Szczęście się skończyło. Lech – Zagłębie 1:2

O godzinie 15:00 na stadionie Miejski mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 21. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Zagłębia Lubin. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 70 meczów Lecha z Zagłębiem na wszystkich frontach i 66 ligowych (tylko 8 razy nie było goli, 4 w Poznaniu)
null Lech w ostatnich 7 domowych meczach z Zagłębiem zdobył tylko 6 punktów (w 6 spotkaniach zdobył góra bramkę)
null Lech w ostatnich 10 meczach z Zagłębiem wygrał tylko 2 mecze (w ubiegłym sezonie)
null 8 kolejnych meczów Fornalika z Lechem bez zwycięstwa (ostatnia wygrana w Poznaniu: maj 2006)
null 8 z rzędu meczów Lecha na 2 frontach bez porażki (3 kolejne bez straty gola)
null Lech 8 z 10 ligowych zwycięstw w tym sezonie osiągnął różnicą jednego gola (5 wygranych 1:0)

13:25 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Dziś 6 mecz Lecha tej „wiosny” i dopiero 2 w Poznaniu. Obecnie cała Wielkopolska żyje czwartkiem, jednak wcześniej wypada umocnić się na ligowym podium. Tylko zwycięstwo!

13:28 – Rozpogadza nam się nad stadionem, temperatura na plusie, jak na luty warunki do gry idealne.

13:32 – Lechici dotarli na stadion i spacerują po murawie. Za chwilę skład + pierwsze zdjęcia.

13:33 – null

13:37 – Są już także rywale z Lubina.

13:39 – Poniżej skład Lecha. Niemal trafiony, w ostrej rotacji jest tylko jedna zmiana – Czerwiński za Pereirę.

13:40 – Ogólnie to gramy tym, co mamy. Wszyscy chyba spodziewali się takiego składu, wielu podstawowych piłkarzy dziś jest na ławce, poza kadrą są pauzujący Murawski i Karlstrom.

13:41 – null Kapitanem jest dzisiaj Milić, a w „Oko na grę” obserwowany będzie Sobiech. Nie wiadomo, kiedy znowu byłaby szansa zobaczyć go od początku.

13:45 – Na mecz uprawnionych jest ponad 15600 osób. Tylu jednak nie będzie, frekwencje może zakręci się w okolicach 13 tysięcy, powinna być trochę wyższa niż podczas listopadowego spotkania z Koroną.

13:51 – Bez względu na wynik Lech utrzyma miejsce na podium po 21. kolejce. Niemniej to dotąd słaby weekend, wygrały goniące nas ekipy takie jak Widzew, Pogoń czy Cracovia, więc przewaga poznaniaków mocno zmalała. Zwycięstwo pozwoliłoby być na pudle minimum do trudnych marcowych zmagań.

13:56 – Poniżej skład Zagłębia. Bardzo dużo zmian, nie ma Buricia, są wychowankowie Chodyna i Kurminowski na szpicy.

13:58 – Na sektorze gości są już pierwsi kibice Zagłębia.

14:00 – Dla przypomnienia: W maju Lech wygrał u siebie z Zagłębiem 2:1 a jedną z bramek zdobył były gracz lubinian, Alan Czerwiński. Dla rywala trafił za to wychowanek Kolejorza, Kacper Chodyna. W sierpniu na wyjeździe było już 1:1.

14:05 – null Mimo tego składu wypadałoby wygrać z jeszcze jednego powodu – 5-1-4, 10:10. Domowy bilans ligowy jest karygodny, mniej goli od Lecha u siebie strzeliły tylko 3 drużyny.

14:13 – Bramkarze Zagłębia są już na rozgrzewce.

14:14 – null W ofensywie może się dziś dużo wydarzyć. Ba Loua nie strzelił gola od miesięcy, Velde na ligową bramkę czeka od sierpnia a Sobiech nigdy nie oddał w lidze celnego strzału na bramkę i na dodatek pierwszy raz w historii wychodzi w wyjściowym składzie Lecha na mecz ekstraklasowy.

14:16 – Są i nasi bramkarze. 45 minut przed meczem na trybunach bardzo mało osób.

14:27 – Lech w komplecie na rozgrzewce. Dziś poznaniacy mając szansę zagrać po raz 4 z rzędu na 0 z tyłu (3 w lidze). Filip Bednarek na wszystkich frontach zachował już 14 czystych kont.

14:45 – Zostało 15 minut do meczu. Na dole robi się ciekawa sytuacja, dla Zagłębia nawet punkt mógłby na końcu okazać się bardzo cenny.\

14:53 – Spiker czyta składy, jeden z telebimów zepsuł się.

14:53 – null

14:58 – Wychodzą! Obie drużyny w tradycyjnych strojach.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Zaczął Lech.
3 min. – Zagłębie próbuje przejąć kontrolę.
5 min. – Lechici umiejętnie odpierają ataki rywala.
8 min. – Głupie zachowanie Marchwińskiego, strata, faul. Ten sam schemat co mecz.
13 min. – Na razie zanosi się na pierwszy mecz Lecha w lidze 2022/2023, w którym będziemy mieć niższe posiadanie piłki.
14 min. – null I jest! Pierwszy celny strzał Sobiecha w Ekstraklasie w barwach Lecha.
15 min. – null II i III trybuna dzisiaj:

null 16 – 30 minuta

16 min. – Niecelne uderzenie Starzyńskiego z powietrza.
18 min. – Szybka wymiana piłki i Sousa zamiast zagrywać dołem pod bramkę, dośrodkował do nie wiadomo kogo.
21 min. – Lech grał piłką, po czym Kvekveskiri wykonał bardzo złe crossowe podanie.
23 min. – Próbował Sobiech, próbował Velde, który oddał celny strzał.
23 min. – null I 0:1 po kontrze. Bramkę zdobył jeszcze wychowanek Lecha, Dawid Kurminowski.
24 min. – Lech miał moment przewagi i stracił gola, kiedy nic na to nie wskazywało.
25 min. – null W tym sezonie Lech wygrał tylko raz, gdy przegrywał 0:1. Z Jagiellonią w Białymstoku.
25 min. – null Velde z kartką, zatem nie zagra we Wrocławiu.
28 min. – Płaski i zły strzał Kvekveskiriego.

null 31 – 45 minuta

33 min. – null Kartka dla Ba Loua. Zasłużona, ten zawodnik nie gra dziś zupełnie nic.
34 min. – Lech od kilkunastu minut ma optyczną przewagę z której niewiele wynika. Poznaniacy nie kontrolują gry rywala co jest standardem tej wiosny.
35 min. – null I po kontrze jest 0:2. Za bramkę można podziękować Kvekveskiriemu, który stracił piłkę na połowie Zagłębia.
37 min. – Dzisiejszy mecz Lecha wygląda tak jak „taktyka” stosowana przez Johna van den Broma od 27 stycznia. Nikt jej nie widzi oprócz trenera.
38 min. – Nieporozumienie w ekipie Zagłębia z którego nie skorzystał Velde.
40 min. – Sousa szukał podaniem jeszcze gorszego Ba Loua. Zagranie było za mocne.
43 min. – null Zapowiada się dziś na wygraną Fornalika w Poznaniu po 17 latach. Zagłębie także pozostanie niewygodnym rywalem dla Lecha, który wygląda jak w poprzednich meczach.
44 min. – Tym razem kontra Lecha, w której Sobiech nie umiał wystawić piłki Marchwińskiemu.
45 min. – Jest gol kontaktowy. Po zagraniu z prawej strony do siatki trafił Sobiech.

null Sobiech
null Sousa

45 min. – 2 celne strzały Zagłębia i 2 gole. Do przerwy 1:2.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null W przerwie Salamon za Kvekveskiriego i Skóraś za Velde.
46 min. – Mecz wstrzymany przez dym z rac.
50 min. – Lech przyspieszył swoją grę.
52 min. – null Powinno być 2:2! Po wrzutce Rebocho z paru metrów nie trafił Milić!
54 min. – Tym razem z ostrego kąta bramkarza chciał zaskoczyć Czerwiński. Kolejne dośrodkowanie sprawiło gościom problemy.
56 min. – null

