Przygotowania drugoligowców do wiosny

Pod koniec lutego rozpocznie się runda wiosenna sezonu 2022/2023 na szczeblu II-ligi. Aktualnie wszystkie drużyny przygotowują się do wznowienia rozgrywek, za Lechem II Poznań są już nawet trzy mecze kontrolne.Runda jesienna w piłkarskiej II-lidze sezonu 2022/2023 zakończyła się w ten sam weekend, co jesień w PKO Ekstraklasie, czyli 12-13 listopada. W Ekstraklasie zimowa przerwała trwała 2,5 miesiąca, na trzecim froncie w naszym kraju potrwa jeszcze o miesiąc dłużej, drugoligowcy wrócą na boiska dopiero w dniach 24-26 lutego. Na razie na trzecim szczeblu trwają zimowe przygotowania 18 klubów, które charakteryzuje duża liczba rozgrywanych i planowanych sparingów.

Wiele zespołów zaraz po zakończeniu rundy jesiennej nie udało się na zimowe urlopy, tylko nadal trenowało ćwicząc głównie na własnych obiektach. Tym samym 17 drugoligowców w listopadzie bądź w grudniu rozegrało minimum jeden mecz towarzyski, wśród nich był także Lech II Poznań, który 16 listopada zremisował z Wartą Poznań 1:1. Bezpośrednio po zakończeniu jesieni spotkania kontrolnego nie rozegrał tylko beniaminek i lider tabeli Kotwica Kołobrzeg, która tej zimy jako jedyna spośród klubów II-ligi wyleci na zagraniczny obóz. Drużyna znad morza od 1 do 13 lutego będzie ćwiczyła w tureckim Belek, gdzie zmierzy się w sparingu m.in. z serskim FK Indjija czy słowackim FK Kovo Belusa.

Trenerzy lidera zdecydowali się ustalić nietypowy planu przygotowań, bowiem Kotwica trenuje pod 4 stycznia podczas gdy większość w ekip w tym Lech II Poznań po świąteczno-noworocznej przerwie wróciło 9 stycznia. Za rezerwami Kolejorza są już kolejne dwa sparingi odpowiednio z Polonią Środa 6:0 oraz Wartą Sieradz 1:2. Przed rozpoczęciem rundy jesiennej podopieczni Artura Węski czekają jeszcze towarzyskie mecze ze Świtem Skolwin, Notecią Czarnków, Chrobrym Głogów, Śląskiem II Wrocław, Jarotą Jarocin oraz z Zawiszą Bydgoszcz.

W poprzednich latach nasze rezerwy rozgrywały zimą mało sparingów, tej jesieni zaliczą w sumie 9 gier kontrolnych z czego 3 spotkania towarzyskie mają już za sobą. Są II-ligowcy, którzy tej zimy zanotują jeszcze więcej sparingów. Na przykład GKS Jastrzębie Zdrój przez całą zimą chce rozegrać łącznie 11 towarzyskich spotkań (7 już za tym zespołem), Motor Lublin aż 12 sparingów, Polonia Warszawa 11, a Hutnik Kraków, Stomil Olsztyn, Znicz Pruszków i Siarka Tarnobrzeg po 10.

W lutym KKS Kalisz ma zmierzyć się kontrolnie z Wartą Poznań, Stomil Olsztyn z Wisłą Płock a już pojutrze Siarka Tarnobrzeg rozegra sparing z Cracovią. Runda wiosenna w II-lidze zacznie się w dniach 24-26 lutego, sezon 2022/2023 potrwa do 3-4 czerwca, więc zakończy się tydzień później niż ten Ekstraklasy. Do I-ligi awansują dwie najlepsze drużyny, zespoły z lokat 3-6 po 4 czerwca zagrają jeszcze w barażach, natomiast ekipy z miejsc 15-18 spadną do III-ligi.

Dziesiąty Lech II Poznań mający 3 oczka przewagi nad strefą spadkową wiosnę w II-lidze zacznie od domowej potyczki z Radunią Stężyca. W najbliższej rundzie rozegra łącznie 15 meczów w tym 8 u siebie. Terminarz rezerw Kolejorza znajduje się -> TUTAJ.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Sp pisze:

    Na zakończenie rundy chciałem by zwolniono Węske by nowy trener mógł przygotować zespół w tak długim okresie przygotowawczym. Zobaczymy jak poukładał zespół, czy Szymek Pawłowski coś wniesie, jak Antczak się będzie prezentował, obrona bez Pingota może w końcu się zgra i zagra kilka meczów w tym samym zestawieniu. Zaczynamy u siebie z tracą do nas punkt Radunią. Runda prawdy nie tylko dla trenera, ale i dla młodych zawodników.