Wymagane przełamanie. Lech – Lechia 5:0

O godzinie 20:30 na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 23. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Lechii Gdańsk. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Lech (2 kolejne ligowe porażki) vs Lechia (także 2 kolejne ligowe porażki)
null 28 ostatnich meczów Lecha z Lechią w Poznaniu to bilans: 21-5-2
null Lech ostatnich raz przegrał z Lechią u siebie jesienią 2018 (0:1)
null 14 z rzędu meczów obu zespołów na 2 frontach z golem
null Lech w ostatnich 6 domowych meczach z Lechią na 2 frontach zawsze strzelał bramkę
null Ligowy bilans Lecha w Poznaniu: 5-1-5, 11:12

19:43 – Dobry wieczór z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Po paru dniach od nieudanego meczu we Wrocławiu dziś podejmujemy u siebie Lechię Gdańsk. Tylko zwycięstwo!

19:46 – Dziś ponownie tłumów nie będzie, w tej chwili uprawnionych do wejścia na mecz jest 14885 osób, więc frekwencja może zakręcić się w okolicach 13 tysięcy widzów.

19:48 – Poniżej od kilkudziesięciu minut podane są składy obu ekip. Lech w optymalnym i mocnym składzie, nie ma w nim nic niepokojącego. W Lechii dziwne zmiany w ofensywie, które na nasze szczęście nie wróżą nic dobrego.

19:51 – null W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie dziś Antonio Milić. Wkrótce pierwsze zdjęcia z Bułgarskiej.

19:58 – Lechia może być jedną z nielicznych drużyn, którą Lech w tym sezonie pokona 2 razy. 31 sierpnia w Gdańsku rozegraliśmy najlepsze spotkanie w tym sezonie ligowym zakończone wygraną 3:0.

20:02 – null W tym sezonie Lech raz stracił punkty w trzech kolejkach z rzędu. Było to na starcie sezonu 2022/2023, wtedy poznaniacy przegrali w 1 i 2. kolejce.

20:05 – null Mecz z Lechią na papierze jest idealnym do tego, by poprawić słaby domowy bilans 5-1-5, 11:12. W tym sezonie ligowym Lech tylko raz wygrał mecz wyżej niż 1:0 lub jedną bramką (we wrześniu z Widzewem).

20:15 – Mikael Ishak ma dziś szansę dogonić Jesusa Imaza, który ma 10 goli. Znowu narzuca się mecz z Lechią, który na papierze jest idealn do poprawy wielu liczb.

20:16 – Kończy się rozgrzewka, zostało 14 minut do meczu.

20:16 – null Mikael Ishak vs Lechia: 3 mecze, 3 gole, 3 zwycięstwa (2 bramki przy Bułgarskiej).

20:20 – Spiker czyta składy. Na trybunach pustki.

20:25 – null

20:30 – Obie drużyny już na murawie. Lechia zagra na czerwono.

20:31 – Mecz rozpocznie Lech.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy!
1 min. – null I już mogło być 1:0. Obronie urwał się Sousa, lechici po szansie Karlstroma wywalczyli rzut rożny!
2 min. – Abu Hanna powstrzymuje dośrodkowanie z prawej strony.
5 min. – Lech od początku meczu w ataku pozycyjnym.
6 min. – Karlstrom podawał w pole karne, gdzie we wszystko wmieszał się Maloca. Za chwilę niecelnie uderzył Skóraś.
11 min. – Gramy bardzo wysoko, za rozgrywanie piłki biorą się nawet stoperzy.
15 min. – Od 10 minut z optycznej przewagi poznaniaków niewiele wynika.
15 min. – Szansa Ishaka zatrzymana przez czujnego w bramce Kuciaka.

null 16 – 30 minuta

18 min. – Kontra Lechii lewą flanką, która została wyjaśniona przez Rebocho. Na szczęście i tak był spalony.
20 min. – Kolejna kontra Lechii, tym razem środkiem pola. Wszystko zepsuł Diabate, który oddał bardzo niecelny strzał z daleka.
23 min. – Lech znowu zaczął grać przewidywalnie. Przydałaby się teraz bramka na 1:0.
25 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! 1:0! I jest ten gol! Po dośrodkowaniu Rebocho głową do siatki trafił Milić! Kuciak przy tej wrzutce nawet nie interweniował.

null Milić
null Rebocho

27 min. – Bramka piłkarza obserwowanego w „Oko na grę”? Toż to cud.
28 min. – null Lech wygrał w tym sezonie ligowym wszystkie mecze, w których prowadził 1:0 (9 spotkań).

null 31 – 45 minuta

31 min. – Lechici kontrolują mecz. Lechiści są bezzębni.
34 min. – Tempo meczu po golu mocno siadło.
35 min. – Strzał Kvekveskiriego wysoko w trybuny.
38 min. – null Rebocho w pole karne do Ba Loua i! Nie ma gola! Dwóch piłkarzy blokuje piłkę.
39 min. – Dobra interwencja Bednarka, mógłby być samobój Pereiry.
40 min. – null Bramkowy bilans Lecha z Lechią w tym sezonie to na razie 4:0.
42 min. – Bardzo aktywna jest dziś nasza lewa strona na której grają Skóraś z Rebocho.
43 min. – Sousa przelobował Malocę. Drugiego stopera już nie dał rady
43 min. – Kvekveskiri znowu nie potrafił wstrzelić się w bramkę.
44 min. – GOOOOOOOOOL!!!!! 2:0! Pressing na Kuciaku powiódł się, bramkarz Lechii wybijając piłkę nabił Skórasia. 2:0!

null Skóraś
null bez asysty

45+1 min. – Do przerwy 2:0. Dominacja i pełna kontrola. Lechia wygląda na bardzo słaby zespół, zanosi się tutaj na pewne zwycięstwo Lecha.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Salamon za Milicia.
46 min. – Gramy dalej.
48 min. – null Kartka dla Kvekveskiriego. Już szósta.
51 min. – Kontra Lechii zakończona dośrodkowaniem Pietrzaka. Korner.
52 min. – Lechia po przerwie stara się grać wyżej.
55 min. – Bardzo zły strzał Sousy z powietrza.
56 min. – null Z kornera dla Lecha poszła kontra dla Lechii. Kartka dla Ba Loua.
57 min. – Szybka kontra Ba Loua lewą flanką. Podanie nie doszło do Sousy, Gajos był szybszy.
58 min. – null Widzów: 12541.

null 61 – 75 minuta

63 min. – Lech długo i spokojnie grał piłką na połowie rywala aż ją stracił.
67 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL 3:0! Rzut rożny dla Lecha, mocny strzał w sam środek Sousy, z bliska poprawił jeszcze Ishak, który mimo obrony Kuciaka strzelił bramkę! 10 gol Szweda w tym sezonie ligowym.

null Ishak

70 min. – Zostało 20 minut. To oczywiście najlepszy ligowy mecz Lecha w tym sezonie, poznaniakom ze strony tego rywala nic dziś nie grozi.
71 min. – null Sobiech za Ishaka, Velde za Skórasia, Marchwiński za Sousę.
74 min. – Ajjj! Niewiele brakowało, aby Sobiech z ostrego kąta strzelił gola. Wcześniej dobrą akcję na prawej flance przeprowadził Ba Loua.

null 76 – 90 minuta

76 min. – Amaral za Karlstroma. Ostatnia zmiana.
78 min. – Dobra interwencja Bednarka. Bramkarz Lecha od wielu minut nudził się.
79 min. – Komplet zmian wykorzystany przez obu trenerów.
82 min. – Kontra Lechii po stracie Amarala. Piła nie dał rady dogonić piłki.
84 min. – GOOOOOOOOOL!!!! 4:0! VELDE! Norweg znowu strzela bramkę Lechii, tym razem po długim rogu. Nawet Marchwiński zanotował asystę.

null Velde
null Marchwiński

87 min. – GOOOOOOOOOOOOOOLL 5:0! Velde bawi się z Lechią. Po rykoszecie Norweg dobija gdańszczan!

null Velde

90 min. – Za chwilę koniec tego jednostronnego spotkania.
90 min. – null Kartka dla Velde.
90 min. – Koniec. Sędzia nic nawet nie przedłużył, Lech rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie ligowym i wygrywa aż 5:0. Udało się trochę polepszyć bilans gier przy Bułgarskiej. Dobranoc, do czwartku!

null null 23. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, piątek, 3 marca, godz. 20:30
null KKS Lech Poznań – KS Lechia Gdańsk 5:0 (2:0)

null Bramki: 25.Milić 44.Skóraś 67.Ishak 84 i 87.Velde

null Asysty: 1:0 – Rebocho 2:0 – bez asysty 3:0 – bez asysty 4:0 – Marchwiński 5:0 – Rebocho

null Żółte kartki: Kvekveskiri, Ba Loua, Velde – Diabate

null Widzów: 12541

null Sędzia: Sylwestrzak (Wrocław)