Serwisowe podsumowanie 2022 roku

Końcówka 2022 roku to czas przede wszystkim podsumowań mijających 12 miesięcy oraz rundy jesiennej, które królują tutaj od dłuższego czasu. Kontynuując tej zimy serwisowe podsumowania „od kulis” pora na ostatnie tego typu, czyli ogólne podsumowanie działalności KKSLECH.com w 2022 roku. Podobne podsumowanie miało miejsce 12 miesięcy temu, te za mistrzowski czas zawiera tym razem dużo więcej danych, które na pewno pozwolą Wam być jeszcze bliżej czegoś, co sami pomagacie tworzyć swoją obecnością tutaj.
W grudniu z innych serwisowych podsumowań „od kulis” mieliście okazję m.in. dowiedzieć się, ile dały nam europejskie puchary, ile czasu zajmowało tworzenie niektórych artykułów, teksty na temat którego rywala cieszyły się największym zainteresowaniem czy poznaliście najczęściej komentowane mecze na stronie, które wygenerowały najwięcej odsłon. Dodatkowo została przedstawiona Wam lista najprzyjemniejszych tekstów opublikowanych na KKSLECH.com, które nie powstałyby, gdyby nie długo oczekiwane wyniki Lecha Poznań czy dni, w których na tej witrynie przebywało najwięcej osób.

Inne typowo serwisowe podsumowania 2022:

> Co dała nam Liga Konferencji i nie tylko
> Najczęściej komentowane i najatrakcyjniejsze mecze na stronie
> Najprzyjemniejsze teksty w mistrzowskim roku
> Dni z największym zainteresowaniem

W dzisiejszym podsumowaniu można by napisać krótko, że był to drugi najlepszy rok w ciągu prawie 18 lat działalności, w 6 miesiącach 2022 roku KKSLECH.com miało więcej wizyt od klubowej witryny, położyliśmy łapę na wszystkie treści pucharowe czy w okresie mundialowej przerwy, był to najlepszy rok jeśli chodzi o produkcję treści, jakie miały się pojawiać i ogólnie serwis robił sobie to, co chciał. Byłoby to jednak ogólne, podkoloryzowane podsumowanie a nie zawsze wszystko było tu niebiesko-białe. Było kilka minusów, rozczarowujących okresów od których nie można uciec. O wszystkim trzeba napisać, nie ma sensu ukrywać niektórych rzeczy czy uciekać od problemów.

null

Liczba unikalnych wizyt w poszczególnych miesiącach (dane za Similarweb.com):

Styczeń 2022
KKSLECH.com: 366,6 tys.
LechPoznan.pl: 251,7 tys.

Luty 2022
KKSLECH.com: 429,1 tys.
LechPoznan.pl: 287,2 tys.

Marzec 2022
KKSLECH.com: 346,8 tys.
LechPoznan.pl: 493,8 tys.

Kwiecień 2022
KKSLECH.com: 416,7 tys.
LechPoznan.pl: 377,0 tys.

Maj 2022
KKSLECH.com: 785,3 tys.
LechPoznan.pl: 524,2 tys.

Czerwiec 2022
KKSLECH.com: 775,2 tys.
LechPoznan.pl: 645,6 tys.

Lipiec 2022
KKSLECH.com: 767,5 tys.
LechPoznan.pl: 817,8 tys.

Sierpień 2022
KKSLECH.com: 898,6 tys.
LechPoznan.pl: 625,3 tys.

Wrzesień 2022
KKSLECH.com: 602,4 tys.
LechPoznan.pl: 826,0 tys.

Październik 2022
KKSLECH.com: 408,5 tys.
LechPoznan.pl: 653,0 tys.

Listopad 2022
KKSLECH.com: 368,4 tys.
LechPoznan.pl: 446,4 tys.

Grudzień 2022
KKSLECH.com: dane na początku stycznia
LechPoznan.pl: dane na początku stycznia

Na początek można zacząć od bardzo dobrych okresów. Przykładowo wiosna wyglądała tutaj tak jak chcieliśmy. Luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec i sierpień – wtedy było po prostu dobrze. KKSLECH.com przyciągało zadowalającą liczbę osób, byliście wówczas najlepszą motywacją do codziennego działania, do poświęcania kilkunastu godzin na dobę na ogarnięcie tego projektu. Byliście motywacją na równi z wynikami Lecha Poznań i wszystkim tym, co działo się wtedy przy Bułgarskiej. Wówczas zainteresowanie losami Lecha Poznań było duże lub bardzo duże, choć naprawdę ciężko jest zrozumieć fenomen KKSLECH.com w miesiącach letnich. Obiektywnie my w czerwcu czy w lipcu nie jesteśmy w stanie wyprodukować treści, jakie pojawiały się później przy okazji meczów czy nawet w listopadzie. Przecież wszyscy, którzy wtedy tutaj siedzieli nie byli zainteresowani wyłącznie europejskimi pucharami, a czerwiec czy lipiec to jeszcze czas np. podsumowań, w takich miesiącach harmonogram jest znacznie inny. Latem nie ma nawet czasu, żeby zająć się fajnymi (według nas tematami), jakie były opisywane na spokojnie w listopadzie, które wielu kibiców zwyczajnie ominęły. Wyrównanie tych statystyk to jedno z największych wyzwań na najbliższe lata, póki co można przejść do rzeczy gorszych.

Pucharowy ruch na KKSLECH.com i statystyki jednego z letnich miesięcy
null
null

Statystyki strony od wspomnianego, bardzo dobrego sierpnia lecą w dół (każdego roku jesienią jest podobnie), jednak nie ma co ukrywać, że szczególnie październik był bolesny, bardzo rozczarowujący. Na ten temat pojawił się nawet spory fragment w ostatnim „Na chłodno”, w którym dodatkowo została przedstawiona graficzna sinusoida ukazująca jak wyglądały wejścia na KKSLECH.com w dni meczowe a jak w dni poza meczowe. Październik z 9 meczami na 3 frontach miał być Lechowym rajem a patrząc na statystyki medialności był miesiącem jakiegoś Lechowego znużenia, przesycenia, czasem, który nie pociągnął kibiców. Do rozpoczęcia wrześniowej przerwy na kadrę było dobrze, później aż do listopada było rozczarowująco źle. My dopiero po ponad 17 latach obecności mogliśmy dostrzec to, jak źle na medialność Lecha Poznań wpływają bezbramkowe remisy, które są najgorszym z możliwych wyników. W październiku Kolejorz zanotował aż trzy bezbramkowe remisy co miało wpływ na rezultat wizyt o 490 tysięcy gorszy niż w fajnym sierpniu. Listopad w porównaniu z wiosną czy z sierpniem był słaby, jednak w tym przypadku nie ma co narzekać. O mundialu w Katarze wiedzieliśmy od miesięcy, z góry było wiadomo, że będzie to kiepski miesiąc, ruch przez te mistrzostwa zostanie tutaj mocno stłamszony i tak też się stało. Żałować można tylko słabego dotarcia do większego grona kibiców z niektórymi fajnymi tematami, które już się nie pojawią, tysiącom ludzi przepadły rzeczy o które później latem będą pytać w komentarzach. Zapewne wielu aktywnych internautów KKSLECH.com nawet nie wiedziało o swoich nominacjach w plebiscycie na użytkownika KKSLECH.com, który przeszedł chwaloną przez obecnych tutaj kibiców reformę na lata 2022-2024. Cóż. My tej zimy robiliśmy i wciąż robimy swoje, w żadnych mediach zajmujących się Lechem na co dzień (da się je policzyć na palcach jednej ręki) niczego więcej nie było, poza tym nasi odpowiednicy zajmujący się innymi klubami Ekstraklasy mieli te same problemy, Mistrzostwa Świata w listopadowo-grudniowym terminie były solidnym ciosem dla wszystkich, na tyle dużym, że o grudniu nie ma nawet co wspominać. Był on jeszcze gorszy co również było do przewidzenia, tematów tutaj nie brakowało, ale z ich czytaniem było i jest słabo. 31 grudnia nie pojawi się nawet „Na chłodno” podsumowujące 2022 rok, bo w sumie po co? O wszystkim było w innych wiadomościach, tworzenie takiego tekstu zajmuje za dużo czasu, lepiej poczekać do drugiej połowy stycznia, gdy zjawi się tutaj więcej kibiców Lecha Poznań, którzy tuż przed startem wiosennych zmagań przypomną sobie o klubie.

KKSLECH.com w wiadomościach google & aplikacji Flashscore
null
null

Problem z przyciąganiem zainteresowania kibiców każdego dnia a nie tylko w dni meczowe dotyczył w 2022 roku całego klubu, nie tylko nas. Jesienią zaczął się pogłębiać, niestety społeczność skupiona wokół Lecha starzeje się, kibice interesujący się polską piłką są coraz starsi co zauważyła również Ekstraklasa, która wraz z Canal Plus już wiosną ma wprowadzać nowości mające na celu przyciągać młodszą publiczność. Nam to się nie udaje, Lechowi na razie także nie bardzo to wychodzi. Na portalach społecznościowych często jest mnóstwo lajków, serduszek, gifów, tysiące polubień czy obserwacji, a później na mecz ze Śląskiem w środku tygodnia mimo niemal darmowych biletów przychodzi 6854 kibiców. Niestety to nie koniec. Na legendarne spotkanie z Villarrealem przybyło 30117 osób (średni wynik jak na możliwości Lecha czy Wielkopolski). Mało? Po 3 dniach od wielkiego zwycięstwa nad Hiszpanami na trybunach podczas ostatniego meczu przy Bułgarskiej na wiele, wiele tygodni zasiadło raptem 12745 widzów. I gdzie byli ci wszyscy od wklejania serduszek na kontach Lecha? Czemu tak trudno jest przyciągać uwagę młodych interesujących się sprawami klubu głównie w okresach transferowych i kolekcjonujących foteczki Ishaka z szefem Salamonem? Niestety na mediach społecznościowych kończy się zainteresowanie wielu przeważnie młodych osób Lechem Poznań, kończy się wiedza, pomijane są wiadomości podawane na oficjalnej, na portalach sportowych, po gazety sięga jeszcze mniej ludzi. KKSLECH.com nie posiada aktywnych kont w mediach społecznościowych, ponieważ po prowadzonych od lat analizach jest to bardzo słabe narzędzie do promocji jakichkolwiek rzeczy związanych z Kolejorzem a ogromna wejść na stronę z tych ponad 14 milionów odsłon wygenerowanych w 2022 roku to tzw. wejścia bezpośrednie (po wpisaniu adresu). Z danych google analytic wynika, że wklejenie linka na FB czy TT da nam w konkretnym dniu między 80 a 150 wejść, czyli śmieszną liczbę, przy tych statystykach KKSLECH.com ruch z mediów społecznościowych jest właściwie niezauważalny, nie ma różnicy czy akurat zainteresowany Kolejorzem kibic coś „poda dalej” innym czy nie. Dla tego serwisu bardzo dobrym narzędziem do promocji treści KKSLECH.com jest google news, o którym wspominano już w poprzednich tego typu podsumowaniach czy wiadomości Flashscore. Choćby jesienią 2022 w dobre dni meczowe z google news udawało się pozyskiwać nawet 5-6 tysięcy internautów faktycznie losami meczami Lecha Poznań, raportami przedmeczowymi i meczowymi czy innymi materiałami KKSLECH.com.

null

W najbliższym czasie nie zanosi się, aby Lech Poznań umiał ściągać na trybuny większe rzesze młodych kibiców czy zachęcał ich do działania, gdy nie będzie robił transferów na jakie czekają albo nie będzie regularnie wygrywał. Problem pozostanie, nadal największą uwagę będą przykuwały transfery i ewentualnie suche wyniki spotkań śledzone np. na Flashscorze. Nie tylko z tego powodu warto zawsze doceniać wszystkich kibiców Kolejorza będących w różnym wieku, którzy żyją Lechem Poznań każdego dnia śledząc wszystko co z nim związane o różnych porach dnia, a do tego chcą przychodzić na stadion. Na KKSLECH.com staramy się doceniać każdego, choć doskonale zdajemy sobie sprawę, kto tutaj „rządzi” w komentarzach czy w Śmietniku. Statystyki google analytic czy te ogólnodostępne na Similarweb pokazują bardzo wiele, mianowicie jest tutaj dużo starszych kibiców, dużo więcej niż na innych tego typu stronach innych klubów. W Waszych wpisach często widać lata spędzone z Lechem, widać jak ważną rolę w waszym życiu odgrywa Kolejorz z którym macie mnóstwo wspomnień i przeżyć, które utkwiły w Waszej pamięci na zawsze. Nie ma co ukrywać, że tworzone treści na KKSLECH.com są skierowane do wszystkich grup wiekowych, lecz z góry wiadomo do kogo one trafią. Ich odbiorcami są głównie starsi kibice pamiętający co najmniej ostatni spadek z Ekstraklasy a nierzadko nawet złote lata 80-te XX wieku, młodsi kibice zainteresowani szczegółami z Lechowego życia, często bez mediów społecznościowych lub kibice, którzy posiadają już dużą wiedzę na temat Lechowych spraw.

Liczba opublikowanych wiadomości na KKSLECH.com w poszczególnych miesiącach 2022 roku (razem 1948)

Styczeń – 131
Luty – 146
Marzec – 168
Kwiecień – 173
Maj – 179
Czerwiec – 155
Lipiec – 182
Sierpień – 186
Wrzesień – 167
Październik – 191
Listopad – 150
Grudzień – 118

Raporty z meczów Lecha Poznań w 2022 roku, które wygenerowały na KKSLECH.com najwięcej odsłon:

* – dane w przybliżeniu

135 tysięcy – 02.05, Lech – Raków 1:3
80 tysięcy – 06.02, Cracovia – Lech 3:3
80 tysięcy – 08.05, Piast – Lech 1:2
80 tysięcy – 14.05, Warta – Lech 1:2
80 tysięcy – 12.07, Karabach – Lech 5:1
75 tysięcy – 13.03, Wisła – Lech 1:1
75 tysięcy – 31.07, Lech – Wisła 1:3
70 tysięcy – 26.02, Pogoń – Lech 0:3
65 tysięcy – 20.02, Lechia – Lech 1:0
65 tysięcy – 06.03, Lech – Raków 0:1
65 tysięcy – 16.07, Lech – Stal 0:2
65 tysięcy – 25.08, Dudelange – Lech 1:1
60 tysięcy – 21.05, Lech – Zagłębie 2:1
60 tysięcy – 05.07, Lech – Karabach 1:0
60 tysięcy – 09.07, Lech – Raków 0:2
60 tysięcy – 07.08, Zagłębie – Lech 1:1
60 tysięcy – 14.08, Lech – Śląsk 0:1
60 tysięcy – 11.09, Pogoń – Lech 2:2
55 tysięcy – 02.03, Górnik – Lech 0:2
55 tysięcy – 19.03, Lech – Jagiellonia 3:0
55 tysięcy – 20.04, Lech – Górnik Ł. 3:0
55 tysięcy – 04.08, Vikingur – Lech 1:0
55 tysięcy – 06.11, Lech – Korona 3:2
55 tysięcy – 04.09, Lech – Widzew 2:0
55 tysięcy – 08.09, Villarreal – Lech 4:3
55 tysięcy – 30.10, Lech – Raków 1:2
50 tysięcy – 12.02, Lech – Termalica 5:0
50 tysięcy – 01.04, Śląsk – Lech 0:1
50 tysięcy – 09.04, Lech – Legia 1:1
50 tysięcy – 16.04, Wisła P. – Lech 0:1
50 tysięcy – 24.04, Lech – Stal 3:1
50 tysięcy – 21.07, Lech – Dinamo 5:0
50 tysięcy – 11.08, Lech – Vikingur 4:1 d.
50 tysięcy – 28.08, Lech – Piast 1:0
50 tysięcy – 31.08, Lechia – Lech 0:3
50 tysięcy – 18.09, Warta – Lech 0:1
50 tysięcy – 12.11, Jagiellonia – Lech 1:2
50 tysięcy – 19.10, Lech – Śląsk 1:3
45 tysięcy – 18.08, Lech – Dudelange 2:0
45 tysięcy – 03.11, Lech – Villarreal 3:0
45 tysięcy – 16.10, Górnik – Lech 1:2
45 tysięcy – 27.10, Austria – Lech 1:1
40 tysięcy – 05.04, Olimpia – Lech 0:3
40 tysięcy – 15.09, Lech – Austria 4:1
40 tysięcy – 09.10, Lech – Radomiak 1:0
40 tysięcy – 13.10, Hapoel – Lech 1:1
40 tysięcy – 23.10, Cracovia – Lech 0:0
35 tysięcy – 28.07, Dinamo – Lech 1:1
35 tysięcy – 01.10, Lech – Legia 0:0
30 tysięcy – 06.10, Lech – Hapoel 0:0

Mecze Lecha Poznań w 2022 roku najczęściej komentowane przez internautów KKSLECH.com (liczba wpisów w raportach):

(361 komentarzy) – 02.05, Lech – Raków 1:3
(344 komentarze) – 13.03, Wisła – Lech 1:1
(343 komentarze) – 20.02, Lechia – Lech 1:0
(338 komentarze) – 31.07, Lech – Wisła 1:3
(320 komentarzy) – 06.02, Cracovia – Lech 3:3
(319 komentarzy) – 11.08, Lech – Vikingur 4:1 d.
(310 komentarzy) – 08.05, Piast – Lech 1:2
(305 komentarzy) – 03.11, Lech – Villarreal 3:0
(304 komentarze) – 16.10, Górnik – Lech 1:2
(299 komentarzy) – 15.09, Lech – Austria 4:1
(278 komentarzy) – 16.07, Lech – Stal 0:2
(265 komentarzy) – 06.11, Lech – Korona 3:2
(263 komentarze) – 30.10, Lech – Raków 1:2
(260 komentarzy) – 12.07, Karabach – Lech 5:1
(259 komentarzy) – 25.08, Dudelange – Lech 1:1
(248 komentarzy) – 12.11, Jagiellonia – Lech 1:2
(247 komentarzy) – 14.08, Lech – Śląsk 0:1
(241 komentarzy) – 01.04, Śląsk – Lech 0:1
(237 komentarzy) – 14.05, Warta – Lech 1:2
(230 komentarzy) – 21.07, Lech – Dinamo 5:0
(229 komentarzy) – 18.08, Lech – Dudelange 2:0
(228 komentarzy) – 31.08, Lechia – Lech 0:3
(225 komentarzy) – 24.04, Lech – Stal 3:1
(221 komentarzy) – 04.09, Lech – Widzew 2:0
(217 komentarzy) – 26.02, Pogoń – Lech 0:3
(215 komentarze) – 04.08, Vikingur – Lech 1:0
(208 komentarzy) – 13.10, Hapoel – Lech 1:1
(198 komentarzy) – 08.09, Villarreal – Lech 4:3
(195 komentarzy) – 19.10, Lech – Śląsk 1:3
(191 komentarzy) – 09.07, Lech – Raków 0:2
(189 komentarzy) – 06.03, Lech – Raków 0:1
(186 komentarzy) – 09.04, Lech – Legia 1:1
(180 komentarzy) – 07.08, Zagłębie – Lech 1:1
(181 komentarzy) – 12.02, Lech – Termalica 5:0
(171 komentarzy) – 16.04, Wisła P. – Lech 0:1
(171 komentarzy) – 20.04, Lech – Górnik Ł. 3:0
(166 komentarzy) – 19.03, Lech – Jagiellonia 3:0
(163 komentarze) – 18.09, Warta – Lech 0:1
(163 komentarze) – 27.10, Austria – Lech 1:1
(155 komentarzy) – 05.07, Lech – Karabach 1:0
(153 komentarze) – 11.09, Pogoń – Lech 2:2
(149 komentarzy) – 23.10, Cracovia – Lech 0:0
(144 komentarze) – 28.07, Dinamo – Lech 1:1
(136 komentarzy) – 09.10, Lech – Radomiak 1:0
(123 komentarze) – 28.08, Lech – Piast 1:0
(121 komentarzy) – 02.03, Górnik – Lech 0:2
(106 komentarzy) – 01.10, Lech – Legia 0:0
(96 komentarzy) – 21.05, Lech – Zagłębie 2:1
(93 komentarze) – 05.04, Olimpia – Lech 0:3
(80 komentarzy) – 06.10, Lech – Hapoel 0:0

2022 rok dla KKSLECH.com był szczególnym czasem, gdyż wraz nawet z korespondentami czuliśmy odpowiedzialność za Lechowe treści w roku okrągłego jubileuszu. W tym przypadku jesteśmy bardzo zadowoleni, że Lech Poznań swoimi działaniami w tym wynikami sportowymi pozwolił stworzyć mnóstwo dobrych, wesołych tekstów. W 2022 roku objęliśmy patronatem książkę „W górę serca!”, czyli analogia opowiadań na 100-lecie Lecha Poznań, byliśmy wszędzie tam, gdzie się dało, gościliśmy na najważniejszych wyjazdach (nawet za granicą), obszernie został zrelacjonowany i przeanalizowany każdy z 50 meczów Lecha Poznań o stawkę, otrzymaliście też setki zdjęć, trochę filmików, zawsze na 1. miejscu celem było tworzyć coś unikalnego, rzetelnego, choć emocji w tekstach nie brakowało, jednak taka jest rola stron nieoficjalnych. Świetnie przyjęło się wiele materiałów, „Pyry z gzikiem” (niebawem wrócą), modyfikacja „Na chłodno”, częstsza aktualizacja Lechowego flesza, parę przemyślanych udogodnień w cyklach czy nowe cykle specjalne takie jak te -> TUTAJ oraz -> TUTAJ. Ich tworzenie dawało mnóstwo frajdy, radości, zadowolenia z tej roboty, ale też poniosło za sobą spore koszty. Wielu z Was na pewno nie zdaje sobie sprawy, ile to wszystko kosztuje, a w 2022 roku nie tylko z powodu inflacji kosztowało rekordowo dużo. W stronę władowano prawie 19 tysięcy złotych brutto, tyle kosztowały np. wizyty w różnych miejscach, ogólne inwestycje nawet nie w rozwój KKSLECH.com a w podtrzymanie tego, co tutaj jest czy tworzenie unikalnych treści na temat Lecha Poznań, których nigdzie indziej nie było, nie ma i nie będzie. Taka jest w końcu rola KKSLECH.com, to w końcu jedyne źródło informacji dla kibiców, jedyne czynne Lechowe forum internetowe, w jubileuszowym roku Kolejorz rozegrał 50 bardzo ważnych meczów, w jedynym takim roku w historii naszego klubu należało się spiąć, żeby te teksty opisywały historię naszego klubu w sposób o jaki właśnie chodziło. Często nawet od lipca 2005 roku, od początku tego serwisu, czekaliśmy na wiele momentów, meczów czy na inne niezapomniane wydarzenia, jakie mieliśmy okazję relacjonować tekstowo-fotograficznie. Również dzięki uprzejmości/zaproszeniom z Lecha co należy obiektywnie zaznaczyć.

null

Na tej stronie nie ma profesjonalnych dziennikarzy, możliwości są jakie są, nie zrealizujemy dla Was niektórych rzeczy, nie będzie ujęć na zdjęciach, jakie z pewnością chodzą Wam po głowie, gdyż my nie mamy takich możliwości, co klub (przykładowo do szatni nikt nie wejdzie). W dodatku każdy ma swój sprzet, dlatego trzeba zawsze wyciskać maksa z tego, co da się napisać, sfotografować czy co tam jeszcze stworzyć. 2022 rok dla KKSLECH.com był bardzo udany na każdym polu, jednak przez ten przeklęty mundial wynik odsłon z 2018 roku nie zostanie pobity, ostatnie 3 miesiące wyglądały jak wyglądały, zabraknie nam z 400 tysięcy odsłon do rekordu. Mimo bardzo dobrego czasu czuć jeszcze rezerwy, jeszcze parę rzeczy w przyszłości będzie można zrobić lepiej, do zanotowania kolejnego progresu potrzeba nam sukcesów Lecha Poznań co najmniej takich, jak w 2022 roku a także tysięcy użytkowników, jacy byli tutaj np. w kwietniu, maju, czerwcu, lipcu czy w sierpniu, żeby mieć zachętę do przekraczania limitów. Na razie Kolejorz musi wiosną dostać się do kolejnej edycji europejskich pucharów, wtedy przynajmniej nie będzie dużo gorzej niż ostatnio, zagrajmy chociaż w eliminacjach, a wtedy lato będzie udane, marketingowo Lech Poznań jako cały klub będzie nadal na topie. KKSLECH.com potrzebuje pucharów do dalszego rozwoju, klub tak samo. Musi w nich grać, by przyciągać zawodników, zwracać na siebie uwagę kibiców Lecha Poznań, ściągać ich na stadion i zarabiać kolejne poważne pieniądze po dostaniu się do fazy grupowej Ligi Konferencji.

Liczba opublikowanych artykułów na temat rozgrywek/danego przeciwnika:

Liga Mistrzów – 82
Liga Konferencji – 310
Dwumecz z Karabachem – 44
Dwumecz z Dinamem – 41
Dwumecz z Vikingurem – 39
Dwumecz z Austrią – 36
Dwumecz z Villarrealem – 35
Dwumecz z Dudelange – 34
Dwumecz z Hapoelem – 33

Na temat którego pucharowego rywala teksty cieszyły się największym zainteresowaniem?:

Karabach Agdam – 613 tys. czytań
Villarreal CF – 377 tys. czytań
Vikingur Reykjavik – 319 tys. czytań
Austria Wiedeń – 308 tys. czytań
Dinamo Batumi – 187 tys. czytań
Hapoel Beer-Sheva – 166 tys. czytań
F91 Dudelange – 159 tys. czytań

Odsłony pucharowych tekstów: 4,3 mln
Liczba pucharowych tekstów: 392
Liczba wykonanych zdjęć: ok. 3500
Liczba godzin relacji na żywo: 63h (38,5h prosto z Bułgarskiej)

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

11 komentarzy

 1. Kibic z Bydgoszczy pisze:

  Ogólnie to ja praktycznie bardzo rzadko jestem na stronie https://www.lechpoznan.pl/ ,ponieważ właśnie tam jest wszystko „podkoloryzowane”. Akurat w przypadku strony https://kkslech.com/ wszystko jest wg mnie oceniane obiektywnie. Oczywiście zawsze znajdą się marudy.
  Przede wszystkim najlepszy jest cykl „Na chłodno”. Zawsze na ten artykuł, chyba wszyscy się ze mną zgodzą, jest wielkie oczekiwanie. W październiku nie było „Na chłodno” może dlatego był to dla Was bolesny miesiąc 😉
  Fenomen miesięcy letnich to nic innego jak sukces Lecha Poznań w postaci Mistrzostwa Polski i nadzieje na transfery. Myślę, że to przede wszystkim z tego powodu. Odżyły nadzieje na Wielkiego Lecha.

 2. Kibic z Bydgoszczy pisze:

  Proponuje przeprowadzić sondę co najbardziej interesuje użytkowników na stronie kkslech.com/, wiadomo cykl „Na chłodno” ;-), ( do wyboru odpowiedzi) oraz co wpływa na intensywność wejść na stronę. Wg mnie dzień meczowy oraz pogłoski o transferach do klubu. To tylko taka moja drobna sugestia, propozycja 😉

 3. Kibic z Bydgoszczy pisze:

  Rozumiem Wasze rozczarowanie, bo naprawdę wielki szacunek za publikowanie artykułów dotyczących Lecha Poznań. Szczerze powiem tak… Im więcej Wy piszecie tym mniej my się udzielamy pod danymi artykułami. Właśnie przez szacunek dla Waszej pracy, tego co robicie to nie wchodzę do śmietnika tylko staram się skomentować coś pod artykułem, w który włożyliście mnóstwo pracy. I to właśnie przez to często jak widzę artykuł z małą liczbą komentarzy, to staram się go skomentować. Myślę, że smutno i przykro jest Wam, że się staracie, a nikt tego nie komentuje.
  Na początku zastanawiałem się czy ktoś nie odbierze tego jako coś w stylu, koleś celebryta chce się pokazać i komentuje często pod artykułami zawierającymi mało komentarzy. Ale stwierdziłem, mam to w d… , ważniejszy szacunek dla Waszej pracy i dla naszego Lecha Poznań.
  Ale zrozumcie też nas, że im więcej artykułów, tym mniej mamy czasu to czytać i komentować. 8 godzin pracy, dojazd i odjazd z pracy, później praca w domu. No nima czasu tyle pisać chociaż, by się chciało 😉
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2023, milionowych wyświetleń i tysięcy komentarzy. Pozdro

  • KKSLECH.com pisze:

   Niska liczba komentarzy nie zawsze świadczy o niskiej czytelności. Czasami nie ma co skomentować, gdy tekst jest czysto informacyjny. Co do sond – na razie nie ma w planach takich ankiet serwisowych. Zaplanowaliśmy więcej podsumowań z życia serwisu „od kulis” głównie ze względu na rekordowo długą zimę, był to dobry czas, żeby przejść na inne tematy.

   • Kibic z Bydgoszczy pisze:

    A jak tak to przepraszam. Już więcej przed sylwestrem alkoholu próbować nie będę.

 4. Pawelinho pisze:

  Wiadomo, że najbardziej wyczekiwanymi artykułami są oczywiście „na chłodno” i nowy cykl „Pyry z gzikiem”, ale jeśli chodzi o mnie to jeśli to czytam większość artykułów to jednak jestem zdania, że nie muszę komentować niektórych wiadomości jeśli nie mam nic merytorycznego do napisania jeśli mam to skomentuje i czasami te moje bazgroły trafią do top10. Generalnie od tych ponad 10 lat (szmat czasu) wchodzę praktycznie codziennie na stronie i to jest swoisty nałóg, od którego trudno się odzwyczaić, a z pisaniem komentarzy pod każdym newsem to jest trochę tak jak z weną, czyli kiedy jest to coś napiszę, a czasami wolę po prostu przeczytać dany artykuł. No ale czasami tak jak w obecnym czasie w momencie kiedy nie ma meczów oraz nic się nie dzieje z transferami do/z klubu to w zasadzie jest zwykłym czytelnikiem, który od tak jak teraz coś napisze pod tego typu intrygującym artykułem. Tak czy inaczej nie jest to żadne słodzenie z mojej strony, ale wykonujecie kawał dobrej roboty pomimo ograniczeń o jakich piszecie poświęcając swój wolny czas tak naprawdę, żeby dostarczam nam jak najbardziej rzetelnych informacji na temat Lecha, a i tak wydaje mi się, że pod względem merytorycznym artykułów w zasadzie nie ma lepszej strony. Ba śmiem twierdzić, że oficjalka, która leży i kwiczy powinna się od was uczyć.

  ps

  Ja nawet nie pamiętam kiedy ostatni raz na oficjalną stronę Lecha wszedłem więc to chyba o czymś świadczy….tak więc wszystkiego najlepszego w nowym roku i oby nie był gorszy tylko lepszy od 2022.

 5. Pawelinho pisze:

  Aha bo zapomniałem napisać w poprzednim komentarzu czy tak swoją drogą nie myśleliście czasami o czymś takim jak patronite? Myślę, że wielu w tym ja bardzo chętnie dołożyłoby dla was chociażby niewielką cegiełkę (w rozsądnych granic bo wiadomo inflacja dotyka wszystkich na świecie nie tylko Polskę) pomocy byłoby bardziej pomocne niż klikanie w reklamy (które bardzo często są nachalne tak bardzo, że później nie da się tego przegonić i google lubi polecać coś czego nie chce!), gdzie większość korzysta z różnego rodzaju adblocków. Sądzę, że jest to warte przemyślenia, a przynajmniej rozważenia bo sami piszecie jak wielkie są to koszty. Osobiście wolę wspierać was niż jakieś szemrane fundacje. Taka luźna sugestia z mojej strony.

  • KKSLECH.com pisze:

   Założeniem serwisu jest utrzymywanie się samemu, czyli w sumie tak jak Lecha. Ostatnie miesiące przez mundial są na minus, trzeba dokładać w funkcjonowanie, w przyszłości powinno być lepiej, reklamy dostępne tutaj powinny wystarczyć. Adblock? Kiedyś może nadejść dzień, gdy korzystanie z witryny z Adblockiem będzie niemożliwe.

   • Sosabowski pisze:

    Faktycznie lepiej odpalić Patronite niż kombinować z AdBlockiem. Ja na przykład mam zasadę, że jeśli strona nie chce mnie wpuścić bez adblocka to po prostu rezygnuję z wejścia i szukam gdzie indziej. Nie chciałbym robić wyjątku dla KKSLECH.com, choć bym musiał ale kosztowałoby mnie to dużo samozaparcia. Wolałbym przekazać wsparcie i mieć spokój.

  • Pawelinho pisze:

   A co do kwot na Patronite to można pomyśleć na zasadzie pojedynczych cen jak z biletami i karnetami rocznymi. Warto to przemyśleć pod tym kątem. Skoro mundial i okres zimowy jest dla redakcji pod kreską.

 6. tomasz1973 pisze:

  Dobrze, że jesteście i tyle w temacie. Może mniej już komentuje, ale dzień bez KKSLECH.com, to nadal dzień stracony.