Cztery sparingi za Bodo/Glimt

Piłkarze Bodo/Glimt kończą powoli czwarty tydzień przygotowań do dwumeczu z Lechem Poznań i trzeci tydzień zajęć w Hiszpanii. Za pucharowym rywalem Kolejorza są już cztery mecze kontrolne, w których skład Norwegów często się zmieniał.Bodo/Glimt chcąc lepiej przygotować się do czwartkowych gier z Kolejorzem rozgrywa swoje sparingi wyłącznie w czwartki. Dnia 12 stycznia żółto-czarni mierzyli się na swoim obiekcie z lokalnym rywalem, który jesienią awansował do III-ligi. Towarzyski mecz przyciągnął na trybuny Aspmyra Stadion aż 1,5 tysiąca widzów, a podopieczni Kjetila Knutsena wygrali z IK Junkeren aż 8:0. W tym spotkaniu kontrolnym błysnął napastnik Salvesen, który zdobył aż 4 gole i młody 18-letni Pedersen (bramka + 2 asysty).

W sobotę, 14 stycznia Bodo/Glimt udało się na czterotygodniowy obóz do San Pedro del Pinatar nieopodal Murcji. Planowo pucharowy przeciwnik Kolejorza w pierwszym hiszpańskim sparingu miał zmierzyć się z niemieckim FC Heidenheim, w którym występuje Denis Thomalla, ale ostatecznie doszło do towarzyskiej gry z Vikingiem Stavanger. Mecz kontrolny z innym norweskim zespołem zakończył się zwycięstwem Bodo/Glimt wynikiem 1:0. Jedyną bramkę na początku drugiej połowy z rzutu karnego strzelił Nordas.

Pierwszy zimowy sparing 2023 – 12.01.2023, godz. 17:00 (Aspmyra Stadion)
Bodo/Glimt – IK Junkeren 8:0
Bramki: Salvesen (4x), Pedersen, Moe, Gronbaek, Bjorkan
Asysty: Pedersen (2x), Salvesen, Sjovold, Nordas, Berg, Zugelj
I połowa: Faye Lund – Konradsen, Moe, Amundsen, Bjorkan – Vetlesen, Berg, Gronbaek – Zugelj, Nordas, Sorli.
II połowa: Ricardo – Sery Larsen, Bjortuft, Lode, Kubr – Sjovold, Tjaerandsen-Skau, Pedersen – Mvuka, Salvesen, Koomson.

Drugi zimowy sparing 2023 – 19.01.2023, godz. 16:00 (Pinatar Arena, Hiszpania)
Bodo/Glimt – Viking Stavanger 1:0 (0:0)
Bramka: 51.Nordas – k.
Skład: Faye Lund – Sery Larsen, Moe, Lode, Bjorkan – Vetlesen, Berg, Gronbaek – Mvuka, Moumbagna, Sorli.
Grali także: Konradsen, Zugelj, Salvesen, Bjortuft, Koomson, Sorensen, Nordas, Sjovold, Amundsen.

W ostatnim tygodniu Bodo/Glimt rozegrało następne dwa sparingi, trzeci odbył się na Pinatar Arenie, ten 2 lutego w La Finca. Dnia 26 stycznia Norwegowie bezbramkowo zremisowali ze szwedzkim Kalmar FF 0:0, jeszcze gorzej błyskawicom poszło w czwartym meczu kontrolnym z Viborg FF, który aktualnie jest na 2. miejscu w lidze duńskiej rywalizując latem w eliminacjach Ligi Konferencji (Viborg odpadł dopiero w fazie play-off z West Ham United). Duńczycy wygrali z Bodo/Glimt 4:3 prowadząc do przerwy aż 4:1. W tym meczu kontrolnym w końcu szansę otrzymał boczny obrońca Brice Wembangomo i najstarszy zawodnik, najlepszy strzelec oraz ulubieniec kibiców Bodo/Glimt, Amahl Pellegrino.

Trzeci zimowy sparing 2023 – 26.01.2023, godz. 17:00 (Pinatar Arena, Hiszpania)
Bodo/Glimt – Kalmar FF 0:0
Skład: Faye Lund – Konradsen, Moe, Lode, Bjorkan – Vetlsen, Berg, Gronbaek – Mvuka, Espejord, Sorli.
Grali także: Sjovold.

Czwarty zimowy sparing 2023 – 02.02.2023, godz. 16:00 (La Finca, Hiszpania)
Bodo/Glimt – Viborg FF 3:4 (1:4)
Bramki: 14 i 74.Gronbaek 50.Zugelj – 7 i 24.Jensen 26 i 33.Leemans
Skład: Faye Lund – Sorensen, Moe, Lode, Bjorkan – Vetlesen, Berg, Gronbaek – Zugelj, Moumbagna, Sorli.
Grali także: Mvuka, Bjortuft, Amundsen, Wembangomo, Nordas, Pellegrino.

Na razie szansy w sparingach nie dostał nowy prawy obrońca Omar Elabdellaoui, środkowi pomocnicy przechodzący rekonwalescencję Sondre Fet i Ulrik Saltnes (kapitan). Po towarzyskim starciu rozegranym 2 lutego Bodo/Glimt miało wrócić do kraju, jednak nikt tydzień przed pierwszym meczem z Lechem Poznań nie chciał grać z błyskawicami na stadionie Aspmyra. Zawodnicy Kjetila Knutsena pozostaną więc dłużej w Hiszpanii, a 9 lutego spotkają się w sparingu z duńskim Silkeborgiem, który jesienią mimo m.in. dwóch zwycięstw nad FCSB wynikami 5:0 nie wyszedł z grupy Ligi Konferencji. Towarzyskie mecze Bodo/Glimt po zalogowaniu się można oglądać na stronie direktesport.no.

Zimowy plan sparingów Bodo/Glimt:

12 stycznia, Bodo/Glimt – IK Junkeren 8:0
19 stycznia, Bodo/Glimt – Viking Stavanger 1:0
26 stycznia, Bodo/Glimt – Kalmar FF 0:0
2 lutego, Bodo/Glimt – Viborg FF 3:4
9 lutego, Bodo/Glimt – Silkeborg

Dnia 2 lutego o północy minął termin zgłoszeń piłkarzy do fazy pucharowej Ligi Konferencji 2022/2023. Klub Bodo/Glimt zarejestrował okrojoną kadrę, ponieważ zgodnie z regulaminem UEFA można było zgłosić tylko 3 nowych graczy. Uprawnieni zostali Adam Sorensen (lewy obrońca), Faris Pemi Moumbagna (napastnik) oraz skrzydłowy Joel Mvuka, który niedawno za ponad 6 milionów euro został sprzedany do Lorient, lecz później wypożyczono go do lata. Przeciwko Lechowi nie zagrają obrońcy – Omar Elabdellaoui, Odin Luras Bjortufti i Fredrik Bjorkan a także skrzydłowy Jeppe Kjaer. Bjorkan miał być zarejestrowany, jednak w sparingu z Viborg FF doznał kontuzji mięśniowej, więc Bodo/Glimt zgłosiło do rozgrywek jego konkurenta o miejsce w składzie – Adama Sorensena. Tej zimy z klubu mógł odejść środkowy pomocnik Hugo Vetlesen, który był kuszony przez niezłe marki z całej Europy. W ostatnim dniu okienka Bodo/Glimt odrzuciło ofertę 6 milionów euro, która przyszła z Feyenoordu Rotterdam, Vetlesen do lata zostaje w Norwegii, ale w pierwszym meczu z Lechem Poznań nie zagra ze względu na pauzę za kartki.

Pierwsze spotkanie w ramach 1/16 finału Ligi Konferencji 2022/2023, Bodo/Glimt – Lech Poznań odbędzie się w czwartek, 16 lutego, o godzinie 18:45 na sztucznej nawierzchni Aspmyra Stadion. Rewanż zostanie rozegrany w czwartek, 23 lutego, o godzinie 21:00 przy Bułgarskiej. Zbiór wszystkich dotychczasowych materiałów na temat Bodo/Glimt znajduje się -> TUTAJ.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <