Podsumowanie plebiscytu na użytkownika 2022

Wczoraj zakończyła się już 13 edycja plebiscytu na najlepszego użytkownika KKSLECH.com w 2022 roku trwająca po reformie na lata 2022-2024 przez ponad miesiąc – od 12 grudnia do 16 stycznia. Tym samym dziś zgodnie z zapowiedzią czas na krótkie podsumowanie całej zabawy łącznie 112 kibiców Kolejorza, którzy przez ponad 30 dni rywalizowali między sobą o miano tego najlepszego, którego komentarze najbardziej podobały się innym internautom w mistrzowskim roku.Ponad miesiąc towarzyskiej rywalizacji

Plebiscyt na użytkownika KKSLECH.com 2022 był już 13 edycją, która znacząco różniła się od poprzednich. Przede wszystkim plebiscyt trwał rekordowo długo, bo od 12 grudnia do 16 stycznia, a wszystko to dzięki reformie wprowadzanej na lata 2022-2024. Dzięki niej liczba nominowanych zmniejszyła się do 96 internautów, którzy startowali w I rundzie. Połowa przeszła do II fazy, w której do rywalizacji przystąpiła najlepsza szesnastka z edycji 2021. Po dwóch rundach wystartowała pierwsza w historii faza grupowa (8 grup po 32 użytkowników) z której do 1/8 dostawało się po dwóch najlepszych kibiców w danej grupie. Patrząc na Wasze opinie utworzenie fazy grupowej okazało się strzałem w samą dziesiątkę, wielu chwaliło również branding obowiązujący od fazy grupowej. Wielu z Was chwaliło powstanie fazy grupowej, która podniosła poziom emocji, zaostrzyła rywalizacje, jedna porażka danego kibica w parze z innym nie oznaczała od razu jego odpadnięcia z rywalizacji o miano najlepszego użytkownika KKSLECH.com w 2022 roku.

W poszczególnych rundach na użytkowników biorących udział w towarzyskiej zabawie głosowało od 211 do 449 osób co było dużo gorszym wynikiem niż dwanaście miesięcy wcześniej. Było to spowodowane przede wszystkim mundialem, najdłuższą Lechową przerwą zimową od sezonu 2012/2013, która mocno przybiła zainteresowanie losami Kolejorza oraz mniejszym ruchem na stronie w tym czasie. W newsach na temat plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2022 oddano łącznie 320 komentarzy, a wszystkie rundy wygenerowały blisko 78 tysięcy odsłon.

13 edycja zabawy po reformie była zacięta i jednocześnie brutalna jak nigdy. Bardzo staranny dobór uczestników, nominowanych użytkowników i interesujące komputerowe losowania sprawiły, że szybko z plebiscytem na użytkownika KKSLECH.com za 2022 rok pożegnało się paru naprawdę mocnych, cenionych tutaj kibiców, których komentarze oddane w mistrzowskim dla Kolejorza roku były wielką wartością merytoryczną. Już w II rundzie odpadli m.in. Tadeo, Wielkopolanin, MaPA i Harnaś a w II fazie Bigbluee, Kuki, smigol, Mirco, Max Gniezno, MARCINzKALISZA, inowrocławianin, Bender czy Przemo33, a więc kibic Lecha Poznań, którego wpisy świetnie się czyta i są one regularnie nominowane do cyklu „TOP 10”. Oczywiście to nie koniec, z grupy nie wyszli m.in. Bart, J5, Pawelinho, robson, 100h2o, Levin_9, 07 czy tomasz1973, który wygrał zabawę 10 lat temu. To była naprawdę wyjątkowa edycja plebiscytu, w której wyniki często były zaskakujące, dla niektórych kibiców nawet bolesne, ale wypada mieć nadzieję, że szybkie odpadnięcie danego internauty nie zniechęci do aktywności na stronie.

Jeden kibicował drugiemu

Podczas trwania plebiscytu cieszyć mogło wzajemne wspieranie się kibiców. Jeden życzył dobrze drugiemu internaucie często zapewniając, że odda na niego głos. Nie było faworyzowania kogoś w komentarzach, wielu z Was pisało m.in. – „to moja ostatnia runda”, „dzięki za głosy”, „głosujecie na kolegę” a później okazywało się, że inni kibice Lecha Poznań i tak oddawali głosy na kibica, który myślał już o swoim odpadnięciu. Nas jako organizatorów cieszą sytuacje, w których dany użytkownik będąc w parze z innym kibicem trzymał kciuki, by to przeciwnik dostał więcej głosów, ponieważ m.in. bardziej na to zasługiwał. Cieszy nas również fakt, że właściwie wszyscy internauci KKSLECH.com biorący udział w tej zabawie wiedzieli, o co chodzi w tej corocznej towarzyskiej zabawie, była to przecież tylko luźna rywalizacja, która miała za zadanie m.in. uatrakcyjnić przerwę zimową. Podczas trwania plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2022 panował wzajemny szacunek kibiców Kolejorza do siebie i nie było walk na słowa czy niepotrzebnych przepychanek.

Zwycięstwo jednego z faworytów

Plebiscyt na najlepszego użytkownika KKSLECH.com w 2022 roku wygrał Didavi. To uznany kibic na tej witrynie, internauta, który od dawna walczył o końcowy triumf w corocznej zabawie. Choćby 2 lata temu doszedł do ćwierćfinału, rok temu do półfinału, a w edycji 2022 zwyciężył co nie było większą niespodzianką. Didavi był jednym z faworytów do końcowej wygranej, ten kibic Kolejorza przystąpił do rywalizacji w II rundzie plebiscytu. Didavi pokonał naprawdę mocnych kibiców, dwa razy zwyciężył choćby z kibicem o nicku „Jacek_komentuje”, którego pokonał w 3. kolejce grupy B i później w ćwierćfinale.

Droga „Didavi” do zwycięstwa 2022:

Didavi – Mirco 69% – 31% (II runda)
Didavi – aaafyrtel 60% – 40% (grupa B)
Didavi – Bart 69% – 31% (grupa B)
Didavi – Jacek_komentuje 51% – 49% (grupa B)
Didavi – mario 65% – 35% (1/8)
Didavi – Jacek_komentuje 56% – 44% (1/4)
Didavi – Grossadmiral 61% – 39% (1/2)
Didavi – Ostu 55% – 45% (finał)

Didavi dołączył do grona triumfatorów plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com, który odbywa się od 2010 roku. Za 12 miesięcy będzie bronił „trofeum”, dotychczas obronić wygraną udawało się tylko Mouze (lata 2015-2016) oraz kibicowi o nicku „Siódmy Majster” (2019 i 2020 rok). Siódmy majster to zresztą rekordzista plebiscytu, zabawę wygrał aż 3 razy.

Poprzedni zwycięzcy plebiscytu:

2022 – Didavi
2021 – kibol z IV
2020 – Siódmy majster
2019 – Siódmy majster
2018 – Grimmy
2017 – Siódmy majster
2016 – Mouze
2015 – Mouze
2014 – Classic
2013 – tomasz1973
2012 – Pyra
2011 – luis
2010 – ArekCesar

Za rok powtórka

Wyjątkowa 13 edycja plebiscytu na najlepszego użytkownika tego serwisu to już historia. Po zakończeniu ponad miesięcznej zabawy nie pozostaje nam nic innego, jak raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy głosowali i pogratulować biorącym udział, a także zaprosić Was na kolejną 14 już edycję plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2023. Reforma oczywiście zostaje, przyjęła się, wypada tylko mieć nadzieję, że podczas zimy bez mundialu zabawa będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem, a edycja 2023 przyniesie równie wiele emocji, jak ta miniona, która dostarczyło wszystkiego co najlepsze w kibicowskiej rywalizacji internautów KKSLECH.com.

Uczestnicy 1/8 finału mają już zapewniony udział w plebiscycie 2023 i przystąpią do rywalizacji w II rundzie. Pozostali kibice chcą się znaleźć w gronie 96 nominowanych? Świetnie! Wystarczy, że w ciągu trwającego już roku regularnie będziecie korzystali z KKSLECH.com dyskutując przez pełne 12 miesięcy z innymi kibicami o sprawach Lechowych. Regularna aktywność bez obrażania innych i czepiania się wszystkiego na każdym kroku da Wam przepustkę do znalezienia się w gronie nominowanych pod koniec bieżącego roku.

Wielu internautów już od pierwszego dnia stycznia ostro pracuje, aby znaleźć się w gronie nominowanych. Jeśli chcesz być wyróżniony i wziąć udział w 14 edycji plebiscytu na najlepszego użytkownika KKSLECH.com, zacznij mocno pracować na nominację już teraz. Za niecały rok odbędzie się kolejna, trwająca ponad miesiąc zabawa i towarzyska rywalizacja użytkowników KKSLECH.com o miano tego najlepszego! Prawdopodobnie w drugiej połowie października zapowiemy już 14 edycję plebiscytu, która wystartuje pomiędzy 11 a 18 grudnia.

Szesnastu kibiców, którzy do rywalizacji w plebiscycie za 2023 rok przystąpią od II rundy:

F@n
El Companero
Didavi
mario
leftt
deel
Jacek_komentuje
kri$$
Grossadmiral
Siódmy majster
Ostu
Radomianin
Piknik
kibic z Bydgoszczy
Sosabowski
Zlapany na ofsajdzie

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

11 komentarzy

 1. Szota Arweladze pisze:

  Bardzo ciekawie czytało się informacje dotyczące plebiscytu jak i komentarze. Szczególnie, że jak wspomniała Redakcja, panował szacunek i miła atmosfera. Ja już kupiłem bramkarza i skrzydłowego, czekam tylko kogo dział skautingu zaproponuje na lewą obronę i zbroje się, żeby w przyszłym roku wejść do grupy i podreperować budżet.

  • Mazdamundi pisze:

   O „ósemce” nie zapomnij! Ósemce takiej wyższej, która potrafi we walkę fizyczną, co by nie odstawać od rywali preferujących ten styl gry i przepychanie wyników w końcówce.

 2. Grossadmiral pisze:

  Raz już napisałem ale powtórzę że fajnie będzie jak w kolejnej edycji będzie mecz o 3 miejsce 🙂

 3. Sp pisze:

  Każdego zwycięzcę świetnie się czytało i zasłużenie wygrał. Ta reforma to strzał w 10. Didavi wspinał się z każdym rokiem o kolejny etap, aż do zwycięstwa, ja rok temu pierwsza runda w tym odpadłem w drugiej więc za rok robię wszystko by dostać się do grupy ?
  Jeszcze raz serdeczne gratulacje każdemu nominowanemu

  • Didavi pisze:

   Życzę szybszych awansów, bo to długa i kręta droga, tak z roku na rok przechodzić jedną rundę dalej 🙂

   • Sp pisze:

    Dzięki, moje komentarze nie wnoszą aż tyle by myśleć o wyjściu z grupy z tak godnymi konkurentami, dlatego mój cel to faza grupowa. Jednak kto wie co będzie w grudniu może apetyt wzrośnie?

 4. J5 pisze:

  Zapewne wielu z nas chodziła po głowie tego typu reforma z fazą grupową jak w prawdziwych pucharach. I całe szczęście w tym, że Redakcji chyba też i udało się tą reformę wprowadzić w roku jubileuszowym, roku mistrzowskim, w roku debiutu polskiej drużyny w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy, i fazie pucharowej tychże rozgrywek, i tak na prawdę nie wiadomo jeszcze jak daleko nasz Kolejorz dojdzie! Tak czy siak tym awansem Lech nobilitował naszą szestnastkę najlepszych użytkowników forum którzy będą rozstawieni w następnej edycji plebiscytu. Cóż, szkoda że zabawa już się skończyła i z uwagi na brak czasu przez większą część roku z powodu gry naszego Kolejorza nie może być rozciągnięta jeszcze dłużej, co jest oczywiste. Jak i oczywiste jest dla mnie to że było mi niezmiernie miło awansować do pierwszej w historii fazy grupowej, rywalizować w gronie zacnych rywali w grupie stosując oczywiście z przyjemnością zasadę głosowania na każdego mojego rywala. Chciałbym podziękować moim kolegom z którymi miałem przyjemność się zmierzyć, oraz podziękować wszystkim którzy zagłosowali na moją skromną osobę. I jeszcze raz wielkie gratulacje dla @ Didavi. Redakcjo, warto było wprowadzić tą reformę, i mam nadzieję że zagości ona na dłużej!

  • KKSLECH.com pisze:

   Dzięki za te słowa. Tak. Pomysł reformy i wprowadzenie fazy grupowej narodził się już latem, jakoś w czerwcu, na przełomie października/listopada było już pewne, że zostanie utworzona faza grupowa. W listopadzie wszystko zostało zatwierdzone, wiele wskazuje, że reforma plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com wprowadzona na lata 2022-2024 zostanie na kolejne lata. Może zostać jedynie udoskonalona, padł już np. pomysł jednego z kibiców, by w 1/8 finału zwycięzcy grup mierzyli się z kibicami, którzy w grupach zajmą drugie miejsca.

 5. ArekCesar pisze:

  Gratki dla zwycięzcy, finalistów i wszystkich, którzy grali i typowali. Wszyscy są wygranymi jak nasz Lech w sezonie ubiegłym. Niech to się powtórzy to mogę nawet nie wchodzić do 2 rundy.