Sonda: Zostawić czy nie

Sytuacja związana z umowami w Lechu Poznań powoli się wyjaśnia. W ostatnim czasie kontrakty przedłużyli m.in. Filip Bednarek, Antonio Milić, Mikael Ishak, Nika Kvekveskrii czy Alan Czerwiński, więc zawodników, którym kończą się umowy po tym sezonie jest coraz mniej.Dnia 30 czerwca 2023 roku wygasają kontrakty łącznie 9 piłkarzy w tym aż 5 wypożyczonych. Wśród takich graczy znajduje się aż 5 obrońców w tym 2 lewych. Pedro Rebocho przyszedł do nas latem 2021 roku podpisując 2-letnią umowę, ale z opcją przedłużenia. Na razie Lech Poznań nie zdecydował się uaktywnić tej klauzuli, a zima jest dobrym czasem, aby zapytać kibiców o zdanie w tej sprawie.

Piłkarze, którym w czerwcu kończą się umowy/kontrakty wypożyczenia:

Artur Rudko – 30.06.2023 (wypożyczenie)
Dominik Holec – 30.06.2023 (wypożyczenie)
Barry Douglas – 30.06.2023
Pedro Rebocho – 30.06.2023
Filip Dagerstal – 30.06.2023 (wypożyczenie)
Mateusz Żukowski – 30.06.2023 (wypożyczenie)
Lubomir Satka – 30.06.2023
Giorgi Tsitaishvili – 30.06.2023 (wypożyczenie)
Artur Sobiech – 30.06.2023

2022 rok nie był dobry dla Portugalczyka, który jesienią grał jeszcze gorzej niż wiosną. Pedro Rebocho nie mógł odnaleźć formy, wskoczyć na wyższy poziom, niewiele pokazywał z przodu, jeszcze gorzej prezentował się z tyłu powodując m.in. rzut karny w meczu z Austrią Wiedeń. Lato mocno dało się w kość temu zawodnikami, szybko wyszedł na jaw jego kłopot z grą co 3-4 dni. Mimo różnych problemów Pedro Rebocho przez cały 2022 rok zaliczył 3 asysty co w Lechowej klasyfikacji kanadyjskiej minionego roku dało mu 10. miejsce.

Przyszłość Pedro Rebocho to zagadka, a my ruszamy dziś z sondą, w której pytamy w skrócie, czy zostawić Pedro Rebocho czy nie? W sondzie jest 8 możliwości odpowiedzi w tym 3 na TAK i 3 na NIE. Ankieta znajduje się tutaj oraz w „Śmietniku Kibica”, jej wyniki podamy za tydzień w osobnym newsie na KKSLECH.com. Wszystkich internautów zachęcamy do wyrażenia swojej opinii na ten temat.> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

16 komentarzy

 1. Grossadmiral pisze:

  Jak najbardziej przedłużyć bo pewnie nikt lepszy nie przyjdzie a jak przyjdzie to najzwyczajniej w świecie można Rebocho sprzedać i zarobić a nie oddając go za pół roku za darmo. Pedro dopiero skończy 28 lat jeszcze może dużo dobrego pokazać

 2. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Jasne że tak.

 3. Sp pisze:

  Jesienią rozmawiałem na tt i sprawdziłem jak Pedro radził sobie w Turcji gdy też grali w europie. Tam miał ten sam problem co u nas. Jezeli miałby przyjść ktoś lepszy to z całym szacunkiem ale pożegnać Bashera. Tak jak napisał Grossadmiral Rebocho bedzie miał dopiero 28 lat.

  • edved pisze:

   Cenne spostrzeżenie z tą grą w Europie. Ewidentnie są gracze którzy nie ogarniają gry co 3 dni. Podobnie jest z Amaralem. Osoba trenera nie ma tu nic do rzeczy.

 4. Pawelinho pisze:

  W kwestii Rebocho wybrałem opcje „Tak. Wątpię, by przyszedł za niego ktoś lepszy”. Zresztą podobnie z Douglas’em należy postąpić w kwestii nowej umowy, a Dagerstål’a wykupić lub przekonać bo z tego co się orientuje to jego umowa z ruskimi wygasa wraz z końcem czerwca i głupotą byłoby tego faktu nie wykorzystać chociażby również ze względu na to, że 30 czerwca 2023 roku umowa wygasa również Satce, ale z tym piłkarzem raczej nie ma szans (chyba) na przedłużenie kontraktu, aby nie tylko na nim jeszcze coś zarobić oraz także mieć większe pole manewru w sezonie 2023/24. Tak czy inaczej Lecha latem czeka kolejne wietrzenie szatni, ale jakiś trzon drużyny przydałoby się zostać. Pożegnać bez większego żalu takich piłkarzy jak Sobiech, Tsitaishvili czy np nieudolnego ukraińskiego turystę z Cypru czyli Rud’ko. Duży znak zapytania zostawiłbym przy Żukowskim, ale tutaj nie jestem pewien czy Lech potrzebuje trzech prawych obrońców skoro i tak grać będzie Pereira, a jego zmiennikiem będzie Czerwiński, który niedawno przedłużył umowę. Tak czy inaczej w związku z krótkimi terminami latem warto byłoby przygotować kadrę na nowy sezon już teraz, a nie tak jak miało to miejsce zeszłego lata, gdzie zarząd kompletnie dał ciała już wspominając kogo wziął sobie za kozła ofiarnego bo na pewno nie wziął tego na klatę tylko tradycyjnie zwalali na innych bo oni są nieomylni.

  • Sp pisze:

   Dagerstal ma do końca stycznia przyszłego roku, możliwe, że ma opcję rozwiązania kontraktu w przypadku spadku Himki.

  • Pawelinho pisze:

   Sp

   Racja z tym kontraktem Dagerstala. To bardziej wypożyczenie kończy się w czerwcu. Dzięki za poprawkę.

 5. Didavi pisze:

  Zostawić! Myślę, że odzyska wiosną formę, liczę na to. Po prostu latem tak jak pisałem już w śmietniku, należy rozstać się Douglasem i za niego sprowadzić nowego lewego obrońcę z którym Rebo będzie rywalizował. To dalej bardzo dobry zawodnik. Stracił formę po przyjściu Broma tak jak Amaral co nie oznacza, że należy się ich od razu pozbywać.

 6. Przemo33 pisze:

  Moim skromnym zdaniem jeśli jest taka opcja, to przedłużyć umowę chociaż na kolejny sezon. Jeśli nie będzie nikogo lepszego do kupienia na rynku od Douglasa albo nikt z młodych wychowanków nie pokaże, że można mu dać szansę w pierwszym zespole, to z nim też przedłużyć kontrakt. Równie dobrze mogą nikogo lepszego od Rebocho i Douglasa nie sprowadzić, więc mogą zostać obydwaj. Po prostu tak już u nas w klubie jest z tymi transferami, że nigdy nie wiadomo czego się spodziewać, a tym bardziej, czy na miejsce kogoś odchodzącego przyjdzie ktoś lepszy. Niezależnie od wszystkiego mam nadzieję, że klub w rundzie wiosennej przyjrzy się postawie i grze obojga lewych obrońców, ale też będzie monitorował rynek transferowy. Rebocho powinien zostać przynajmniej na kolejny sezon.

 7. kub1x pisze:

  Rebocho zostawić. Niech zagra całą rundę wiosenną, nie będzie już aż tak intensywnie jak jesienią, więc jakoś powinien wyrobić. Latem rozstać się z Basherem i ściągnąć nowego lewego obrońcę, który pokazał już, że potrafi wytrzymywać grę co 3 dni. Pozbyć się Rudko i podpisać kontrakt z Holcem (jeżeli się sprawdzi), pożegnać Tsitaishviliego i ściągnać w jego miejsce np. Ivo Rodriguesa, o którym ostatnio było dosyć głośno w kontekście transferu do Kolejorza. Za wszelkę cenę zostawić Dagerstala i (może) sprzedać Satke już zimą i coś na nim zarobić, jeżeli otwarcie mówi, że chce odejść i w jego miejsce kupić już teraz nowego środkowego obrońcę (Ekdal?) Trzeba się też przygotować na to, że odejdzie Skóraś, zastanowić się nad Ba Lujem, rozejrzeć się za nowym napastnikiem za Sobiecha… Dużo zmian będzie latem, ale cały czas jest dużo słabych ogniw do wymiany w drużynie. Teraz są 2 bardzo ważne okienka, oby Rutkowski i spółka tego nie spierdolili…

 8. smigol pisze:

  Musi zostać, to nie podlega żadnej dyskusji.

 9. mario pisze:

  pokazał już że potrafi grać. Jesienią był bez formy, to prawda ale przy Bromie może ją odzyskać. Liczę na to, że formę odzyska też Amaral. Jedna słaba runda nie oznacza, że trzeba pozbywać się kogoś kto wcześniej się sprawdzał.

 10. Szota Arweladze pisze:

  Jeśli ktoś w klubie chciałby żegnać się teraz z Pedro Miguelem Braga Rebocho to znaczy, że nigdy nie kochał swojej matki.

 11. John pisze:

  Rebocho,oczywiście,że zostawić.
  To bardzo dobry LO a taki kosztuje,Lecha nie stać żeby rezygnować z takiego zawodnika.
  Oczywiście w tym natłoku spotkań nie wyglądał tak dobrze jak w sezonie mistrzowskim,potrzebuje solidnego zmiennika.
  Dagersral?
  Potencjał na najlepszego ŚO w lidze, spokojnie mógłby grać w znacznie lepszej lidze niż ekstraklasa,oby udało się go zatrzymać.
  No,i Satka,tu już decyzja należy do zawodnika a chyba będzie chciał spróbować gry na wyższym poziomie.
  Barry jest swój chłop,i jest dobrym obrońcą,ale ma swoje lata,nie ta dynamika,ale też nie emeryt jakiś,tu mam wątpliwości.

 12. robson pisze:

  Skorzystać z klauzuli i przedłużyć, bo Barry pewnie odejdzie. Ale wolałbym, by docelowo Rebocho był zmiennikiem i przyszedł na tę pozycję ktoś lepszy.

 13. Jakub80 pisze:

  Zostawić. Ciągle zmiany niczemu nie służą. Wierzę ze jeszcze da nam trochę radości.