Pierwsze sparingi Bodo/Glimt

Piłkarze Bodo/Glimt od kilkunastu dni są w trakcie zimowych przygotowań do dwumeczu z Lechem Poznań w dniach 16-23 lutego. Za Norwegami są już dwa z pięciu sparingów zaplanowanych przed rywalizacją z Mistrzem Polski w fazie pucharowej Ligi Konferencji 2022/2023.Sparingi błyskawic cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców, a to ze względu na m.in. trwającą przebudowę drużyny i ostatnie, opisywane już w innym artykule transfery. Bodo/Glimt chcąc lepiej przygotować się do czwartkowych gier z Kolejorzem rozgrywa swoje spotkania kontrole wyłącznie w czwartki. Dnia 12 stycznia żółto-czarni mierzyli się na swoim obiekcie z lokalnym rywalem, który niedawno awansował do III-ligi. Towarzyski mecz przyciągnął na trybuny Aspmyra Stadion aż 1,5 tysiąca widzów, a podopieczni Kjetila Knutsena wygrali z IK Junkeren aż 8:0. W sparingu błysnął napastnik Salvesen, który zdobył aż 4 gole i młody 18-letni Pedersen (bramka + 2 asysty).

W minioną sobotę Bodo/Glimt udało się na czterotygodniowy obóz do San Pedro del Pinatar nieopodal Murcji. Wczoraj w Hiszpanii pucharowy przeciwnik Kolejorza planowo miał zmierzyć się z niemieckim FC Heidenheim, w którym występuje Denis Thomalla, ale ostatecznie doszło do sparingu z Vikingiem Stavanger. Mecz kontrolny z innym norweskim zespołem zakończył się zwycięstwem Bodo/Glimt wynikiem 1:0. Jedyną bramkę na początku drugiej połowy z rzutu karnego strzelił Nordas.

Na razie szansy w sparingach nie dostał nowy prawy obrońca Omar Elabdellaoui, środkowi pomocnicy przechodzący rekonwalescencję Sondre Fet i Ulrik Saltnes (kapitan), a także boczny defensor Brice Wembangomo, który jeszcze niedawno chciał odejść. Dotychczasowe dwie gry kontrolne wicemistrza Norwegii opuścił też najstarszy zawodnik, najlepszy strzelec oraz ulubieniec kibiców Bodo/Glimt, Amahl Pellegrino.

Pierwszy zimowy sparing 2023 – 12.01.2023, godz. 17:00 (Aspmyra Stadion)
Bodo/Glimt – IK Junkeren 8:0
Bramki: Salvesen (4x), Pedersen, Moe, Gronbaek, Bjorkan
Asysty: Pedersen (2x), Salvesen, Sjovold, Nordas, Berg, Zugelj
I połowa: Faye Lund – Konradsen, Moe, Amundsen, Bjorkan – Vetlesen, Berg, Gronbaek – Zugelj, Nordas, Sorli.
II połowa: Ricardo – Sery Larsen, Bjortuft, Lode, Kubr – Sjovold, Tjaerandsen-Skau, Pedersen – Mvuka, Salvesen, Koomson.

Drugi zimowy sparing 2023 – 19.01.2023, godz. 16:00 (Pinatar Arena, Hiszpania)
Bodo/Glimt – Viking Stavanger 1:0 (0:0)
Bramka: 51.Nordas – k.
Skład: Faye Lund – Sery Larsen, Moe, Lode, Bjorkan – Vetlesen, Berg, Gronbaek – Mvuka, Moumbagna, Sorli.
Grali także: Konradsen, Zugelj, Salvesen, Bjortuft, Koomson, Sorensen, Nordas, Sjovold, Amundsen.

Norwegowie swoje hiszpańskie sparingi rozgrywają na Pinatar Arenie. W czwartek, 26 stycznia spotkają się kontrolnie ze szwedzkim Kalmar FF a następnie 2 lutego zagrają z duńskim Viborg FF, który aktualnie jest na 2. miejscu w lidze rywalizując latem w eliminacjach Ligi Konferencji (Viborg odpadł dopiero w fazie play-off z West Ham United). Po tym meczu towarzyskim Bodo/Glimt miało wrócić do kraju, jednak nikt tydzień przed pierwszym meczem z Lechem Poznań nie chciał grać z błyskawicami na stadionie Aspmyra. Zawodnicy Kjetila Knutsena pozostaną więc dłużej w Hiszpanii, a 9 lutego spotkają się w sparingu z duńskim Silkeborgiem, który jesienią mimo m.in. dwóch zwycięstw nad FCSB wynikami 5:0 nie wyszedł z grupy Ligi Konferencji. Towarzyskie mecze Bodo/Glimt po zalogowaniu się można oglądać na stronie direktesport.no.

Zimowy plan sparingów Bodo/Glimt:

12 stycznia, Bodo/Glimt – IK Junkeren 8:0
19 stycznia, Bodo/Glimt – Viking Stavanger 1:0
26 stycznia, Bodo/Glimt – Kalmar FF
2 lutego, Bodo/Glimt – Viborg FF
9 lutego, Bodo/Glimt – Silkeborg

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <