Niezapomniany pucharowy sen z marzeniem o ćwierćfinale! Lech – Djurgarden 2:0!

O godzinie 21:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek pierwszego meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Djurgarden Sztokholm. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Tylko jedna domowa wygrana Lecha ze Szwedami (z AIK-iem Solna 1:0 w 2012 roku)
null Lech vs szwedzkie kluby w Europie: 3-2-6, 9:17
null 3 domowe mecze Lecha wiosną w Europie, 0 porażek (2:2, 1:0 i 1:0)
null Lech w Poznaniu w tym sezonie pucharowym: 7-1-0, 20:2 (6 meczów bez straty gola w tym 3 z rzędu)
null Za wygraną: 2.000 do klubowego współczynnika, za remis: 1.000
null 15 meczów Djurgarden z Polakami i niekorzystny bilans Szwedów 4-1-9, 19:30

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o Djurgardenie Sztokholm i o dwumeczu Lecha Poznań z tym rywalem? Komplet artykułów KKSLECH.com znajdziesz -> TUTAJ a wszystko o Lidze Konferencji 2022/2023 -> TUTAJ.

19:20 – Dobry wieczór z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Dziś wielki mecz, wielkie święto całego Lecha. Gramy o historię klubu i całej polskiej piłki, walczymy o 1/4 UEFA Europa Conference League!

19:23 – Pierwsi Szwedzi są już na sektorze i rozpoczęli doping.

19:23 – Za chwilę pierwsze zdjęcia, składy za 7 minut.

19:26 – Sędziowie robią obchód po murawie.

19:28 – null Pierwsze fotki:

19:31 – Poniżej skład Lecha. Fajny, na zwycięstwo.

19:38 – Poniżej także skład rywala. Nie ma Finndella i jest zmiana na lewej obronie. W składzie m.in. Sabović.

19:40 – Lechici przed chwilą dotarli na stadion.

19:41 – null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie dziś Joel Pereira.

19:48 – Pogoda jak na 9 marca zła. Jest 0 stopni, jeszcze kilkadziesiąt minut temu padał śnieg z deszczem, który przed 21:00 znowu ma nawiedzić Poznań.

19:58 – Czuć już zupełnie inną, europejską atmosferę. Do meczu godzina!

19:59 – Z wrzucaniem zdjęć na żywo będzie dziś różnie. Internet na stadionie już zaczyna mulić, pojedyncze fotki może uda się dorzucić jeszcze tuż przed meczem lub w przerwie.

20:05 – null Dla przypomnienia Lech wygrał u siebie ze Szwedami raptem raz. W 2012 roku ograł AIK Solna 1:0.

20:10 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę.

20:16 – Goście w komplecie na rozgrzewce. Głośne gwizdy i jednocześnie głośne śpiewy kibiców DIF, których cały czas przybywa.

20:28 – Dwa poziomy Kotła już wypełnione.

20:29 – A na murawie rozgrzewka trwa w najlepsze. Czekamy na niezapomniany spektakl!

20:39 – Zostało 20 minut. Co na innych stadionach? West Ham i Nice prowadzą, Villarreal remisuje w Brukseli.

20:40 – A z głośników na stadionie – „Nie idziesz sam”.’

20:46 – Rozgrzewka zakończona. Zostały minuty!

20:51 – Spiker czyta składy. Na murawie rozłożono jeszcze herby obu klubów.

20:58 – Hymn Lecha odśpiewany, Ligi Europy odegrany. Obie drużyny na murawie.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Piłka już na połowie Szwedów.
2 min. – Rzut wolny dla Lecha, kontra Asoro, faul Murawskiego. Jeszcze bez kartki.
3 min. – Akcja Djurgarden lewą stroną, po wrzutce piłka dotknęła naszą poprzeczkę!
4 min. – Kontra prawą flanka zatrzymana wybiciem piłki na aut przed Szwedów.
7 min. – Lechici próbują uspokoić grę.
10 min. – Karlstrom wywalczył rzut rożny.
11 min. – Indywidualna akcja Skórasia zakończona złym podaniem.
11 min. – null Strzał Szymczaka zza pola karnego świetnie sparował Zetterstrom!
13 min. – Miękkie dośrodkowanie Karlstroma do Ishaka, które głową wybił obrońca.

null 16 – 30 minuta

18 min – Od 10 minut Lech ma dużą optyczną przewagę.
21 min. – Murawski wrzucał zamiast uderzać z daleka. Szkoda.
24 min. – Pereira biegł, biegł i nie podał. Jeszcze faulował w ataku.
26 min. – null

28 min. – Zepsuta kontra przez Szymczaka, który źle dośrodkował.
30 min. – Djurgarden notuje wiele strat co trochę nas napędza.

null 31 – 45 minuta

33 min. – null Szczęście Lecha! Zagapił się Milić, Asoro w doskonałej sytuacji nie trafił!
35 min. – Cross Murawskiego, zagranie górą Pereiry do Szymczaka, który źle podał w pole karne!
36 min. – null Widzów: 40222.
39 min. – Wyprowadzanie piłki nie jest mocną stroną Djurgarden.
39 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! 1:0! Po wrzutce z rzutu wolnego do siatki trafia Milić!

null Milić
null Pereira

42 min. – Kontra Lecha zakończona płaskim, niecelnym strzałem Skórasia.
44 min. – Trybuny szaleją! Żałujcie, że śledząc relację live możecie o tym tylko poczytać. Niesamowita atmosfera, inna niż w Ekstraklasie.
45 min. – Ładnie z piłką obrócił się Ishak, oddał strzał i wywalczył korner.
45 min. – null Bombę Murawskiego z dystansu świetnie sparował Zetterstrom!
45 min. – Do przerwy 1:0. Zasłużone prowadzenie Lecha, który jest lepszy piłkarsko i kontroluje mecz. Oby tak do końca!

null 46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej. Tylko wygrana!
47 min. – Zablokowany strzał Skórasia, który cały czas gra na prawej a nie lewej stronie.
51 min. – Lech cały czas kontroluje mecz.
54 min. – null Seria wrzutek w nasze pole karne i mieliśmy aż 2 razy furę szczęścia!
55 min. – VAR jeszcze sprawdzał, czy nie było jedenastki.
55 min. – Niecelna główka Asoro. Lech nagle przestał kontrolować mecz.
58 min. – null Kartka dla Murawskiego.

null 61 – 75 minuta

61 min. – Lechici opanowali sytuację. Djurgarden przestał zagrażać.
64 min. – null Skóraś podał do Ishaka, który ugrał korner. Ale kornera nie ma, jest faul i kartka dla Ishaka.
68 min. – Mało się dzieje, Lech gra więcej z kontry.
71 min. – null Ba Loua za Sousę.
75 min. – Tempo meczu bardzo mocno spadło.

null 76 – 90 minuta

76 min. – Nadal nie ma żadnych sytuacji.
76 min. – null Marchwiński za Szymczaka.
78 min. – Ba Loua urwał się prawą stroną, jednak zwlekał z podaniem.
80 min. – Lech od dawna gra z kontry zabezpieczając tyły. Skromne prowadzenie mu pasuje.
82 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! 2:0! Akcja Skórasia na lewej stronie, o piłkę powalczył Marchwiński z Ba Loua i nawet ten duet strzela Szwedom! Marchwiński trafia do siatki po płaskim strzale i asyście Ba Loua!

null Marchwiński
null Ba Loua

84 min. – Teraz trzeba bronić wyniku.
86 min. – Lechici nadal dłużej utrzymują się przy piłce.
90 min. – Cały czas gramy mądrze kontrolując to spotkanie w środkowej strefie.
90 min. – Sędzia doliczył 5 minut.
90 min. – Djurgarden nie oddał piłki wg. zasad fair-play. Co za chamstwo!
90+3 min. – Dwie minuty!
90+4 min. – Nieudany wolny dla Szwedów. Piąstkuje Bednarek.
90+5 min. – null Skóraś marnuje setkę na 3:0! CO TO BYŁA ZA SZANSA po kontrze!
90+5 min. – Koniec! Lech wygrywa w pierwszym meczu 1/8 finału z Djurgarden 2:0 i jest blisko 1/4 finału UEFA Europa Conference League. Do Szwecji uda się z dobrą zaliczką, rewanż za tydzień!

null 1/8 Ligi Konferencji 2022/2023 (1. mecz), czwartek, 9 marca, godz. 21:00
null KKS Lech Poznań – Djurgardens IF 2:0 (1:0)

null Bramki: 39.Milić 82.Marchwiński

null Asysty: 1:0 – Pereira 2:0 – Ba Loua

null Żółte kartki: Murawski, Ishak – Moros Gracia, Edvardsen

null Widzów: 40222

null Sędzia: Stephanie Frappart (Francja)

null Sędzia techniczny: Bastien Dechepy