Najlepsze komentarze w roku

W 2022 roku internauci KKSLECH.com oddali w „Śmietniku Kibica” czy pod różnymi wiadomościami setki komentarzy, a jeden z kibiców zdecydował się podliczyć, kto i ile razy został nominowany w cyklu „Top 10”.Cykl „TOP 10” jest dobrze znany nie tylko osobom biorącym udział w dyskusjach. To cykl dotyczący bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com, co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Później najdalej w czwartkową noc każdego tygodnia publikowana jest wiadomość ze zbiorem najlepszych wpisów oddanych na KKSLECH.com w minionych 7 dniach.

Stosunkowo nowy użytkownik na KKSLECH.com o nicku „Sosabowski”, który w komentarzach zadebiutował 8 grudnia 2021 roku niedawno postanowił zliczyć, kto i ile razy był nominowany w cyklu TOP 10 podsuwając nam tym samym pomysł na podsumowanie od jeszcze innej strony.

Inne typowo serwisowe podsumowania 2022:

> Co dała nam Liga Konferencji i nie tylko
> Najczęściej komentowane i najatrakcyjniejsze mecze na stronie
> Najprzyjemniejsze teksty w mistrzowskim roku
> Dni z największym zainteresowaniem
> Serwisowe podsumowanie 2022 roku

Z zebranych danych przez kibica + po dodaniu rezultatów z raportu sięgającego już 2023 roku (29.12-04.01) wynika, że najczęściej nominowani (po 41 razy) byli internauci o nickach Sosabowski i Przemo33, który niedawno miał pecha nie docierając nawet do fazy grupowej plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com za 2022 rok. Na dalszych miejscach znaleźli się Bart, Piknik, Didavi, Jacek_komentuje oraz Pawelinho. Komentarze tych kibiców Lecha Poznań były nominowane do TOP 10 minimum 20 razy.

Co trzeba zrobić, żeby co tydzień mieć szanse na wyróżnienie wpisu? Przede wszystkim napisać komentarz stricte na temat Kolejorza i najlepiej w jednym z newsów a nie w „Śmietniku Kibica”. Dobrze byłoby, gdyby komentarz był dłuższy, gdyby dany kibic umiał użyć w nich argumentów, miał swoje zadanie na dany temat, nie czepiał się innego internaty o jego opinię, nikogo nie obrażał a jego wpis był napisany stosunkowo poprawną polszczyzną. Ten cykl wyróżnia przede wszystkim Was, oddając komentarze macie szanse później na nominację w plebiscycie na użytkownika KKSLECH.com za dany rok.

Liczba nominacji danego użytkownika w cyklu TOP 10:

41 – Sosabowski
41 – Przemo33
40 – Bart
38 – Piknik
23 – Didavi
21 – Jacek_komentuje
21 – Pawelinho
19 – Mirco
19 – J5
19 – deel
18 – Kuki
16 – Mazdamundi
12 – Grossadmiral
11 – Krzys
11 – Ostu
10 – Sp
10 – Zbychu
10 – kaktus
9 – John
8 – Bender
8 – kibol z IV
8 – Bigbluee
8 – kibic z Bydgoszczy
7 – patko78
6 – kibic79
5 – Franco
5 – Muro
4 – fox
4 – innowrocławianin
4 – Lechita62
4 – 100h2o
4 – El Companero
3 – Skorzewianin
3 – Mary
2 – Erwin
2 – Jakov
2 – KibicKoza
2 – krys_pl
2 – mario
2 – Mateusz92
2 – rakuda
2 – ShaggyPMI
2 – Wielkopolanin
2 – leftt
2 – Noe
2 – kemir
2 – paj2
2 – MARCINzKALISZA
2 – tomasz1973
2 – slavo1
1 – 21jozwiak
1 – ArekCesar
1 – Bryx03
1 – F@n
1 – maksi3
1 – Marecki60
1 – Szostak
1 – Mouze
1 – robson
1 – Sousa7
1 – Steve
1 – olos777
1 – sebra
1 – saw1000
1 – bas
1 – perkac
1 – tomekmec
1 – Lawyer
1 – Kibol_od_7_bolesci
1 – jankers
1 – Niebieski77
1 – Sonda
1 – Mohito
1 – kri$$
1 – edved
1 – Levin_9

Wszystkie komentarze, które w 2022 roku trafiały co tygodniowego cyklu „TOP 10” można przeczytać na przykład -> TUTAJ.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

18 komentarzy

 1. Przemo33 pisze:

  Szacunek dla Sosabowski za wyliczenia i podsumowanie. Kawał dobrej roboty kolego. Gratulacje z powodu pierwszego miejsc!. Masz na prawdę dobre, udane wejście do Lecha i do tego mądrze piszesz, więc mogę ci tylko powiedzieć oby tak dalej. I przy okazji mogę życzyć wszystkim kibicom wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Mam nadzieję, że dla każdego będzie to szczęśliwy, udany rok, który będziecie miło wspominać. Tym bardziej, jeśli dla kogoś poprzedni rok był taki sobie lub nieudany, nieszczęśliwy. I obyśmy za rok mogli komentować w tym samym, a kto wie, może nawet i w większym gronie. Ogólnie bardzo dobry pomysł z tym postem, poprosiłbym więcej takiego typu, bo to dość ciekawe, fajne ciekawostki.

