Niedzielny awans Djurgarden po rzutach karnych

W meczu 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Szwecji sezonu 2022/2023, Djurgarden Sztokholm wygrał u siebie po rzutach karnych z Malmo FF i awansował do półfinału. Pucharowy przeciwnik Kolejorza potrafił dziś 2 razy doprowadzić do remisu strzelając gola w 120 minucie.

Niedzielny mecz lepiej rozpoczęło Malmo FF, które zdominowało Djurgarden Sztokholm i szybko strzeliło bramkę wychodząc na prowadzenie już w 10 minucie. W 26 minucie rywal DIF zmarnował rzut karny i od tego czasu spotkanie zaczęło się wyrównywać, a później przewagę osiągnęli gospodarze. Pucharowy przeciwnik Lecha Poznań wyrównał w 86 minucie po golu lewego defensora Eliasa Anderssona i dośrodkowaniu prawego obrońcy Piotra Johanssona. W regulaminowym czasie gry doszło do remisu 1:1 przez co sędzia zarządził dogrywkę.

W dogrywce podopieczni trenerskiego duetu Kim Bergstrand & Thomas Lagerlof nadal przeważali, ale w 115 minucie drugiego gola w tym meczu strzelił napastnik Malmo FF, Anders Christiansen, który w pierwszej połowie zmarnował jeszcze rzut karny. Przy drugiej bramce asystował były piłkarz Lechii Gdańsk, Joseph Ceesay. Djurgarden Sztokholm po tym trafieniu nie poddał się, grał do końca wyrównując w 120 minucie za sprawą gola pomocnika Hampusa Finndella.

Rzuty karne lepiej wykonywali zawodnicy DIF, którzy pokonali w nich Malmo FF 5:3. Dla rywala Kolejorza bramki w serii jedenastek strzelili Marcus Danielson, Oliver Berg, Joel Asoro, Jesper Lofgren i Besard Sabović. Djurgarden Sztokholm po dzisiejszym zwycięstwie nadal walczy o Puchar Szwecji na który czeka od 5 lat. Dotąd DIF święcił to trofeum 5 razy (1990, 2002, 2004, 2005 i 2018 rok). W niedzielę sztab szkoleniowy wicemistrza Szwecji oszczędził stopera Carlosa Morosa Grcię, który w czwartek doznał urazu stopy musząc przedwcześnie opuścić murawę. Tylko z ławki rezerwowych weszli m.in. Joel Asoro czy Oliver Berg, którzy przy Bułgarskiej wystąpili od początku.

Rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Konferencji, Djurgarden Sztokholm – Lech Poznań zostanie rozegrany w czwartek, 16 marca, o godzinie 18:45 na Tele2 Arenie. Kolejorz będzie wtedy bronił dwubramkowej zaliczki.

1/4 Pucharu Szwecji 2022/2023, niedziela, 12 marca, godz. 16:00
Djurgarden Sztokholm – Malmo FF 2:2 (0:1) k.5:3
Bramki: 86.Andersson 120.Finndell – 10 i 115.Christiansen
Widzów: 13752
Skład: Zetterstrom – Johansson, Lofgren, Danielson, Andersson (104.Bengtsson) – Bergvall (61.Finndell), Schuller, Eriksson (70.Sabović) – Bergstrom (61.Berg), Edvardsen, Wikheim (46.Asoro).