Dogrywka: Piast – Lech 1:1

Niedzielny mecz z Piastem Gliwice pod względem suchych statystyk takich jak np. liczba strzałów był jednym z najsłabszych spotkań w wykonaniu Lecha Poznań w trwającym sezonie ligowym. Tym bardziej wynik 1:1 osiągnięty za sprawą gola w doliczonym czasie gry można uznać za przyzwoity.

1-4-2-3-1 przechodzące na 1-5-4-1

Plach – Pyrka, Mosór, Czerwiński, Katranis – Dziczek, Tomasiewicz (85.Holubek) – Ameyaw (69.Felix), Chrapek (78.Hateley), Kądzior (78.Sobczyk) – Wilczek.

1-4-2-3-1 przechodzące na 1-4-4-2

Bednarek – Czerwiński (75.Pereira), Salamon, Satka (60.Gurgul), Douglas – Murawski, Kvekveskiri – Ba Loua (75.Sobiech), Marchwiński (60.Amaral), Skóraś (60.Velde) – Ishak.

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

5 minuta – Świetna akcja Lecha wyprowadzona już od bramkarza, która powinna zakończyć się golem na 1:0. Filip Bednarek wykonał niecelny wykop, ale piłka jakoś trafiła do Niki Kvekveskiriego. Gruzin jeszcze na naszej połowie pograł z klepki z Mikaelem Ishakiem, piłka trafiła do Michała Skórasia, który w swoim stylu pociągnął akcję lewą flanką. Jednocześnie „Skórę” obiegł wspomniany już Ishak i będąc z lewej strony pola karnego podał wzdłuż bramki do wbiegającego Filipa Marchwińskiego. Rozgrywający Kolejorza dobrze urwał się obronie, wszystko w tej sytuacji zrobił jak należy z wyjątkiem strzału. Nie można wszystkiego usprawiedliwiać złą murawą, „Marchewa” lepiej powinien wykończyć akcję, w której Lech Poznań rozklepał Piasta Gliwice paroma szybkimi podaniami. W 5 minucie Kolejorz był nieprzewidywalny, nikt nie spodziewał się Mikaela Ishaka akurat w tamtym sektorze boiska czy jego zagrania wzdłuż bramki. Szwed zwykle nie przeprowadza takich akcji, nie podaje piłki w ten sposób, jak zagrał futbolówkę w 5 minucie. To powinno zaskoczyć defensywę rywala, który wówczas zupełnie się pogubił.