Najważniejszy okres przygotowań

W środę, 4 stycznia rozpoczyna się zimowy obóz Mistrza Polski, który będzie jednym z najkrótszych w PKO Ekstraklasie. Zespół Lecha Poznań jako jedyny spośród ligowych wybiera się do odległych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w których jeszcze nigdy nie miał okazji trenować.Trener John van den Brom postanowił zabrać do Dubaju bardzo szeroką kadrę. Skład na 10 najbliższych dni treningów liczy łącznie 33 nazwiska, wśród nich jest aż 5 bramkarzy a do tego 10 nominalnych obrońców, 14 pomocników oraz 4 napastników. W kadrze na zimowe zgrupowanie znalazł się najnowszy nabytek Dominik Holec, a także wszyscy młodzi piłkarze z rezerw czy z drużyn juniorów, którzy już w grudniu dołączyli do pierwszego zespołu (więcej o nich pisaliśmy -> TUTAJ).

W kadrze na obóz w ZEA nie ma za to m.in. trenujących czasami jesienią z seniorskim Lecha ofensywnych piłkarzy – Maksyma Czekały oraz Norberta Pacławskiego. Nie ma też Karola Drażdżewskiego, który musiał przejść zabieg przez który czeka go parę miesięcy przerwy. Nadal w Kolejorzu przebywa skreślony już Artur Rudko. Lech Poznań latem wypożyczył Ukraińca z Metalista Charków na rok, wiosną miał prawo skorzystać z opcji pierwokupu bramkarza, którego umowa zostałaby wtedy przedłużona o 2 lata. Nie została jednak zapisana opcja o możliwości skrócenia wypożyczenia 31-latka tej zimy przez co klub musi teraz utrzymywać Rudko, gdy nie znajdzie mu nowej drużyny na rundę wiosenną lub nie zrobią tego jego agenci.

Mistrzowie Polski będą przebywać w Dubaju przez 10 dni, na miejscu rozegrają dwa sparingi odpowiednio z lokalnym Ajman Club oraz z Eintrachtem Frankfurt. Lechici wrócą do kraju 14 stycznia, później będą przygotowywać się do startu rundy wiosennej wyłącznie na własnych obiektach, gdzie od jesieni mają do dyspozycji m.in. boisko z naturalną, podgrzewaną nawierzchnią. W Poznaniu na głównej płycie przy Bułgarskiej odbędzie się próba generalna przed startą rundy rewanżowej, w sobotę, 21 stycznia, o godzinie 14:00 niebiesko-biali podejmą u siebie Hansę Rostock.

Kolejorz pierwszy mecz o stawkę w 2023 roku rozegra dokładnie za 23 dni. W piątek, 27 stycznia, o godzinie 20:30 podopieczni Johna van den Broma zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Szczegółowy Lechowy terminarz sezonu 202/2023 znajduje się -> TUTAJ lub w prawym dolnym menu serwisu (wersja komputerowa).Kadra Lecha Poznań na zgrupowanie w Zjednoczonych Emirach Arabskich (4-14 stycznia 2023):

Bramkarze: Filip Bednarek, Dominik Holec, Krzysztof Bąkowski, Mateusz Pruchniewski, Artur Rudko.

Obrońcy: Alan Czerwiński, Joel Pereira, Mateusz Żukowski, Lubomir Satka, Bartosz Salamon, Antonio Milić, Filip Dagerstal, Pedro Rebocho, Barry Douglas, Bartosz Tomaszewski.

Pomocnicy: Jesper Karlstrom, Nika Kvekveskiri, Radosław Murawski, Adriel Ba Loua, Gio Tsitaishvili, Michał Skóraś, Kristoffer Velde, Afonso Sousa, Joao Amaral, Filip Marchwiński, Antoni Kozubal, Jakub Antczak, Maksymilian Dziuba, Patryk Olejnik.

Napastnicy: Mikael Ishak, Filip Szymczak, Artur Sobiech, Oskar Tomczyk.

Lechowy plan zimy 2022/2023:

13 listopada – Początek zimowych urlopów
12-21 grudnia – Treningi w Poznaniu
22 grudnia-2 stycznia – Przerwa świąteczno-noworoczna
3 stycznia – Początek zimowych przygotowań
4-14 stycznia – Zgrupowanie w ZEA (Dubaj)
8 stycznia – Sparing: Lech Poznań – Ajman Club
13 stycznia – Sparing: Lech Poznań – Eintracht Frankfurt (10:00)
15-26 stycznia – Treningi w Poznaniu
21 stycznia – Sparing: Lech Poznań – Hansa Rostock (14:00)
27 stycznia – Mecz Stal Mielec – Lech Poznań (20:30)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. kri$$ pisze:

  kolejny mecz o stawkę w piątek 27.lipca? 🙂

 2. J5 pisze:

  Brakuje już mi meczów Kolejorza. Dobrze że wszystko pomału ,zaczyna się

 3. Sp pisze:

  Dzisiaj w radio centrum mowili wlaśnie o powołaniu Dziby. Chłopak z Ostrowa, mowi w Akademi w Wronkach jest 60-70 osób, a wybrali mnie. Zagrac w Lechu to największe spełnienie mażen.
  Rutkowskiemu znow wyszlo, że chytry dwa razy traci i musi zapłacić za wakacje w dubaju ruskowi