Wyniki sondy: Rebocho musi zostać

Przez ostatni tydzień w jednej z wiadomości na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica” trwała sonda z zapytaniem, czy Pedro Rebocho powinien zostać w Lechu Poznań? Po 7 dniach pora na wyniki ostatniej ankiety.Dnia 30 czerwca 2023 roku wygasają umowy/kontrakty wypożyczenia łącznie 9 piłkarzy w tym 7 defensywnych i 5 obrońców. Jednym z dwóch bocznych obrońców, który ma ważny kontrakt tylko do końca bieżącego sezonu jest Pedro Rebocho. Klub ma prawo automatycznie przedłużyć 2-letnią umowę Portugalczyka, która w takim przypadku wydłużyłaby się do końca rozgrywek 2023/2024.

Ostatnie miesiące w wykonaniu Pedro Rebocho były rozczarowujące, szczególnie lato w wykonaniu Portugalczyka nie było udane, a jesienią także zdarzały się gorsze spotkania, jak np. przeciwko Austrii Wiedeń przy Bułgarskiej. W naszej tygodniowej sondzie było łącznie 8 możliwości odpowiedzi w tym 3 na TAK i 3 na NIE.

Piłkarze, którym w czerwcu kończą się umowy/kontrakty wypożyczenia:

Artur Rudko – 30.06.2023 (wypożyczenie)
Dominik Holec – 30.06.2023 (wypożyczenie)
Barry Douglas – 30.06.2023
Pedro Rebocho – 30.06.2023
Filip Dagerstal – 30.06.2023 (wypożyczenie)
Mateusz Żukowski – 30.06.2023 (wypożyczenie)
Lubomir Satka – 30.06.2023
Giorgi Tsitaishvili – 30.06.2023 (wypożyczenie)
Artur Sobiech – 30.06.2023

W sumie 71,3% internautów opowiedziało się za aktywacją klauzuli i pozostaniem Pedro Rebocho a tylko 16,4% kibiców na ten moment chciałoby odejścia 28-latka po sezonie 2022/2023. Mamy więc jasność co do przyszłości Portugalczyka, kibice Kolejorza w większej części chcą, aby lewy defensor nadal występował przy Bułgarskiej.

W sondzie przez tydzień udział wzięły 7233 osoby. Wszystkim internautom KKSLECH.com oczywiście dziękujemy za głosy i zachęcamy do równie licznego brania udziału w kolejnych sondach. Następna ankieta na łamach serwisu pojawi się jeszcze w styczniu.Wyniki sondy: Sonda: Czy Pedro Rebocho powinien zostać?

36,9% – TAK. To bardzo dobry zawodnik, wiosną odzyska formę
22,0% – TAK. Wątpię, by przyszedł za niego ktoś lepszy
12,4% – TAK. Choć nie jestem w 100% przekonany/a co do Rebocho
11,1% – NIE WIEM. Należy poczekać z decyzją aż do końca sezonu
10,0% – NIE. Powinniśmy poszukać kogoś lepszego
3,3% – NIE. Sportowo już się nie rozwinie, nie zrobi większych postępów
3,1% – NIE. Jesień pokazała wiele słabości tego piłkarza
1,2% – NIE WIEM. Zaakceptuję to, co zrobi zarząd

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

5 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  Po paru lutowych meczach mysle, ze bedzie mozna z nim przedluzyc o rok. Bylem w tej grupie, ktora watpi, by przyszedl ktos lepszy

 2. El Companero pisze:

  Z powyższej listy :
  Artur Rudko – jeśli odejdzie już teraz bedziemy zadowoleni
  Dominik Holec – zobaczymy co pokaże do kwietnia i szybka decyzja co dalej
  Barry Douglas – jeśli wróci do formy , przedłużyć 1+1, jeśli nie to z honorami pożegnać
  Pedro Rebocho – jak w sondzie
  Filip Dagerstal – chyba każdy kibic chciłby żeby został, kasa zadecyduje
  Mateusz Żukowski – raczej nie sprawdzi się , więc pozegnamy
  Lubomir Satka – nie zatrzymamy go, trzeba myśleć o zastepstwie już dziś
  Giorgi Tsitaishvili – za drogi, choć liczę że się odbuduje, ale chyba nie zostanie
  Artur Sobiech – jak dla mnie ostatni sezon w Lechu bez żalu, no chyba ze chce kontynowac karierę w rezerwach

 3. smigol pisze:

  „1,2% – NIE WIEM. Zaakceptuję to, co zrobi zarząd” na to musieli zagłosować Ci, którzy ubierali maseczkę jadąc samemu samochodem.

 4. Pawelinho pisze:

  Na ten moment znalezienie optymalnego następcy dla Rebocho byłoby nie lada wyzwaniem z dwóch względów po pierwsze czy ten teoretyczny następca byłby jakościowo lepszym piłkarzem i po drugie czy faktycznie z marszu okazałby się wzmocnieniem składu, gdzie byłby w zasadzie potrzebnym piłkarzem na „już”, a nie jak to niestety miało miejsce w przeszłości na zasadzie „uzupełnienia składu”. Na dzień dzisiejszy patrząc na tą listę piłkarzy z wygasającymi umowami czy kończącymi się wypożyczenia nie trudno jest zgadną na jakie pozycje Lech będzie potrzebować wzmocnień latem. Wątpię, aby coś w tej materii się zmieniło. Aczkolwiek mając w pamięci słowa samego właściciela klubu każdy piłkarz czy to Karlstrom, Milić czy jakikolwiek inny piłkarz potrzebuje pół roku na adaptacje to generalnie takowe transfery powinny być na „już”, a nie latem. Jednak Lechowa rzeczywistość rutków wygląda nieco inaczej. Generalnie wracając trochę do tej przydatności o jakiej trochę napisał El Companero napiszę to jak ja to widzę:
  Artur Rud’ko – skrócić wypożyczenie, podobno zainsteresowanym pozyskaniem ukraińskiego turysty z Cypru jest izrealski Beitar Jerozolima więc dać bilet i pożegnać bez żalu,
  Barry Douglas – ja bym szkota zostawił z dwóch względów jest doświadczony piłkarze i jako zmiennik poniżej pewnego poziomu kiedy grał nie schodził.
  Lubumir Satka – tutaj sprawa jest klarowna tzn reprezentant Słowacji odejdzie za darmo latem, a kontrakt z nowym pracodawcą może podpisać nawet teraz. Tak więc nie ma sensu się więcej rozpisywać na temat tego zawodnika.
  Filip Dagerstal – dał sporo jakości i jako jeden z nielicznych piłkarzy sprowadzonych latem 2022 stał się istotnym elementem pierwszego składu drużyny. Problem może być fakt jego skomplikowana sytuacja transferowa spowodowana ruską napaścią na Ukrainę, a jakby nie patrzeć umowę z ruskim fk khimki ma do 30.06.2024. Myślę, że powinien być priorytetem najbliższego okna transferowego i to bez zbędnego zwalania na innych typu Helik ?
  Mateusz Żukowski – na ten moment zupełnie zbyteczne wypożyczenie. Może i ma potencjał, ale w Lechu mając będącego nie do ruszenia Pereirę czy Czerwińskiego jako zmiennika, który nie dawno przedłużył umowę to ciężko będzie wywalczyć sobie miejsce w składzie nawet mając status młodzieżowca.
  Giorgi Tsitaishvili – niby ma potencjał, ale to taki jeździec bez głowy i bez szans na pozostanie na kolejny sezon w Lechu, którego nie będzie stać na wykupienie gruzińskiego skrzydłowego.
  Artur Sobiech – byłem przeciwny sprowadzeniu tego piłkarza do Lecha i czym prędzej Lech się go pozbędzie tym lepiej zarówno dla klubu jak samego piłkarza (chociaż tutaj śmiem wątpić czy gdzie indziej dadzą mu takie same warunki finansowe).
  Tak czy inaczej poza nowym/nowymi skrzydłowymi potrzebni będą na pewno stoperzy, lewi obrońcy oraz środkowy pomocnik. Bo jakby nie patrzeć Murawski, Karlstrom i Kvekveskiri to trochę za mało przy ewentualnych urazach kartkach itp losowych zdarzeniach. No ale jak będzie to lecąc klasykiem pożyjemy zobaczymy.