Rozegrano 1/8 finału Ligi Konferencji

W środę, 15 marca oraz czwartek, 16 marca na łącznie 8 stadionach odbyły się rewanżowe mecze w ramach 1/8 finału piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023. Pięć klubów broniło zaliczek z pierwszych spotkań i wszystkim udało się przejść dalej. Dalej gra Mistrz Polski, Lech Poznań, wielką niespodzianką jest odpadnięcie Villarrealu.

Na początek rewanżowych gier 1/8 finału Ligi Konferencji 2022/2023 już w środę, 15 marca, o godzinie 18:00 turecki Basaksehir podejmował u siebie KAA Gent (tydzień temu w Belgii było 1:1). Gift Orban w ciągu 4 minut ustrzelił hat-tricka, między 31 a 37 minutą Belgowie zdobyli aż 4 gole wygrywając w Turcji rezultatem 4:1.

Kolejne mecze rewanżowe odbyły się w czwartek, 16 marca odpowiednio o 18:45 oraz o godzinie 21:00. Kropkę nad i na awansie do ćwierćfinału postawiły zespoły Lecha Poznań, Fiorentiny, West Ham United, OGC Nice i AZ Alkmaar. Te ekipy wygrały także w rewanżach pokonując kolejno Djurgarden Sztokholm 3:0, Sivasspor 4:1, AEK Larnaka 4:0, Sheriff Tiraspol 3:1 oraz Lazio Rzym 2:1.

Dużo działo się w Bratysławie, gdzie Slovan po raz 4 w tej edycji UEFA Europa Conference League mierzył się z FC Basel. W tym spotkaniu padł 3 remis pomiędzy tymi drużynami, Slovan już po 17 minutach prowadził 2:0, ale Szwajcarzy walcząc do końca wyrównali w 3 minucie doliczonego czasu. Doszło do dogrywki, później do karnych, które lepiej na Słowacji wykonywali goście i to Bazylea po zwycięstwie w serii jedenastek 4:1 dostała się do 1/4 finału.

Sensacja miała miejsce w Hiszpanii. Tam Villarreal po remisie w Belgii z Anderlechtem Bruksela 1:1 miał przypieczętować awans u siebie, jednak tak się nie stało. Gospodarze mieli w rewanżu sporą przewagę, lecz to Belgowie w 73 minucie zdobyli bramkę i nie oddali wygranej wynikiem 1:0 już do końca rewanżowego meczu.

Wygrani środowo-czwartkowych meczów otrzymali 2.000 punktów do klubowego współczynnika UEFA, natomiast ekipy, które zremisowały dopisały sobie 1.000 punktów. Zwycięzcy w parach dostaną milion euro premii od UEFA i awansowali do ćwierćfinału rozgrywek. Losowanie tej fazy + dodatkowo półfinału oraz finału odbędzie się w piątek, 17 marca, o godzinie 14:00 w szwajcarskim Nyonie, a spotkania ćwierćfinałowe zostaną rozegrane 13 i 20 kwietnia (rewanże).

Wyniki rewanżów 1/8 finału Ligi Konferencji 2022/2023:

Środa, 15 marca

18:00, Basaksehir – KAA Gent 1:4 (1:1)

Czwartek, 16 marca

18:45, Djurgarden Sztokholm – Lech Poznań 0:3 (0:2)
18:45, Sivasspor – ACF Fiorentina 1:4 (0:1)
18:45, Slovan Bratysława – FC Basel 2:2 k.1:4(2:2)
21:00, Villarreal CF – Anderlecht Bruksela 0:1 (1:1)
21:00, West Ham United – AEK Larnaka 4:0 (2:0)
21:00, AZ Alkmaar – Lazio Rzym 2:1 (2:1)
21:00, OGC Nice – Sheriff Tiraspol 3:1 (1:0)