Sonda: Zostawić czy nie

Dnia 30 czerwca 2023 roku oficjalnie wygasają umowy/kontrakty wypożyczenia łącznie 9 piłkarzy Lecha Poznań w tym 7 defensywnych i 5 obrońców. Wśród nich jest najstarszy zawodnik w szatni, czyli Barry Douglas, który we wrześniu skończy 34 lata.Dwukrotny Mistrz Polski z Lechem Poznań latem 2021 roku wrócił do nas po kilku latach m.in. po to, aby pod okiem Macieja Skorży odzyskać tytuł. To się udało, Barry Douglas po raz drugi sięgnął z Kolejorzem po mistrzostwo a później po raz drugi w niebiesko-białych barwach zagrał w fazie grupowej europejskich pucharów. Lewy obrońca w ubiegłym sezonie za wiele nie występował, otrzymał szansę w 19 spotkaniach (15 ekstraklasowych), w których zaliczył 3 asysty i strzelił 4 gole imponując liczbami przede wszystkim w Pucharze Polski.

W tym sezonie pod względem suchych liczb jest gorzej. Barry Douglas nie zanotował dotąd żadnej bramki, żadnej asysty, na wszystkich frontach rozegrał 20 spotkań (11 w lidze). Tych meczów byłoby oczywiście więcej, gdyby nie uraz, którego Szkot doznał w pierwszej połowie meczu z Hapoelem Beer-Sheva (0:0) rozegranego 6 października 2022. Lewy obrońca długo się leczył, tej wiosny otrzymał tylko jedną szansę rozgrywając 90 minut przeciwko Piastowi w Gliwicach.

Piłkarze z kończącymi się w czerwcu kontraktami:

Artur Rudko – 30.06.2023 (wypożyczenie)
Dominik Holec – 30.06.2023 (wypożyczenie)
Barry Douglas – 30.06.2023
Pedro Rebocho – 30.06.2023 (opcja przedłużenia)
Filip Dagerstal – 30.06.2023 (wypożyczenie)
Mateusz Żukowski – 30.06.2023 (wypożyczenie)
Lubomir Satka – 30.06.2023
Gio Tsitaishvili – 30.06.2023 (wypożyczenie)
Artur Sobiech – 30.06.2023

Właśnie poprzez występ w tamtym starciu wysunął się temat ewentualnego pozostania lub odejścia Barrego Douglasa po sezonie 2022/2023. W czerwcu kończy się 2-letni kontrakt doświadczonego zawodnika, powoli należy się zastanawiać, co dalej? Część kibiców wyraziło już swoją opinię na temat przydatności piłkarza do drużyny w tym jego przyszłości w komentarzach do artykułu cyklu „Oko na grę”. Teraz wykorzystując przerwę na kadrę ruszamy na KKSLECH.com z sondą na temat Barrego Douglasa chcąc poznać opinie tysięcy kibiców Kolejorza.

W ankiecie jest 8 możliwości odpowiedzi w tym 3 na TAK i 3 na NIE. Tradycyjnie zaznaczyć można tylko jedną, sonda dotycząca przyszłości Barrego Douglasa dostępna jest tutaj oraz w „Śmietniku Kibica”. Ankieta potrwa tydzień, jej wyniki przedstawimy w osobnym newsie na KKSLECH.com pod koniec przyszłego tygodnia. Wszystkich internautów zachęcamy do wyrażenia swojej opinii.> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

29 komentarzy

 1. El Companero pisze:

  Artur Rudko – daswidania
  Dominik Holec – nara
  Barry Douglas – poczekam do maja
  Pedro Rebocho – bez dwóch zdań ma zostać
  Filip Dagerstal – jak wyzej
  Mateusz Żukowski – bye bye
  Lubomir Satka – fajnie jakby został
  Gio Tsitaishvili – za drogi i za słaby żeby go zatrzymywać
  Artur Sobiech – dyplom, plakat i zegarek i powodzenia w dalszej ,,karierze,,

  • Kibic z Bydgoszczy pisze:

   Krótko, konkretnie na temat.

  • Grossadmiral pisze:

   Dokładnie tak jak napisałeś z resztą z tym że z Barrym bym się skłaniał ku zostawieniu go na rok. Potrzebne jest doświadczenie w szatni nie tylko wiekowe ale piłkarskie w poważnych ligach on też młodych dobrze wspiera. Skórasiowi dawał lekcje i wyszło to na plus. Rebocho i tak jest top będzie grał a na parę spotkań w sezonie to też żaden fenomen nie przyjdzie tylko zapchajdziura z wypożyczenia albo odpad 30 sierpnia. Wolę stabilizację a i tak już będzie dużo zmian latem

  • J5 pisze:

   Mam takie samo zdanie jak El Companero i to co skorygował Grossadmiral odnośnie Barrego

 2. Brutus pisze:

  Niestety czas biegnie nieubłaganie i w miejsce Barrego klub powinien sprowadzić młodszego i lepszego grajka,trzeba wykorzystać okazję że mamy swoje 5 minut w pucharach.Są jeszcze zawodnicy którzy chętnie pokazaliby się w rozgrywkach pucharowych,a nie mają takiej szansy. Z takim Żukowskim czy Tsitaishvilim,nie ma co przedłużać wypożyczenia,brak postępu u tych zawodników,typowe zapchaj dziury.

 3. 07 pisze:

  Powiem tak – prywatnie Barry to mój ulubieniec. Jeśli ktoś z dwójki obecnych lewych obrońców miałby zostać to wolę szkota. Nie mniej jednak Douglas musi mieć bardzo mocnego rywala na tą pozycję. Nie oszuka tez organizmu. Na rok może zostać a klub ma czas juz dziś zacząć poszukać następcę.

 4. Sp pisze:

  Nie. Dać mu antyramę i kwiaty przy tym bardzo mocno dziękując. Mimo że robi dobrą atmosferę to rozstać się w jak najlepszych warunkach by w przyszłości wykorzystać go w naszym klubie. Teraz gdy jesteśmy ćwierćfinalistą, mamy wybudowaną akademię i pieniądze na plus to musimy zrobić krok naprzód. Potrzebujemy impulsu. Na jego miejsce musimy sprowadzić kogoś o tych samych umiejętnościach lub lepszego od Pedro by właśnie nasz klub się rozwijał. Kiedy jak nie teraz gdy mamy taką mocną kartę przetargową w postaci bardzo dobrego sezonu w lidze konferencji. Piłkarze na chociażby IG obserwują o innych piłkarzy czy konta Uefy i widzą tam jak często teraz pojawia się Lech. Musimy to wykorzystać zwłaszcza gdy kilku zawodników latem pożegnamy. Za Bashera widział bym Urośevicia z Partizana. W notesach jest bo go kiedyś obserwowaliśmy. Ma rok kontraktu, ale PB mają problemy gdyż sądzą się z byłymi piłkarzami, którym nie wypłacili pensji. Całą sprawę monitoruje UEFA, która dała im czas bodaj do końca kwietnia. On tam jest już kilka sezonów to będą chcieli zejść z jego pensji, a przy okazji trochę jeszcze zarobić. Chłopak ograny w systemie czwartek-niedziela więc może to być dobry ruch z naszej strony za 34 letniego Szkota.

 5. Przemo33 pisze:

  Niestety Barry ma już swoje lata i tak jak jest napisane w jednej z opcji w sondzie najlepsze lata ma już za sobą. Gdyby Szkot był w stanie nadal dużo dać drużynie i rywalizować o miejsce w składzie z Rebocho, to jak najbardziej można by było przedłużyć z nim kontrakt. Ale niestety tak nie jest i pozostanie Douglasa w Lechu nie ma sensu. Odpowiednio go pożegnać w ostatnim domowym meczu i podziękować za wszystko, co zrobił dla Lecha, bo Douglas na to zasługuje. I już teraz trzeba szukać jego następcy, kogoś, kto będzie tak samo dobry, a nawet lepszy od Rebocho, ponieważ powinniśmy wzmacniać drużynę i sprowadzać co raz to lepszych piłkarzy z co raz większymi umiejętnościami. Mając dwóch dobrych lewych obrońców będziemy mogli być spokojni o tą pozycję.
  A co do pozostałych piłkarzy, którym po sezonie kończą się kontrakty, to przedłużyłbym kontrakt ze wspomnianym wyżej Portugalczykiem oraz wykupił Dagerstala. Reszta piłkarzy może spokojnie odejść, ponieważ poza Satką się tutaj nie sprawdzili i nie odgrywają ważnej roli oraz trener na nich nie liczy. Swoją drogą jestem trochę zaskoczony, że Satce już po sezonie kończy się kontrakt. Byłem pewien, że ma jeszcze kontrakt ważny przynajmniej rok, ale mój błąd, musiałem to jakoś przeoczyć. Z drugiej strony trochę dziwne, że klub trzyma go do końca umowy w Lechu i nie chciał wcześniej sprzedać, by coś na Słowaku zarobić, tym bardziej, że jeśli chodzi o środkowych obrońców to był i nadal jest ostatni w kolejce do grania. W kwestii Satki uważam, że jemu również, gdy to będzie pewne, powinniśmy podziękować za wszystko, bo sprawdził się u nas i miał sporo dobrych meczów w Lechu. I jeśli Słowak odejdzie, to tym bardziej powinniśmy wykupić Dagerstala.
  Odejście kilku piłkarzy, którym po sezonie kończą się kontrakty spowoduje, że trzeba będzie sprowadzić ich następców. Przede wszystkim po raz kolejny potrzebujemy bramkarza, skrzydłowego i napastnika. Biorąc pod uwagę ostatnie okienka można mieć pewne obawy, czy klub odpowiednio wzmocni drużynę przed sezonem i czy zrobi to na czas. Oby jednak tym razem było inaczej i drużyna została w miarę szybko i dobrze wzmocniona przed sezonem, ponieważ mocna i szeroka kadra powinna być obowiązkiem.

  • Pawelinho pisze:

   W tym słynnym wywiadzie Dobrosza z młodym paniczem była mowa o tym, że chcą zostawić Satkę do końca sezonu mimo tego iż było rzekomo poważne oferty latem i Słowak odejdzie za darmo. Im dłużej Satka jest w Lechu tym coraz bardziej wydaje się, że męczy go pobyt w klubie. Gdyby zostało to mądrze rozegrane to na takim piłkarzu klub mógłby zarobić dzięki czemu można by było zastanowić się nad sprowadzeniem Dagerstal’a, który w tym momencie jest lepszym zawodnikiem niż reprezentant Słowacji.

   • Pan T.Arhei pisze:

    Wszystko racja tylko przypomnij sobie kiedy był wywiad i co wtedy robił Nasz Najlepszy Defensor.

 6. Erwin pisze:

  Ja uważam, że Douglas powinien zostać i dostać kontrakt przynajmniej na rok i pełnić rolę rezerwowego, później może dostanie jakąś inną rolę w klubie albo pokopie w rezerwach, ja bym tak chciał przynajmniej. Rebocho, Dagerstal i Satka jak najbardziej powinni zostać, to dobrzy i sprawdzeni gracze, resztę pożegnać bez żalu.

 7. bombardier pisze:

  Absolutnie i bez dyskusji pozostawić Satkę i Douglasa!
  Oni zawsze mają być z Lechem. Resztę godnie pożegnać.

 8. smigol pisze:

  Z Douglasem sytuacja jest bardziej złożona moim zdaniem. Wszystko zależy co z Rebocho i kogo ewentualnie klub chciałby sprowadzić za Barrego? Kogoś na ławkę czy kogoś kto będzie walczył z Rebo o pierwszy skład.

 9. DivusGomesz pisze:

  Warto by było utrzymać takiego piłkarza w klubie na dłużej. Rok/dwa w drugiej drużynie, kursy trenerskie i do pracy z młodzieżą. Jeśli nie znajdziemy nikogo lepszego to przynajmniej jedną rundę powinien jeszcze utrzymać się na poziomie pierwszej drużyny.

 10. slavo1 pisze:

  Rebocho, Dagerstal – dobrze by było gdyby zostali na dłużej. Satka chyba już po prostu nie chce zostać, więc problem (?) się sam rozwiąże. Rebocho potrzebuje silnego konkurenta. Reszcie Panów życzyć powodzenia w innych koszulkach, w innych barwach. Dla Barrego mam wiele sympatii ale … patrz punkt dotyczący jego wieku. Który zaznaczyłem.

 11. Pawel1972 pisze:

  Rudko – wypad.
  Holec – wypad.
  Żukowski – wypad.
  Tsitaishvili – wypad.
  Douglas – dać kontrakt jeszcze na rok.
  Rebocho – powinien zostać.
  Dagerstal – bezwzględnie powinien zostać.
  Satka – mógłby zostać, ale chyba sam nie chce…
  Artur Sobiech – powinien zostać, ale za mniejsze pieniądze. Idealny trzeci napastnik.

 12. Ekstralijczyk pisze:

  Tak jak wspomnial @smigol.

  Sytuacja jest złożona.

  Jeśli Rebocho zostanie to podziękować Douglasowi i ściągnąć kogoś kto będzie wzmocnieniem dla zespołu.

  Jeśli Rebocho odejdzie z Lecha to zostawić Douglasa na rok i ściągnąć kogoś naprawdę konkretnego.

  Też trzeba wziąć pod uwagę scenariusz, że obaj mogą odejść latem.

 13. Levin_9 pisze:

  Pozostawić Dagerstala i Rebocho, ostatni mecz sezonu gramy u siebie z Jagiellonią, odbierając medale za 3 miejsce będzie okazja podziękować Douglasowi za czas spędzony w Lechu. Jeśli awansujemy do grupy w co chyba wszyscy wierzymy, trzeba będzie jesienią rozegrać 12 dodatkowych spotkań plus PP, prawie tyle samo co w lidze i kto ma w nich zagrać, Rebocho który nie wytrzymuje gry niedziela-czwartek-niedziela, czy 34 letni Szkot którego wszyscy lubimy ale byłby tylko obciążeniem budżetu. Nie chciałbym czytać o nim tego co o Sobiechu zbyt wiele zrobił dla nas, potrzebujemy „Pereirę” lewej obrony zdolnego zagrać częściej niż 90 minut raz w tygodniu.

 14. Zbychu pisze:

  To idąc śladem nuestros amigos @ El Companero i @Paweł1972:
  Artur Rudko – oddać, bez dyskusji
  Dominik Holec – powrót z wypożyczenia, nie przedłużamy i nie wykupujemy
  Barry Douglas – zostawić
  Pedro Rebocho – zostaje
  Filip Dagerstal – trzeba zrobić prawie wszystko, żeby został
  Mateusz Żukowski – powodzenia w nowym klubie
  Lubomir Satka – nie ma co dyskutować, bo nie będzie chciał zostać. Jest teraz czwarty do gry, nie chce tu grać, nawet jakby się nie udało Dagerstala zatrzymać, to Lubo nie będzie chciał zostać. Bylebyśmy znowu przysłowiowego Helika nie szukali.
  Gio Tsitaishvili – Waliś raczej gorszy nie będzie (piąty Filip byłby w składzie)
  Artur Sobiech – A to już zależy od planów transferowych w rubryce „przyszli”
  A co do Barry’ego – zostawić, bo nikogo lepszego nam tu zarząd nie sprowadzi. Sami wymieniamy tu kilka pozycji, na które trzeba sprowadzić kogoś lepszego (boki pomocy, kogoś na kierownicę, ewentualny czwarty/trzeci stoper, bramkarz), że nie ma szans na sprowadzenie jeszcze bocznego obrońcy. Mamy kogoś z młodych, kto może z buta wejść do składu i grać całe mecze? Bo to musi być ktoś, kto będzie potrafił odciążyć Rebocho. A potem Douglasa do drugiej drużyny, niech młodym pomaga, jeśli będzie chciał zostać w Poznaniu.

 15. kibic79 pisze:

  Po pierwsze nie rozumiem głosów, ze na Satce można było zarobić. Wreszcie Zarządowi zdarza się myśleć o wynikach i zabezpieczeniu składu, a nie excellu i mimo to krytyka. Przypomnijcie sobie sytuacje z lata, kontuzja Salamona, krótkie problemy Milicia i Satki i na środku obrony grali Czerwiński i Rebocho. Salamon wrócił realnie do gry w rundzie wiosennej. Gdyby sprzedano Satkę w sierpniu byłby masowy hejt na Zarząd. Satka dał nam więcej swoją gra niż można byłoby na nim zarobić.
  Co do Douglasa to należy się z nim rozstać o ile klub jest w stanie znaleźć kogoś kto da drużynie więcej. Biorąc pod uwagę ilość graczy, którzy mogą odejść to może być trudne.
  Rudko – out
  Holec – out lub kontrakt na rok z opcja na dwa
  Douglas- kontrakt na rok lub out
  Rebocho- przedłużyć kontrakt o 3 lata
  Dagerstal – zrobić wsztstko żeby został
  Żukowski – nie wiem bo nie było okazji go zobaczyć, raczej out
  Satka – wiadomo odchodzi
  Gio – out
  Amaral – nie wydaje mi się żeby za tego trenera zagrał lepiej wiec out
  Skóraś – niestety odejdzie
  Sobiech – out, zero skuteczności, niewielka przydatność, gdyby nie fakt ze Szymczak gra na boku pomocy bo brakuje bocznych pomocników w formie to on jest niepotrzebny
  Pytanie ilu zawodników o odpowiedniej jakości zarząd jest w stanie sprowadzić w jednym oknie transferowym.
  1. Bramkarz
  2. Lewy obrońca
  3. Środkowy obrońca plus kontrakt Dagerstala
  4. Zawodnik na pozycje nr 8/10
  5 i 6 Dwóch skrzydłowych
  7. Napastnik.
  Tu się kłaniają 2 przespane okienka transferowe.

 16. Sosabowski pisze:

  Z Satką pełna zgoda. Lepiej żeby został i dał zabezpieczenie niż zarobić marną kasę. Mieliśmy dramat w obronie i sprzedaż jeszcze jednego stopera to byłby armagedon. W Lechu raczej nie liczą na sprzedaż obcokrajowców. Ci mają dawać jakość do końca kontraktu a zarobią na wychowankach.

 17. Muro pisze:

  Artur Rudko – 30.06.2023 (wypożyczenie) – absolutnie wyjazd, totalny dramat.
  Dominik Holec – 30.06.2023 (wypożyczenie) – absolutnie wyjazd, brać tu Mrozka
  Barry Douglas – 30.06.2023 – dziękujemy, do widzenia.
  Pedro Rebocho – 30.06.2023 (opcja przedłużenia) – absolutnie przedłużyć!
  Filip Dagerstal – 30.06.2023 (wypożyczenie) – za wszelką cenę zostawić.
  Mateusz Żukowski – 30.06.2023 (wypożyczenie) – wyjazd, totalna pomyłka.
  Lubomir Satka – 30.06.2023 – nie da się zostawić, szkoda…
  Gio Tsitaishvili – 30.06.2023 (wypożyczenie) – wyjazd, dramat.
  Artur Sobiech – 30.06.2023 – wyjazd, dramat.

 18. Ostu pisze:

  Niektóre nazwiska są jak najbardziej oczywiste – wypierdalać mi stąd – ale jest grupa mniej oczywistych, których należy godnie pożegnać i do niej właśnie należy Douglas…
  Rebocho powinien być przedłużony i należy „obudować” go dwójką młodych z akademii, którzy będą go naciskać fizycznie a których On nauczy techniki i „wprowadzenia do gry obronnej…”
  …tak właśnie bowiem Rebocho „wzorem snot wszelakich” – jeśli chodzi o ogarnianie tyłów – to nie jest…
  Ale skoro już mowa o reszcie potrzeb, które nakreślił @kibic79 to nie mam złudzeń co do ilości grajków, których możemy zakontraktować – nie mówiąc o udatnosci transferowej tomaszka – a zatem należy się bardziej zastanowić nad obrobieniem tego „materiału ludzkiego”, który mamy…
  I tu jak najbardziej wpadła mi w oko „nieoczekiwana zamiana miejsc” a mianowicie Marchewa na 9 a Szymczak na 10…
  Satka niechaj sobie idzie…

 19. Bart pisze:

  Tak jak piszecie – problem złożony. Zależy co się stanie z Rebocho i kto inny by miał przyjść do klubu. Raczej bym się jednak z Barrym pożegnał bo sportowo to już nie jest ten piłkarz. Szybkościowo ostatnio nie nadążał, w obronie napierdalał łokciami, w ofensywie stracił ten błysk jaki miał i nawet jego stałe fragmenty nie są już tak groźne. Barry to jeden z najbardziej lubianych obcokrajowców jacy grali w Lechu, i wydaje mi się że u wielu z nas sympatia do Bashera przesłania argumenty o jego poziomie i o tym że trzeba iść do przodu i się rozwijać. Barry to jest ten piłkarz Lecha któremu zawsze będzie wolno więcej bo to nasz Barry. Do brzegu: poczekałbym jeszcze z ostateczną decyzją, najpierw ustalił co z Rebocho, zrobił rozeznanie na rynku, sprawdził kto jest dostępny do sprowadzenia, i dopiero potem zdecydował co z Douglasem. Na pewno jednal zasłużył na piękne pożegnanie.

 20. ryszbar pisze:

  Artur Rudko – PR zamówił już antyrame
  Dominik Holec – wielka niewiadoma
  Barry Douglas – powinien zostać chyba, że zaliczy slaby koniec rundy
  Pedro Rebocho – przedłużyć i podpisać nowy kontrakt na 3 lata
  Filip Dagerstal – podpisać wieloletni kontrakt
  Mateusz Żukowski – nie znam człowieka
  Lubomir Satka – jak chce odejść to ok. jak chce zostać to podpisać
  Gio Tsitaishvili – antyrama
  Artur Sobiech – antyrama no chyba że odpali ale nie odpali

 21. Fyrtel_Wilda pisze:

  Zostać powinni:
  Pedro Rebocho – swego czasu mówiło się, ze chce odejść. Ciekawe czy to się zmieniło. Pewnie znalazł by drużynę w której by zarobił więcej, ale europejskich pucharów raczej by już nawet nie powąchał.
  Filip Dagerstal – oby udało się zatrzymać tego grajka ponoć sam chce zostać.
  Mateusz Żukowski – wypadało by mu dać szanse się zaprezentować

 22. ArekCesar pisze:

  Ja jestem tylko za Stalowym i Rebocho by pozostali. Reszcie podziękować, w tym Barremu, którego osobiście bardzo lubię i pamiętam tego gola z Bułgarskiej, którego strzelił z wolnego stolcowej. Jednak Barry już niewiele daje klubowi w grze i potrzeba kogoś innego, na pewno młodszego.
  Do tego brać Mrozka i szukać skrzydłowych, środkowego obrońcę i napastnika.