Mniej bezpiecznie

Za nami już 21. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023 z której kibice Lecha Poznań nie mogą być zadowoleni. Była to jedna z najgorszych serii spotkań w tych rozgrywkach. Miejsce na podium zawdzięczamy wyłącznie dzięki szczęściu i słabości ligi.W sezonie 2022/2023 ze słabym Zagłębiem Lubin, które być może spadnie z ligi straciliśmy aż 5 punktów i m.in. dlatego walczymy tylko o 3. miejsce. W 21. kolejce Ekstraklasy dwie prowadzące drużyny już nam odjechały, doskoczyły do nas za to zespoły Pogoni Szczecin, Cracovii Kraków i Widzewa Łódź, a zatem ekipy, które najmocniej mogą nam zagrozić w grze o medal. Nie ma co więcej dodawać, w lidze zrobiło się mniej bezpiecznie. Już od piątku była to zła kolejka, w niedzielę około 19:30 stała się fatalna. Po prostu gorzej w ten weekend być nie mogło.

Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1 (nietrafiony)
Raków Częstochowa – Górnik Zabrze 1 (trafiony)
Piast Gliwice – Legia Warszawa x (nietrafiony)
Cracovia Kraków – Stal Mielec 1 (trafiony)
Korona Kielce – Lechia Gdańsk 1 (trafiony)
Miedź Legnica – Wisła Płock 2 (nietrafiony)
Pogoń Szczecin – Warta Poznań x (nietrafiony)
Radomiak Radom – Jagiellonia Białystok 1 (nietrafiony)
Widzew Łódź – Śląsk Wrocław 1 (trafiony)

Nasz niedzielny mecz to na razie duża zagadka. Nie wiadomo, kto zagra, w jakiej formie będą piłkarze i przede wszystkim w jakiej dyspozycji psychicznej. Wcześniejszy bój z Bodo/Glimt może ich nakręcić, rozluźnić a nawet załamać, gdy nie uda się przejść Norwegów. Wiemy jedynie tyle, że zagramy bez Mikaela Ishaka i Kristoffera Velde, na trudnym od lat terenie oraz z rywalem, który w sezonie 2022/2023 już 2 razy ośmieszył Kolejorza przy Bułgarskiej. Nawet jeden punkt w naszej sytuacji nie byłby zły, natomiast w razie zwycięstwa znowu zrobilibyśmy sporo, żeby zająć to słynne 3. miejsce na koniec rozgrywek.

W 22. kolejce PKO Ekstraklasy może nam pomóc m.in. Legia. Warszawiacy już w piątek zmierzą się przy Łazienkowskiej z Widzewem Łódź, ich zwycięstwo sprawi, że beniaminek w ten weekend nas nie wyprzedzi. W sobotę po 15:00 przydałoby się zwycięstwo Piasta nad Cracovią, kiedyś gliwiczanie muszą odpalić, nawet remis byłby w tym spotkaniu pomocny tak samo, jak w konfrontacji Wisły Płock z Pogonią Szczecin. Jest nadzieja, że w niedzielę po 15:00 ekipa „Nafciarzy” postawi się „Portowcom”, kiedyś w końcu musi wygrać, w ten weekend pomogłaby Lechowi Poznań, który potrzebuje pomocy innych, żeby nie pogorszyć swojej sytuacji.

Na rezultaty pozostałych spotkań nie ma co zwracać uwagi. Kolejorza interesują te wspomniane 3 mecze + oczywiście starcie ze Śląskiem we Wrocławiu. Az nie chce się wierzyć, by Ivan Djurdjević wygrał z Lechem Poznań aż 3 razy w ciągu paru miesięcy. Jest takie słynne piłkarskie powiedzenie, które 26 lutego w rocznicę zwycięstwa nad Pogonią Szczecin 3:0 i odzyskania fotelu lidera będzie aktualne. Jeśli nie umiesz wygrać, to chociaż zremisuj.Nasze obiektywne typy na mecze 22. kolejki PKO Ekstraklasy 2022/2023:

Śląsk Wrocław – Lech Poznań x
Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa 2
Lechia Gdańsk – Radomiak Radom 1
Legia Warszawa – Widzew Łódź 1
Piast Gliwice – Cracovia Kraków 1
Stal Mielec – Górnik Zabrze x
Warta Poznań – Korona Kielce 1
Wisła Płock – Pogoń Szczecin 1
Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 1

Tabela po 21. kolejce PKO Ekstraklasy 2022/2023:

1. Raków Częstochowa 49 pkt.
2. Legia Warszawa 42
3. Lech Poznań 36
4. Widzew Łódź 35
5. Pogoń Szczecin 33
6. Cracovia Kraków 32
7. Radomiak Radom 29
8. Stal Mielec 29
9. Wisła Płock 28
10. Warta Poznań 27
11. Śląsk Wrocław 25
12. Jagiellonia Białystok 24
13. Zagłębie Lubin 23
14. Lechia Gdańsk 22
15. Górnik Zabrze 22

16. Piast Gliwice 20
17. Korona Kielce 20
18. Miedź Legnica 18

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. leftt pisze:

    1. Wygramy ze Śląskiem.
    2. Brak Velde to wzmocnienie.
    3. Szmata ma zawsze leżeć.