Lechowa młodzież 2022/2023 – tydzień 20

W miniony weekend rywalizowały wszystkie cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Żaden zespół nie przegrał, ale nie można powiedzieć, że był to bardzo dobry weekend Lechowych juniorów.II-liga:

Lech II Poznań wciąż radzi sobie nieźle. W niedzielę rezerwy Kolejorza zremisowały na wyjeździe z faworyzowaną Polonią Warszawa 3:3, choć dwa razy wychodziły na prowadzenie. Show w stolicy dał skrzydłowy Filip Wilak strzelając dwa gole i notując asystę. Po tym remisie Lech II Poznań jest na 9. miejscu w II-lidze mając 7 oczek przewagi nad strefą spadkową. Dnia 26 marca o 15:00 poznaniacy mieli zmierzyć się u siebie z będącą pod kreską Garbarnią Kraków, ale ze względu na powołania do kadr to spotkanie zostało przełożone na 5 kwietnia. Rezerwy kolejny mecz rozegrają więc dopiero 1 lub 2 kwietnia z Olimpią Elbląg na wyjeździe, która aktualnie jest w strefie barażowej o awans do I-ligi.

CLJ U-19:

Juniorzy starsi Lecha Poznań już w piątek grali na wyjeździe z pierwszym Górnikiem Zabrze remisując 0:0. Po drugim wiosennym spotkaniu gracze Bartosza Bochińskiego są na 3. pozycji, do Rakowa Częstochowa tracą oczko a do lidera 3 punkty. W najbliższy weekend Lecha Poznań z CLJ U-19 czeka domowy mecz z wiceliderem u siebie.

CLJ U-17:

Trzeci wiosenny mecz za sobą mają juniorzy młodsi z CLJ U-17 (grupa zachodnia). Lech Poznań tym razem nie poradził sobie z niżej notowanym Śląskiem Wrocław, z którym po golu w ostatniej minucie zremisował na wyjeździe 1:1. Podopieczni Jędrzeja Łągiewki plasują się na 4. miejscu, wyprzedza ich Raków Częstochowa, Górnik Zabrze i Zagłębie Lubin mające 9 punktów więcej od Kolejorza U-17. Już w piątek lechici spotkają się na swoim boisku z będącą pod kreską Arką Gdynia. Początek meczu zaplanowano na godzinę 13:00.

CLJ U-15:

Trzeci mecz wiosną jest też za trampkarzami starszymi z grupy B CLJ U-15. Lech Poznań szkolony przez Damiana Sobótkę odniósł 2 zwycięstwo nie mając kłopotów z beniaminkiem naszej grupy, Polonią Środa Wielkopolska, którą rozbił 5:1. Kolejorz do lat 15 z 6 punktami na swoim koncie jest czwarty w grupie B, prowadzi Warta Poznań mająca komplet 9 oczek. W sobotę o 13:30 znowu u siebie niebiesko-biali podejmą sąsiada w tabeli FASE Szczecin.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2022/2023 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Polonia Warszawa – Lech II Poznań 3:3
CLJ U-19: Górnik Zabrze – Lech Poznań 0:0
CLJ U-17: Śląsk Wrocław – Lech Poznań 1:1
CLJ U-15: Lech Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 5:1

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Olimpia Elbląg – Lech II Poznań (1-2 kwietnia)
CLJ U-19: Lech Poznań – Raków Częstochowa (25-26 marca)
CLJ U-17: Lech Poznań – Arka Gdynia (piątek, 24 marca, godz. 13:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – FASE Szczecin (sobota, 25 marca, godz. 13:30)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Sp pisze:

    Szkoda, że tylko remis z KSG, teraz ważny mecz z rakowem i oby tam były 3 pkt.