z lat 2010-2022 czy zawodników mających już sporo występów w europejskich pucharach.
Kto lepszy? Kogo bardziej lubisz? Kogo byś wolał w dzisiejszym Lechu ? Decyduj!

(głosowanie zakończone, wyniki 27 grudnia po południu)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

10 komentarzy

 1. bombardier pisze:

  Trzeba przyznać, że twórca tych porównań ma olbrzymią fantazję.
  Chciałoby się stworzyć jedenastkę zawodników z ich najlepszych
  meczów. Jednak jest to niemożliwe!
  Weźmy np. pod lupę Lewandowskiego – odszedł z Lecha w 2010r.
  Minęło 12 lat – i w tych 12 latach po odejściu z Lecha (wg mnie)rozgrywa
  swoje najlepsze mecze.
  Wg mnie jest to tylko kryterium – „kogo lubimy najbardziej”.
  Absolutnie nie chcę tutaj krytykować pomysłu – JEST BARDZO DOBRY –
  w sam raz na Święta!

 2. MARCINzKALISZA pisze:

  Niektóre wybory bardzo trudne, jak np. Milić vs Arboleda, albo Injac vs Karlstrom. Lubię zarówno Milicia jak i Arbolede tak samo Injaca i Karlstrom’a bo wszyscy dali Lechowi bardzo dużo a i poziom sportowy myślę prezentowali podobny, chociaż ciężko to teraz ocenić.

 3. Mazdamundi pisze:

  Porównanie Rogne do de Marco nie na miejscu. Jak już Thomas był zdrowy to poniżej pewnego solidnego poziomu nie schodził, a miewał też bardzo dobre mecze. Z kolei de Marco w Lechu był strasznie anonimowy. Według mnie Rogne czy Arajuuri i Vernon czy Janicki było by bardziej sprawiedliwe.

 4. Pawelinho pisze:

  Niektóre wybory są dość trudne jak np Lewandowski/Ishak albo Milić/Arboleda, a niektóre wręcz banalnie są dość nazwijmy to niespotykane takie jak pomiędzy Czerwińskim/Kikutem czy Gajosem/Kvekveskiri’m. Ewentalnie najtrudniejszy przynajmniej dla mnie jest wybór pomiędzy Injac’iem a Karlstrom’em, którzy są (Injac był) bardzo moim zdaniem podobnymi, a bynajmniej bardzo podobnej charakterystyce ze względu na to jakiej obaj grali/gra pozycji. Tak czy inaczej fajna sprawa z takimi wyborem, który wcale taki szybki nie jest jakby się mogło z początku wydawać.

 5. tomasz1973 pisze:

  No, no dokonać tu wyboru to trudniej niż wybrać między kandydatami na prezydenta.
  Lewy-Iskah? Incjac-Karstrom? Stilic- Jevtic…itd

 6. kilo82 pisze:

  Fajna zabawa, ale wybór w niektórych parach naprawdę ciężki.

 7. kibic79 pisze:

  Starałem się wybierać poprzez kryterium kto lepiej grał w czasie gry w Lechu i kto dał Lechowi więcej sportowo. Oczywiście lepszym piłkarzem jest Lewandowski, ale w czasie gry w Lechu nie był tak ważny dla drużyny jak dziś Michael Ishak. Stad wybrałem Ishaka.

 8. Didavi pisze:

  Pary Milić-Arboleda i Injac-Karlstrom są giga trudne do rozstrzygnięcia. Nie miałem wątpliwości, np. z tym, że Ishak lepszy niż Lewy, czy też Stilić niż Jevtić. Ale te dwie pary?! Postawiłem ostatecznie na Arboledę i Karlstroma.

 9. kibic79 pisze:

  Ja zrobiłem dokładnie tak samo w tych 4 parach.

 10. F@n pisze:

  Stilić Jevtić. 2 ulubionych piłkarzy, aż przykro, że trzeba kogoś wybrać. Semir jednak ciut lepszy, ale pytanie czy to nie dzięki temu, że trafił na lepszy okres, na lepszych partnerów