Początek wiosny. Lech – Miedź 1:0

O godzinie 15:00 na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 19. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Miedzi Legnica. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Tylko jeden mecz ligowy z Miedzią w Poznaniu (30.09.2019 – wygrana Lecha 2:1)
null Ligowy bilans Lecha w Poznaniu: 4-1-4, 9:10 (mniej goli u siebie strzeliła tylko Korona, Zagłębie, Lechia i Warta)
null Lech wygrał ostatnie 2 mecze u siebie bez straty gola (z Villarrealem i Koroną)
null Bilans Lecha w pierwszym wiosennym meczu u siebie od 2003 roku: 11-4-5
null 4 z rzędu ligowe mecze Miedzi bez porażki (ostatnia wyjazdowa przegrana 21 października w Łodzi)
null Lech w ostatnich 3 pierwszych wiosennych meczach u siebie nie stracił gola (ostatnia porażka w pierwszym wiosennym meczu u siebie 8 lutego 2019 roku z Zagłębiem 1:2)

13:28 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na pierwszym od 91 dni przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Zaczynamy dziś rundą wiosenną w Poznaniu, w razie wygranej Lech faktycznie zacznie rundę wiosenną. Tylko 3 punkty!

13:28 – Na trybunach jeszcze tylko stewardzi, murawa wygląda bardzo dobrze. Za chwilę pierwsze zdjęcia.

13:32 – Piłkarze obu drużyn dotarli na stadion.

13:39 – null

13:40 – Poniżej skład Lecha. Trochę szokujący, bardzo dużo zmian.

13:41 – Poza kadrą dziś m.in. Rebocho.

13:43 – null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Filip Dagerstal.

13:50 – W Poznaniu mamy dziś od rana lekki mrozik i trochę przebłysków słońca. Po paru wietrznych dniach w końcu przestało padać, dlatego pogoda jak na luty jest całkiem znośna. Warto przyjść na stadion po tych 91 dniach.

13:53 – Na ten moment uprawnionych jest 14166 osób, czyli realnie frekwencja wyniesie dziś 12-12,5 tys. widzów. Będzie podobna jak podczas ostatniego meczu z Koroną w listopadzie.

13:56 – Poniżej również skład gości. Bez niespodzianek, taki jak przewidywany.

13:59 – Wychowanek Lecha, Olaf Kobacki zagra jednak przy Bułgarskiej. Tylko obierając inną drogę wystąpi w innej drużynie z którą za parę tygodni może spaść z ligi.

14:00 – Do meczu równa godzina. Na stadionie jest już trochę kibiców, którym zimno nie jest straszne.

14:04 – Kibiców powitał właśnie spiker. Na sektorze są już pierwsi goście z Legnicy.

14:08 – null Warto przypomnieć, że rok temu Lech w pierwszym wiosennym meczu u siebie wygrał z Termaliką aż 5:0. Było to najwyższe ligowe zwycięstwo Lecha w 2022 roku.

14:14 – Bramkarze Lecha pojawili się na rozgrzewce.

14:15 – Dla przypomnienia wygrana da dziś Lechowi 3. miejsce i to jedyne zadanie na niedzielę. W tym sezonie na tak wysokiej pozycji jeszcze nie byliśmy.

14:23 – null Za około 20 minut przy ławce trenerskiej zostanie odsłonięta pamiątkowa tabliczka Pana Genia, czyli Eugeniusza Głozińskiego, który przez lata przygotowywał stroje piłkarzom.

14:31 – Obie drużyny już w komplecie na rozgrzewce.

14:50 – null Za 10 minut zaczynamy:

14:52 – Spiker czyta składy. Zostało parę minut.

14:58 – Hymn Lecha odśpiewany, obie drużyny przy Galvanize wychodzą na murawę.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Mecz zaczęła Miedź.
3 min. – Lech od początku w ataku pozycyjnym, Gulen za faul na Ishaku już zarobił żółtko.
5 min. – Początek spotkania podobny jak w środę.
7 min. – Celny i płaski strzał w sam środek pewnie broni Abramowicz.
9 min. – Okres przewagi Miedzi, która zaatakowała dużą liczbą piłkarzy.
12 min. – Nie ma Karlstroma, nie ma kontroli w środku pola. Bednarek broni celne uderzenie po prostej kontrze.
15 min. – Prosta strata Marchwińskiego przez jakieś podanie tyłem do bramki.

null 16 – 30 minuta

17 min. – GOOOOOOOOL!!! 1:0! Korner dla Lecha, piłkę głową zgrał Milić, z drugiej strony nogą podał Dagerstal a do siatki z bliska trafił Ishak!

null Ishak
null Dagerstal

18 min. – null Poprzeczka ratuje Miedź po szybkiej akcji Lecha i podaniu Velde do Szymczaka!
21 min. – null

25 min. – Lech w pełni kontroluje mecz.
26 min. – Ajjjjj efektownie zakręcił Velde, ale nie ma gola na 2:0.
28 min. – Miedź trafia na 1:1 po rzucie wolnym i dośrodkowaniu, jednak sędzia od razu pokazał spalonego.
30 min. – Piłka po mocnym, efektownym strzale z daleka minęła bramkę Bednarka.

null 31 – 45 minuta

32 min. – Tym razem stały fragment gry dla Miedzi był już groźniejszy. Był strzał, będzie jeszcze korner.
36 min. – Prostopadłe podanie do Ishaka, kapitan przewrócił się w polu karnym, jednak nie ma jedenastki. Nie ma też VAR.
40 min. – Lech odzyskał kontrolę nad meczem próbując stworzyć kolejne okazje.
44 min. – Długie zagranie piłki do Ishaka, który nie opanował piłki.
45 min. – Brakuje tego gola przed przerwą. Lech może nie gra porywająco, lecz zasługuje na wyższe prowadzenie.
45 min. – Do przerwy 1:0.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Początek II połowy. Zaczął Lech.
47 min. – Miedź zaczęła odważnie.
47 min. – null Widzów: 10820.
50 min. – Kontra Miedzi zakończona niecelnym strzałem Obiety z dystansu. Lech utracił kontrolę.
53 min. – Podanie Szymczaka z prawej strony trafiło do Velde. Norweg ściął do środka oddając strzał, który został zablokowany!
55 min. – Świetne zagranie Velde do Sousy. Niestety Portugalczyk podał później do Ishaka za plecy.
57 min. – null Dwie poprzeczki w ciągu minuty ratują Miedź!
57 min. – null I jeszcze poprawiał Ishak! Nie ma gola!
59 min. – Lech trafił w poprzeczkę już 3 razy w tym meczu
60 min. – Na boisku jest coraz więcej miejsca.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Celny strzał Kvekveskiriego z daleka wybronił Abramowicz.
65 min. – Velde dryblował czterech, Sousa nie wiedział, gdzie jest piłka. Czasem niemożliwe jest to, co wyrabia Lech.
66 min. – Tym razem szansę na gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego miał Szymczak.
70 min. – null Skóraś za Velde i Karlstrom za Sousę.
71 min. – Skuteczność Lecha znowu jest bardzo słabo. Już dawno powinno być 3:0-4:0 a tak zapowiada się ostatni kwadrans z emocjami.
75 min. – Z wolnego Kvekveskiriego poszła kontra Miedzi zakończona uderzeniem nad poprzeczką! Uffff.

null 76 – 90 minuta

77 min. – null Bednarek broni w sytuacji 1 na 1! Powinien być gol dla Miedzi!
79 min. – Ten mecz źle pachnie, Lech znowu chce się ośmieszyć na własne życzenie.
82 min. – Lech nastawił się na kontry. Trudno w to uwierzyć.
84 min. – Niech to spotkanie już się kończy.
86 min. – null Kartka dla Marchwińskiego.
87 min. – null Murawski za Marchwińskiego.
89 min. – W polu karnym przyblokowany Ishak i Szymczak! Jak można marnować tyle okazji?
90 min. – Jeszcze 5 minut nerwów.
90+3 min. – Lech prowadzi grę. Gra mądrze.
90+5 min. – Koniec. 1:0. Lech powinien wygrać dziś kilkoma bramkami a znowu przez jego nieskuteczność było nerwowo do samego końca. W każdym razie cel został zrealizowany, Kolejorz wskakuje na 3. miejsce.

null null 19. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, niedziela, 5 lutego, godz. 15:00
null KKS Lech Poznań – MKS Miedź Legnica 1:0 (1:0)

null Bramki: 17.Ishak

null Asysty: 1:0 – Dagerstal

null Żółte kartki: Marchwiński – Gulen, Masouras

null Widzów: 10820

null Sędzia: Kos (Gdańsk)

null Sędzia techniczny: Karski

null Sędziowie boczni: Heinig, Kaszyński

null Sędziowie VAR: Malec, Listkiewicz

null Lech: Bednarek – Pereira, Dagerstal, Milić (82.Salamon), Czerwiński – Kvekveskiri, Sousa (70.Karlstrom) – Szymczak, Marchwiński (87.Murawski), Velde (70.Skóraś) – Ishak.

null Rezerwowi: Holec, Salamon, Karlstrom, Murawski, Ba Loua, Skóraś, Tsitaishvili, Sobiech.

null Miedź: Abramowicz – Gulen, Niewulis, Carolina – Masouras, Dominguez (84.Chuca), Drygas, Matynia (67.Kostka) – Narsingh (61.Zapolnik), Henriquez, Kobacki (46.Obieta).

null Rezerwowi: Kapino, Kostka, Mijusković, Drachal, Naveda, Matuszek, Chuca, Zapolnik, Obieta.