58 min. – Ba Loua wrzucił za bramkę. Już dawno powinien zejść.
58 min. – Kurminowski przeniósł piłkę nad bramką. Powinno być właśnie 3:1.
59 min. – Akcja za akcję! Ba Loua urwał się prawą stroną, lechici wywalczyli tylko korner.

null 61 – 75 minuta

61 min. – null Szymczak za Ba Loua, Pereira za Czerwińskiego.
64 min. – Jakieś tam nadzieje na gola są. Lech jest aktywny w ofensywie, Zagłębie w głębokiej defensywie, czeka na kolejne kontry.
67 min. – Marchwiński w ofensywnej akcji podał do tyłu. Ogarnęła go panika.
70 min. – Kolejny groźny stały fragment dla Lecha, jednak po wrzutce z rzutu wolnego i tak był spalony.
71 min. – null Schodzący Marchwiński został wygwizdany przez kibiców. Za niego Ishak.
74 min. – null Jak to nie wpadło?! Sousa był z prawej strony pola karnego i nie trafił w świetnej sytuacji! To była 200% okazja.

null 76 – 90 minuta

76 min. – Niecelne uderzenie Makowskiego z daleka.
77 min. – Zostało coraz mniej czasu. Bramkarz Zagłębia spowalnia grę.
81 min. – Lech cały czas długo utrzymuje się przy piłce i nic z tego nie ma. Nie ma kolejnych strzałów.
83 min. – Teraz jest uderzenie Szymczaka, które pewnie wyłapał bramkarz.
87 min. – Ishak trafił do siatki na 2:2, ale sędzia odgwizduje rękę.
87 min. – Według powtórek nie było ręki, lecz na VARze siedzi Marciniak, on jest już najmądrzejszy na świecie.
88 min. – null Kartka dla Ishaka. Nie zagra we Wrocławiu.
90 min. – Kolejna szansa zmarnowana. To jest niepojęte.
90 min. – Jeszcze 8 minut.
90+2 min. – Za próbę strzału zabrał się Salamon. Nie udało się.
90+5 min. – Jeszcze 3 minuty.
90+7 min. – Strzał Skórasia z daleka wybronił Dioudis.
90+8 min. – Koniec. Lech przegrywa kolejny mecz u siebie. Co za wstyd.

null null 21. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, niedziela, 19 lutego, godz. 15:00
null KKS Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (1:2)

null Bramki: 45.Sobiech – 23.Kurminowski 35.Łakomy

null Asysty: 1:2 – Sousa

null Żółte kartki: Velde, Ba Loua, Ishak – Poletanović, Grzybek, Adamski, Pieńko

null Widzów: 13074

null Sędzia: Kuźma (Białystok)

null Sędzia techniczny: Trochimiuk

null Sędziowie boczni: Borkowski, Podbielski

null Sędziowie VAR: Marciniak, Winkler

null Lech: Bednarek – Czerwiński (61.Pereira), Dagerstal, Milić, Rebocho – Kvekveskiri (46.Salamon), Sousa – Ba Loua (61.Szymczak), Marchwiński (71.Ishak), Velde (46.Skóraś) – Sobiech.

null Rezerwowi: Holec, Żukowski, Pereira, Salamon, Kozubal, Szymczak, Tsitaishvili, Skóraś, Ishak.

null Zagłębie: Dioudis – Kłudka, Kopacz, Jach, Grzybek – Poletanović (71.Makowski), Łakomy – Chodyna, Starzyński (84.Pieńko), Bohar (57.Zivec) – Kurminowski (71.Adamski).

null Rezerwowi: Burić, Ławniczak, Źubrowski, Bartolewski, Makowski, Gaprindashvili, Zivec, Adamski, Pieńko.