Macron na dłużej z Lechem

W środę, 1 marca klub KKS Lech Poznań przedłużył umowę sponsorską z firmą Macron. Na jej mocy Włosi przez kolejne lata będą ubierali piłkarzy Lecha Poznań dostarczając nie tylko stroje, w których występuje Kolejorz.Lech Poznań pierwszą umowę z firmą Macron podpisał 9 lipca 2018 roku, która tym samym zastąpiła firmę Nike ubierającą piłkarzy Kolejorza od sezonu 2014/2015. Na mocy tamtego kontraktu włoska firma odzieżowa produkująca rozmaite stroje nie tylko dla piłkarzy, ale również dla lekkoatletów, biegaczy, koszykarzy, rugbistów, siatkarzy czy piłkarzy ręcznych dostarczała Kolejorzowi choćby nowe stroje przed każdym kolejnym sezonem. Dziś wygasający po tym sezonie 5-letni kontrakt z Włochami został przedłużony, nowy będzie obowiązywał minimum do końca sezonu 2027/2028 a to oznacza, że Macron spędzi z Lechem Poznań aż 10 lat.

Macron to nie tylko klubowy sponsor odzieży. Jest to również sponsor marketingowy co czyni firmę jedną z największych sponsorów naszego klubu. Włoska firma Macron istnieje od 1971 roku, w Polsce ubiera jeszcze m.in. zawodników Widzewa Łódź, a w Europie choćby Hannover 96, Sampdorię Genua, FC Basel, Bolognę, Crystal Palace, Viktorię Pilzno, OGC Nice, FC Nantes, Stoke City, Arminię Bielefeld, Hajduka Split czy Udinese Calcio.

Włoska firma Macron co sezon przygotowuje dedykowane stroje. Ich wzór nie pochodzi z katalogu a z projektu m.in. kibiców zaangażowanych w tworzenie meczowych trykotów na dane rozgrywki.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

7 komentarzy

 1. Didavi pisze:

  I to jest bardzo dobra decyzja i dobra wiadomość. Co prawda tegoroczne koszulki mi akurat do gustu nie przypadły, ale Macron przynajmniej robi nam stroje dedykowane, a nie z katalogu. Lepszy projekt i koszulka na kolejny sezon będzie ładniejsza.

 2. Kibic z Bydgoszczy pisze:

  Widziałem w internecie komentarz do tego:
  „Jedyny podpis w 2023 roku”…

  • 07 pisze:

   Od kilku lat czekam na dzien w ktorym sprzedadzą prawa do nazwy stadionu….. to nic ze zawsze obsranego przez gołębie…… czekam. Lech jest M.P. nie może znaleźć chetnego mimo ze od lat frekwencja jest w miarę ok. Tymczasem we Wrocławiu i Gdansku potrafili znaleźć firmy…… M. M nie ma kompetentnych ludzi? W Wielkopolsce nie brakuje firm z grubym portfelem. Gdzie jest problem?

   • Kibic z Bydgoszczy pisze:

    Ta kwestia jest całkiem niezrozumiała. Absolutnie nie wykorzystujemy potencjału.
    Czasem mam wrażenie, że nasze „władze” lubią tylko sprzedawać piłkarzy. Inne formy uzyskiwania korzyści majątkowej nie dają już takiej satysfakcji.

 3. Kibic z Bydgoszczy pisze:

  A ogólnie ok z wyjątkiem „afery herbowej bodajże w 2020′ roku gdy na trzecim komplecie miał być czarno-pomarańczowy herb. Sorry, że to przypominam, bo to była masakra, ale tak niestety było.

 4. El Companero pisze:

  mam nadzieję że przygotują im teraz takie buty, z których da się strzelić prosto na bramkę…

  • 07 pisze:

   I wtedy trener im powie ze mają strzelac z narożnika i bocznych sektorów…. 😉 wiec będą walic w boczna siatkę. 😉