Bodo/Glimt przed rewanżem – „Wykorzystać pucharowe doświadczenie”

Piłkarze Bodo/Glimt od wczorajszego popołudnia są w stolicy Wielkopolski i odbyli już nawet trening na głównej płycie przy Bułgarskiej. Trener Norwegów, Kjetil Knutsen spodziewa się trochę innego spotkania od tego, które miało miejsce na Aspmyrze. Według niego to Lech może tym razem prowadzić grę, ale jego zespół postara się wykorzystać doświadczenie zebrane w ostatnich kilkunastu meczach rozegranych na arenie międzynarodowej i awansować dalej.Kjetil Knutsen (trener Bodo/Glimt):„W Hiszpanii trenowaliśmy na naturalnych boiskach i czujemy się na takich murawach tak samo dobrze, jak na sztucznej. Gry na naturalnej nawierzchni nie będzie dla nas żadnym problemem. Do pierwszego spotkania byliśmy przygotowani bardzo dobrze, ale nie wygraliśmy. Zagraliśmy z dobrym zespołem, jednak cały czas jesteśmy świadom swojej jakości. Bodo/Glimt to Bodo/Glimt.”

„Ostatnio graliśmy intensywnie, tamten mecz był wyczerpujący. W pierwszych 60 minutach graliśmy dobrze, później trochę gorzej. Liczę, że wysokie tempo w rewanżu utrzymamy przez pełne 90 minut, bo mamy w sobie energię. Ostatnio mieliśmy trochę problemów z kontuzjami, ale wszyscy najlepsi piłkarze będą gotowi na jutrzejszy mecz.”

„Ostatni raz na wyjeździe wygraliśmy rok temu. Pamiętajmy jednak, że my wciąż jesteśmy małym klubem z północy Norwegii. Ludzie często o tym zapominają. Jesteśmy ambitni, chcemy się rozwijać, chcemy grać jak najlepiej. Ostatnio w Europie zebraliśmy dużo doświadczenia i to doświadczenie będziemy chcieli wykorzystać w meczu z Lechem.”

„Spodziewamy się, że ten mecz będzie wyglądał inaczej niż ten u nas. Teraz to Lech może dominować, może prowadzić grę, lecz nie mam takiej pewności. Gra na takim stadionie będzie doświadczenie. Macie piękny stadion, bardzo mi się on podoba. Cieszymy się na taką atmosferę meczu. Doping może motywować zarówno Lecha jak i nas.”

Amahl Pellegrino (piłkarz Bodo/Glimt):„Jestem w dobrej formie, dobrze się czuję, jestem gotowy na mecz z Lechem. Ostatni tydzień pozwolił nam się dobrze przygotować do rewanżowego spotkania.”

Branding Ligi Konferencji na stadionie + ostatnie treningi Lecha i Bodo/Glimt (22.02.2023):

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <