Lechowa playlista 2022

Kończy się powoli 2022 rok, wielu z Was na pewno myśli już o sylwestrze, o tym gdzie pożegna stary rok planując jednocześnie zabawę do rana. W mijających 12 miesiącach okazji do zabawy po meczach Lecha Poznań akurat nie brakowało. Za nami wiele udanych spotkań w wykonaniu Kolejorza, historyczne mecze w Europie czy fetowanie ósmego w historii klubu tytułu Mistrza Polski.2022 rok wykreował parę muzycznych utworów przy których będziecie mogli nawet pożegnać stary i jednocześnie powitać nowy 2023 rok. Kilka nutek po 2022 roku kojarzy się wyłącznie z Lechem Poznań, z tym co mieliście okazję przeżyć na stadionie, co mogliście usłyszeć przychodząc na Bułgarską czy co towarzyszyło nam podczas mistrzowskiej fety 21 maja i nie tylko.

W 2022 roku głównym utworem Lecha Poznań była piosenka Gali pod tytułem „Freed from desire”. To stary utwór, który w Europie jest odgrywany m.in. po golach rożnych klubów, u nas w kraju ostatnio był nieco zapomniany wśród kibiców, w nocy z 21 na 22 maja został on odświeżony podczas fety mistrzowskiej Kolejorza w tym przejazdu autokaru z Bułgarskiej na targi.

Podczas pamiętnej nocy to właśnie tę melodię nucił cały Poznań śpiewając głośno choćby „Milić on fire” czy „Ishak on fire”. Jeśli organizujesz sylwestra, jesteś kibicem Lecha, to przykładowo w otoczeniu znajomych musisz pożegnać stary 2022 rok przy „Freed from desire”.

W maju Lech Poznań nie umiał zorganizować fety mistrzowskiej, w porównaniu z tym, co można oglądać w Europie ceremonia u nas była kiepska, bez efektu wow. Zabrakło oprawy muzycznej, po 7 latach zabrakło przede wszystkim utworu przy podniesieniu pucharu na który czekał cały stadion. Całe szczęście „We are the champions” legendarnej grupy Queen obecne było w trakcie przejazdu autokaru z lechitami podobnie jak parę innych utworów, które przeważnie są znane kibicom w różnym wieku.

Lech Poznań w porozumieniu z zawodnikami utworzył specjalną playlistę, która użyta była m.in. na trasie autokaru jadącego z Bułgarskiej na MTP. Playlista z 26 utworami na Spotify znajduje się -> TUTAJ, jeśli macie konto na tym portalu, to możecie odsłuchać wszystkie utwory, jakie zostały wykorzystane podczas nocy z 21 na 22 maja. Na klubowej playliście znalazły się m.in. takie utwory jak Armin van Buuren – Blah Blah Blah (piosenka kibiców Ajaxu Amsterdam), House of Pain – Jump around (utwór grany przed meczami Lecha jeszcze na starej Bułgarskiej), Daft Punk – One more time czy Corona – The rhythm of the night.


Podczas fety na placu na targach furorę zrobił powyższy utwór Mr. Polska – Złote Tarasy (prod. Abel De Jong). Fragment tej nuty – „Dziś jest nasze, jutra nie ma, nikt nie zatrzyma nas!” w maju idealnie pasował zresztą do Lecha Poznań, wówczas wszyscy kibice mieli chwile radości, których na pewno nigdy nie zapomną. Dodatkowo 19 marca przed jubileuszowym meczem Liber odśpiewał odświeżoną wersję „Czystej gry”. Za Lechowy utwór 2022 roku można też uznać kawałek „Lech niezwyciężony” znany przede wszystkim starszym pokoleniom kibiców.


W 2022 roku każdy mecz Lecha Poznań rozpoczynał utwór The Chemical Brothers – Galvanize. Galvanize jest odtwarzane po hymnie Kolejorza i w czasie wyjścia obu drużyn na murawę. Po każdym spotkaniu przy Bułgarskiej z głośników leciał natomiast utwór „Nie idziesz sam”, każda z tych piosenek oczywiście znalazła się na Lechowej playliście przygotowanej przez klub na mistrzowską fetę -> TUTAJ.


W mistrzowskim 2022 roku był jeszcze jeden utwór, który kojarzył się z Lechem Poznań. Sześć meczów Mistrza Polski w fazie grupowej Ligi Konferencji w tym trzy przy Bułgarskiej poprzedził hymn Ligi Europy. Na YouTube nie ma wersji, która jest odtwarzana z głośników przy wyjściu drużyn z tunelu na murawę, najbliższą wersją oryginału jest ta poniższa. Każdy kibic, który gościł na trybunach podczas jesiennych gier z Austrią Wiedeń, Hapoelem Beer-Sheva oraz Villarrealem miał okazję usłyszeć specjalną ścieżkę odgrywaną w czasie wyjścia piłkarzy na mecz i hymn UEFA Europa League już po ustawieniu się zespołów w jednym rzędzie.


null
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <