Nie udało się go pokonać. Stal – Lech 0:0

O godzinie 20:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Solskiego 1 w Mielcu, początek meczu 18. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Stali Mielec a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Stal – Lech (27.01.2023)

null Ostatnia ligowa wygrana Lecha w Mielcu: 5 czerwca 1993 roku (2:1)
null Wyniki od ostatniego ligowego zwycięstwa Lecha w Mielcu: 0:1, 2:2, 2:3, 1:1 i 0:0
null Lech ostatni wyjazdowy mecz ligowy na inaugurację wiosny wygrał 10 lat temu (z Ruchem w Chorzowie 4:0)
null 5 meczów ze Stalą od jej powrotu do Ekstraklasy: 1-2-2
null Lech ma rekordową serię w historii klubu 13 kolejnych ligowych wyjazdów bez porażki
null Lech w przedziale minut 41-50 strzelił w lidze 5 goli i 4 bramki stracił
null W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Adriel Ba Loua

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Wreszcie! Po 76 dniach najdłuższej od sezonu 2012/2013 przerwy zimowej zaczynamy rundę wiosenną 2023. Kolejorz TYLKO zwycięstwo!
1 min. – Mecz rozpoczęli lechici.
3 min. – Stal od początku stosuje wysoki pressing.
4 min. – null Kartka dla Murawskiego za faul taktyczny.
5 min. – null Mamy teraz aż 7 zagrożonych piłkarzy – Douglas, Karlstrom, Velde, Sousa, Ishak, Skóraś i Murawski.
8 min. – Kontra Lecha po której Ba Loua wywalczył korner.
9 min. – Kiepskie rozegranie piłki po rzucie rożnym skończyło się stratą piłki.
12 min. – null Ba Loua świetnie urwał się prawą stroną, lekko ściął do środka i oddał celne uderzenie lewą nogą. Mrozek miał problemy z tym strzałem.
15 min. – null Ba Loua mając piłkę na lewej nodze marnuje następną setkę. Jak można było tego nie trafić?!
15 min. – Niezły pierwszy kwadrans meczu. Od 10 minut lechici mają przewagę.

null 16 – 30 minuta

18 min. – Następne dziwne rozegranie piłki po rzucie rożnym zakończyło się stratą. Nie można normalnie dośrodkować w pole karne?
19 min. – Kontra Stali po której Lech trochę pogubił się w kryciu w polu karnym. Piłkę w rękach Bednarka.
21 min. – Zgranie piłki głową przez Karlstroma, Ba Loua uderzył z powietrza trafiając w boczną siatkę.
26 min. – Poznaniacy rozkręcają się. Grają szybko, składnie, trochę brakuje w grze ofensywnej trochę Szymczaka.
28 min. – Gra nogami Bednarkowi na razie nie bardzo wychodzi.
30 min. – Niecelna główka Salamona po wrzutce z prawej strony.
30 min. – null Była ręka Kasperkiewicza, ale oczywiście jedenastki nie ma. Będzie kontrowersja, tym bardziej po wyczynach arbitra podczas spotkania Lech – Korona, który takie sytuacje intepretował zupełnie inaczej.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Nadal nie wiadomo, dlaczego sędzia nie odgwizdał karnego.
32 min. – Szansa dla Stali, po wrzutce z rzutu wolnego i główce dobrze interweniował Bednarek.
37 min. – Przyblokowane uderzenie Ratajczyka zza pola karnego. Lechici gubią się przy pojedynczych akcjach rywala.
38 min. – Skóraś do Szymczaka. Celne uderzenie z ostrego kąta dobrze wybronił Mrozek.
39 min. – Akcja Skórasia 1 na 1 na lewej flance i karny!
41 min. – Co ten sędzia tam ogląda na monitorze VAR?
41 min. – Nie ma jedenastki. Gramy dalej.
45 min. – Stal gra coraz bardziej chamsko.
45+4 min. – Do przerwy 0:0. Lech jest lepszy i zasługuje na zwycięstwo. Nie gramy jednak 11 na 11, trzeba jeszcze pokonać wszelkie przeciwności.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej. Wypada wierzyć, że Lech wyszedł na II połowę mocno rozzłoszczony.
48 min. – Zagranie na prawą stronę do Ishaka, lecz nasz kapitan nie opanował piłki.
49 min. – Dośrodkowanie Pereiry do Rebocho, który będąc w polu karnym nie trafił dobrze w piłkę.
53 min. – Złe uderzenie Ratajczyka z daleka.
54 min. – Tym razem Mrozka próbował zaskoczyć Karlstrom. Piłka przeleciała nad poprzeczką.
58 min. – Cały czas przeważa Lech, jednak konkretów pod bramką Mrozka za wiele nie ma.
60 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 1:0! W końcu. Lech rozprowadził akcję z lewej do prawej strony, stamtąd świetnie piłkę wrzucił Pereira i głową do siatki trafił Ishak!

null Ishak
null Pereira

null 61 – 75 minuta

62 min. – VAR szuka jeszcze na siłę spalonego. Gra wstrzymana.
63 min. – I znowu. Nie ma bramki, bo spalony. 76 dni cały Lech czekał na takie cyrki.
66 min. – Wciąż atakuje Lech. Jeszcze około 30 minut do końca, jednak nie gramy tylko ze Stalą.
71 min. – Chyba już czas na zmiany. Velde? Sobiech? Może Gio?
75 min. – Lewą stroną urwał się Sappinen, na miejscu w polu karnym był Salamon.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null Świetna interwencja Bednarka nogami zapobiega utracie gola!
77 min. – null Velde za Ba Loua, Marchwiński za Szymczaka.
79 min. – Zostało kilkanaście minut. Czeka nas nerwowa końcówka.
81 min. – Celny strzał Velde broni Mrozek.
84 min. – Okres przewagi Stali. Gospodarze chcą jeszcze odgwizdania ręki.
87 min. – Piłka minęła obrońców, ale Ishak nie dał rady do niej dojść.
88 min. – Kontra Sappinena prawą stroną i znowu górą był Salamon.
90 min. – Pereira do Ishaka, Szwed uderzył, lecz zbyt słabo, by zaskoczyć pewnego dotąd Mrozka.
90+2 min. – null Kartka dla Salamona.
90+4 min. – Jeszcze 2 minuty. Na razie to Stal atakuje.
90+4 min. – Ufff. Zakotłowało się pod naszą bramką, wybita piłka, jeszcze szarżował Ciepiela, ale jak ciapa – stracił piłkę.
90+6 min. – Koniec, remis 0:0 jest jak porażka. Lech wrócił po 76 dniach, był lepszy, przeważał, strzelił nawet gola, jednak po 30 latach nie wygrał ligowego meczu w Mielcu.

null null 18. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, piątek, 27 stycznia, godz. 20:30
null PGE FKS Stal Mielec – KKS Lech Poznań 0:0 (0:0)