  • kri$$ pisze:

   No właśnie w tym artykule widać dlaczego miałem niesmak po tym jak @Przemo33 został wyeliminowany w II rundzie plebiscytu na użytkownika roku przez niejakiego kri$$.
   Uważam że to był skandal że Przemo33 odpadł.

   Swoją drogą gratuluje wyróżnienia dla najlepszych w zestawieniu:
   Sosabowski, Przemo33, Bart, i Piknik.
   Wielki szacun.

   • Przemo33 pisze:

    @kri$$
    Uważam, że wygrałeś jak najbardziej zasłużenie. Myślę też, że w poprzednim roku częściej udzielałeś się ode mnie, ale przede wszystkim tak głosowali kibice i użytkownicy tego forum. Dziękuję Ci jednak za miłe słowa 🙂

 2. Zbychu pisze:

  Bardzo ciekawe podsumowanie, taki „top of the tops”. Sosabowski – wyrazy poważania za wykonaną pracę, za taką liczbę topowych komentarzy, gratulacje podobnie dla pozostałych wyróżnionych, szczególnie Przemo33, Bart i Piknik – wraz z Sosabowskim zdominowaliście ten ranking. Redakcji życzę bólu głowy przy wyborze kolejnych wyróżnień w tym roku.

 3. Pawelinho pisze:

  Ten ranking pokazuje, że zwyciężyła przede wszystkim merytoryczna forma pisania takich komentarzy na temat pod newsami, a nie jakieś osobiste animozje co poniektórych, których najlepiej przemilczeć bo szkoda na nich klawiszy z klawiatury. Generalnie nawet nie przypuszczałem, że wśród tylu oddanych przez komentarzy aż 21 zostało uznane za warte wyróżnienia i podkreślenia iż warto napisać coś faktycznie z merytorycznym sensem i przede wszystkim napisane w kontekście tego, gdzie dany komentarz został napisany czyli np pod artykułem, a niekoniecznie w śmietniku co również w tym wyróżnieniu zostało podkreślone bardzo wyraźnie aczkolwiek chyba i takie też się znajdywały w top10 w minionym 2022 roku (o ile dobrze kojarzę). Przemo33 i Sosabowski pozamiataliście jak Lech resztę stawki w walce o majstra ?

  • Kibic z Bydgoszczy pisze:

   No tak zwyciężyła w tym rankingu, ponieważ ten ranking tego dotyczy czyli najlepszych komentarzy. Chociaż to również jest względne, gdyż jest to ocena redakcji. Niektórym nasze komentarze z TOP 10 się podobały, innym zapewne nie.
   Gdybyś miał ranking z największą liczbą oddanych komentarzy to można by po publikacji wyników powiedzieć, że zwyciężyła liczba pisanych komentarzy. Nihil novi.
   To, że ktoś napisze komentarz i nie znajdzie się on w TOP 10 nie oznacza, że jest gorszym użytkownikiem. Na razie na tej stronie jest wolność słowa i każdy pisze to co myśli. Chociaż za komentarze atakujące barwy naszego klubu albo wyraźnie szkalujące Lecha Poznań blokowałbym takiego delikwenta na miejscu Redakcji. Zanim sprawy pójdą za daleko, jak to miało miejsce na przykład w przypadku jednego z użytkowników, który sprawił że niestety ale kibola z IV już nie można tutaj poczytać.

   • Pawelinho pisze:

