Maksymilian Pingot w Odrze Opole

20-letni środkowy obrońca Maksymilian Pingot do końca przyszłego sezonu 2023/2024 będzie występował w I-ligowej Odrze Opole. Lech Poznań ma jednak prawo skrócenia 1,5 rocznego wypożyczenia podczas każdego okienka transferowego.Maksymilian Pingot zadebiutował w rezerwach Lecha Poznań wiosną 2 lata temu, w ubiegłym sezonie był podstawowym zawodnikiem drugiej drużyny występującej na trzecim poziomie w naszym kraju. Latem trafił do pierwszego zespołu Kolejorza, przez duże problemy ze stoperami 20-latek otrzymał kilka szans gry w seniorskim Lechu. Lewonożny środkowy obrońca wystąpił w łącznie 10 spotkaniach na 4 różnych frontach notując w sumie 683 minuty.

Statystyka Lecha Poznań z Maksymilianem Pingotem grającym od początku przy Bułgarskiej w meczach na krajowym podwórku jest fatalna. Pięć meczów (trzy w lidze + jeden w PP i SPP) to pięć porażek Kolejorza. Środkowy obrońca zostałby wypożyczony do I-ligi już latem, gdyby nie kontuzje innych stoperów. Teraz John van den Brom ma do dyspozycji Lubomira Satkę, Bartosza Salamona, Antonio Milicia i Filipa Dagerstala, więc młody defensor mógłby grać wiosną co najwyżej w II-lidze.

Maksymilian Pingot ma spędzić w Odrze Opole aż 1,5 roku, ale Lech Poznań w każdym okienku transferowym może anulować wypożyczenie. Odra Opole po rundzie jesiennej I-ligi zajmuje spadkowe 16. miejsce w ligowej tabeli. W przeszłości na wypożyczeniu w Odrze grał Jakub Moder, od października trenerem ekipy z Opola jest Adam Nocoń.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

14 komentarzy

 1. Sapuaro pisze:

  Lech to zdecydowanie za wysokie progi na ten moment, niech się ogrywa i się zobaczy czy cokolwiek jeszcze z niego będzie.

 2. smigol pisze:

  Powodzenia

 3. Didavi pisze:

  Jedyna słuszna decyzja. Bardzo daleko mu do pierwszego składu Lecha, a przy takiej konkurencji na stoperze jest bez szans. Przykład Pingota dobitnie pokazuję, że nie wolno młodych wrzucać tak szybko do składu. Oczywiście był to efekt kontuzji, ale jednak poziom zdecydowanie za wysoki dla niego. 1,5 roku rozwoju w seniorach w 1 lidze to dobre rozwiązanie. Jeśli Odra się nie utrzyma, to Pingota trzeba będzie wypożyczyć do innego klubu. Latem nie będzie gotowy, a zimą bez sensu będzie go ściągać, jeśli będzie grał. Ma potencjał, warunki, widać, że chce i być może będzie potrafił dobrze wyprowadzać piłkę, ale jeszcze za wcześnie. Nie każdy musi mieć 17-20 lat, żeby wchodzić i grać na odpowiednim w Lechu poziomie. Może mieć 22/23 ale niech będzie naprawdę gotowy, a nie ciągnięty za uszy.

 4. kibic79 pisze:

  Oby w Odrze grał i to lepiej niż w 2022 w Lechu. Powodzenia. Na ten moment mamy 2 środkowych obrońców na sezon 23/24.

 5. Pawelinho pisze:

  Całkiem rozsądny ruch zarówno dla piłkarza jak i dla Lecha. To wypożyczenie da Pingotowi na pewno więcej niż siedzenie na ławce w Lechu to raz, a dwa na pewno da więcej doświadczenia (o ile będzie grał), a jest to ta sama droga, którą podążali inni przed nim czyli np Skóraś, Jóźwiak czy Gumny. Zastanawia długość tego wypożyczenia, ale w Odrze Opole będzie miał większe szanse na regularne występy niż w Lechu po fatalnym początku, gdzie był rzucony od razu na głęboką wodę praktycznie bez żadnego doświadczenia.

 6. Ekstralijczyk pisze:

  Powodzenia.!

 7. 07 pisze:

  Oby tylko grał

 8. Przemo33 pisze:

  Na obecną chwilę to dobra decyzja, bo daje Pingotowi szansę gry i rozwoju w I lidze. W II lidze zebrał już trochę doświadczenia, ale niestety przy obecnej konkurencji na środku nie miałby raczej większych szans na jakiekolwiek minuty na boisku. Do tego zagrał kilka meczów w pierwszym zespole które pokazały, że dla Maksymiliana jest jeszcze za wcześnie na grę w Ekstraklasie i na najwyższym poziomie. Ale ma talent i potencjał, tylko potrzebuje zdobyć więcej doświadczenia, rozwinąć się, w czym może mu pomóc wypożyczenie do Odry. A czy będzie to udane to zależy od tego, czy będzie tam grał. Życzę mu powodzenia i oby do było dobre, udane wypożyczenie dla Pingota, a nie stracony szans.

 9. kri$$ pisze:

  Dobry ruch. Wiele wypożyczeń przynosiło efekty, więc i tym razem może się tak stanie?
  Trzymam kciuki za jego rozwój.

 10. Levin_9 pisze:

  Wypożyczenie z rodzaju runda + runda + runda, jeśli powróci wcześniej do Lecha to zapewne nie dlatego że będzie tutaj potrzebny, tylko z powodu nie łapania się do składu i małej liczby meczy w Opolu. Zapewne po każdej rundzie będzie analizowane czy lepiej go tam pozostawić, czy poszukać innej drużyny. Jedyny minus, powtórnie wypożyczamy jak choćby Kozubala do słabego zespołu 1 ligi, czy nasi młodzi zawodnicy są aż tak nieprzygotowani o walki o miejsce w silniejszej drużynie walczącej o awans. Pisano o możliwości wypożyczenia do Podbeskidzia trenowanego przez Żurawia i mającego taki cel.

 11. Pawel1972 pisze:

  Levin_9
  Ale chyba obrońcę czy bramkarza lepiej wypożyczać do słabej drużyny, która więcej się broni?

  • Levin_9 pisze:

   Teoretycznie tak w praktyce różnie bywa, drużyny mające „nóż na gardle” często obsadzają tą pozycje doświadczonymi zawodnikami. Najważniejsze żeby regularnie grał, przypomina to sytuację Borowskiego wypożyczonego na 1,5 roku do Sosnowca.

 12. kilo82 pisze:

  Dobry, rozsądny ruch, oby był w stanie wywalczyć sobie pierwszy skład w Opolu.