    Owszem za wyzywanie Lecha powinny być osty i nie tylko, ale także za ataki na innych użytkowników za to, że nie pasowało to do ich światopoglądów na temat tego jak powinno wyglądać kibicowanie Lechowi i kto tym kibicem ma prawo nim być a kto nie lub inne detale, o których pisać nie będę. Co już lekką kpiną czy odklejeniem od otaczającej nas rzeczywistości co poniektórych osób. Generalnie co do liczby oddanych komentarzy w ciągu 2022 roku przede wszystkim na temat i tych merytorycznych byłoby ciekawym zestawieniem bo pomijam takiego rodzaju komentarze jak „dokładnie. zgadzam się z Tobą” etc tylko takie, które faktycznie wniosły coś do dyskusji jak ta ilość podawana co tydzień w „TOP10”. Myślę, że ze względu czasami na ciekawe tematy, które są były lub będą to może warto rozszerzyć ten cykl do „top 15” albo zrobić takich „lucky looserów” tzn komentarzy, które były blisko, a się nie załapały ot taki bonus (taka luźna sugestia). Ogólnie wracając jeszcze do blokowania osób za chamstwo wobec innych kibiców czy samego Lecha to powinien być standard aczkolwiek i tak twierdzę, że tutaj czyli na tej stronie jest duża swoboda (szczególnie podczas relacji meczowych) niż na pewnej stronie, gdzie jeden typek potrafił usuwać konta tylko dlatego, że ktoś kogoś nie lubił personalnie, a tak robią to tylko osoby które nie mają w zasadzie żadnych merytorycznych argumentów i jeszcze się tym zwyczajnie chełpił bo nie miał żadnych merytorycznych argumentów „za” tylko opinie kogoś, kto się nie zgodził z opinią tej osoby. No ale są ludzie i „ludzie”, którzy do takich dyskusji po prostu nigdy nie dorosną.

   • Zbychu pisze:

    @ Pawelinho – zgadzam się z Tobą :D. Ale może nie dokładnie. Na pewno należy krytykować „wycieczki osobiste”. Trafiało się, że ktoś wyjeżdżał z
    krytyką, bo post napisał ktoś, z kim już raz się ściął. Takich rzeczy nie powinno być.
    Powiększanie topu do 15 pewnie też byłoby trudne do wskazania, a pewnie i tak ktoś byłby blisko, ale się nie załapał. Jak dla mnie dziesiątka jest ok. Zauważyłem, że często ten cykl ma niewielką liczbę komentarzy. Zastanawiam się, dlaczego – czy chodzi o to, że to długi tekst, czy to że czytaliśmy to już w innym miejscu, czy może jeszcze coś innego? Z drugiej strony – przyznam że pojawiały się w tym cyklu wypowiedzi, które przeoczyłem w miejscu, gdzie się znalazły. Może dobrym pomysłem byłoby wyróżnienie dyskusji, która się spodobała Redakcji? Czasem od krótkiego tekstu zaczyna się fajna wymiana opinii.

   • Pawelinho pisze:

    Zbychu

    Zgadza się, że pod tymi „wyróżnieniami” jest wręcz znikoma liczba komentarz 1/2 max. Z czego to wynika nie wiem. Natomiast generalnie jest to zawsze sympatyczne wyróżnienie, które np paręnaście lat temu nie było bo chyba jest to stosunkowo nowy cykl wprowadzony przez redakcje. Jak widać nasza opinia nie trafia to próżni i ktoś z redakcji czyta te nasze wypociny, którymi coś tam do życia strony wnosi przez ta strona funkcjonuje i autentycznie żyje bo wiele tego typu portali po prostu upada przez brak ludzi, dla których te osoby z redakcji poświęcają wolny czas, żebyśmy mogli dostać rzetelne informacje na temat klubu, a nie „żetelne” (celowo użyty zwrot w takiej formie) z zakłamanej wybiórczej albo innego onetu czy tym podobnego tworu.

   • Zbychu pisze:

    I tu Cię zacytuję – dokładnie. Zgadzam się z Tobą.

 4. Ostu pisze:

  Analizując wyniki zestawienia, które przygotował @Sosabowski przyszło mi na myśl by w tej naszej zabawie na użytkownika roku uwzględnić jednak wyniki powyższego zestawienia dając „wygrywającej” czwórce dodatkowe punkty – coś jak punkty za wiatr w skokach – może to zresztą nie dotyczyć pierwszej 4-ki a powiedzmy pierwszej 10-ki lub tych, którzy oddali co najmniej 10 wyróżnionych komentarzy …
  Taką uwagę natury ogólnej mam, że w dobie pokolenia „Z”, które posługuje się skrótowymi komunikatami i trudno im się skupić na przeczytaniu i analizowaniu dłuższych wypowiedzi/tekstów – a te z zasady muszą być dłuższe jeśli mają być dobrym, merytorycznym uzasadnieniem wypowiadanego stanowiska – musimy jakoś docenić tych Forumowiczów, którzy mają taką pasję, zacięcie i merytoryczne argumenty tworzące wyróżnione posty, które jednak wymagają „umiejętności czytania ze zrozumieniem” i chwili zastanowienia się nad nimi…
  Tak w ogóle chodzi mi po głowie tekst na temat, który już wcześniej poruszała @Redakcja w różnych wątkach a mianowicie zjawisko „udziału w Forum” kibiców w określonym wieku, z określonym poziomem zaangażowania i emocji związanych z Lechem…
  No właśnie…
  Czy kibic z pokolenia „Z” jest w ogóle zainteresowany Takim Forum…?
  Czy „Nasze” Forum nie umrze wraz z Nami…?
  Zwróćcie uwagę ilu w tym roku odeszło znanych Forumowiczów – odeszło oczywiście z różnych względów – a na ich miejsce przyszli oczywiście Nowi jak „wyróżniony” @Sosabowski ale jaka jest średnia wiekowa aktualnie „wchodząca” w Forum a przede wszystkim jak bardzo jest zdeterminowana by tworzyć to Forum a nie TYLKO być obserwatorem…
  Analiza ruchu na Forum, którą ostatnio przedstawiła redakcja byłby ciekawym przyczynkiem do TAKICH rozmyślań…

  • Pawelinho pisze:

   Ostu

   Jest takie fajne stwierdzenie „Umarł Król, niech żyje Król”, które do osoby Sosabowskiego pasuje idealnie a jak wiadomo życie nie lubi próżni i nie sądzę by takie coś miało miejsce bo nie ma ludzi niezastąpionych. Niektórzy odeszli? Ich decyzja tak naprawdę. Przez te ponad 10 lat przez kkslech przewinęło się masa różnych osób/kibiców. Zresztą zmiana pokoleniowa pokoleniowa jest nieunikniona i to też tyczy się redakcji. To tak w gwoli adnotacji tego o czym napisałeś w kontekście zmiany pokoleniowej.

 5. Didavi pisze:

  Gigantyczna robota @Sosabowski. Nikt nie pytał, każdy potrzebował 🙂 I wielki szacunek za te, 41 top komentarzy, także dla @Przemo33.
  @Bart i @Piknik gonią 🙂 Ja już wyraźnie odstaje nie to tempo, a przede wszystkim, nie ta jakość. Super robota!

 6. Mazdamundi pisze:

  Wow, aż 16 nominacji?
  Biorąc pod uwagę, że kilku kolegów wyżej zajmuje pozycje ex aequo to chyba znalazłem się w Top 10 cyklu Top 10, z czego bardzo się cieszę i za co bardzo dziękuję! Trzeba przyznać, że jak dobrze się w Lechu dzieję to aż chce się pisać. Jak jest lipa to cóż… jak wygląda trup każdy widzi. Nie ma sensu wtedy pisać w kółko o swoim zniechęceniu i obojętności. Zero w tym przyjemności, dlatego mam nadzieję, że i 2023 roku będzie o czym pisać.

 7. Sosabowski pisze:

  Dzięki wszystkim za docenienie! Ze swojej strony dodam, że to już drugie moje podejście do liczenia i za każdym razem była to… świetna zabawa! Niczym licznie głosów na Eurowizji! Od początku bardzo szybko prowadził Bart i Przemo. I przez to ostatecznie wielkie zdziwienie mnie zaskoczyło, że na sam koniec udało mi się ich dogonić, i zremisować. Choć „P” jest przed „S” więc ostatecznie Przemo jest wygranym tego mini plebiscytu! Wielki szacunek. Gdyby nie druga połowa roku w której widocznie mniej pisałeś, pozamiatałbyś konkrecję dwukrotnie! Tym większe było moje zdziwienie, że w plebiscycie na użytkownika roku dość szybko odpadłeś. Szacunek dla wszystkich w zestawieniu. Wcale nie tak łatwo jest się dostać do TOP10. W końcu tu nie ma właściwych odpowiedzi czy punktów. Tu jest subiektywna ocena czy się komuś komentarz spodoba. Dlatego jeszcze raz wygranemu Przemo jak i wszystkim „podliczonym” gratulacje za cały rok ciężkiej, przyjemnej, merytorycznej pracy ku dobru naszego wspaniałego klubu!

  • Mirco pisze:

   Ależ mi Kolego po szalu @Sosabowski poprawiłeś humor, w mordę z Twoich wyliczeń wynika, że załapałem się do najlepszej „10” 😉 To że mnie @Didavi w drugiej rundzie naszego plebiscytu „pozamiatał” mnie nie dziwi, ale też widać, że @Didavi nie pokonał jakiego „ogóra” 😉 Dzięki za poświęcony czas na wyliczenia i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

   • Didavi pisze:

    No gdzie „ogóra” 🙂 Zaraz mnie prześcigniesz, ale dogonić TOP4 to już będzie trudno. Dużo roboty, żeby ich złapać. Odjechali 🙂

  • Przemo33 pisze:

   Dziękuję Ci za miłe słowa. Jednak nadal uważam, że to ty byłeś zwycięzcą w poprzednim roku. Wręcz wymarzony, debiutancki pierwszy rok na forum, pisałeś mądrze, co doceniła redakcja. Na prawdę masz powód do radości, a ja mogę tylko życzyć powodzenia w dalszej przygodzie na tym forum. Mam również nadzieję, że pozostali kibice, użytkownicy, którzy znaleźli się w twoich wyliczeniach, też się z tego ucieszyli i będą chcieli w tym roku równie chętnie pisać dłuższe komentarze pod postami 🙂