Marcowa przerwa na sparingi

W trakcie jedynej tej wiosny marcowej i dwutygodniowej przerwy na kadrę wielu ligowców nie marnowało czasu chcąc pozostać w rytmie meczowym. Podczas nadal trwającej przerwy na obozy reprezentacji narodowych aż 10 z 18 klubów PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023 w dniach 23-26 marca rozegrało mecz kontrolny.

Lech Poznań kiedyś też rozgrywał mecze sparingowe podczas marcowej przerwy na kadrę, ale tym razem takie towarzyskie spotkanie było niepotrzebne. Mistrz Polski od 5 lipca 2022 do 19 marca 2023 ma w nogach już 45 meczów na 4 frontach rozgrywając nawet 18-19 spotkań więcej w sezonie 2022/2023 niż paru innych ekstraklasowiczów. Kolejorz w mocno okrojonym składzie, bez 9 kadrowiczów i z paroma młodymi zawodnikami ćwiczył do środy, 22 marca. Później rozpoczęły się pięciodniowe urlopy piłkarzy, którzy do zajęć wrócą jutro. Ostatnio nasi zawodnicy mieli więc trochę czasu na odpoczynek, niektórzy z nich wybrali się na zagraniczne wycieczki goszcząc m.in. we Włoszech czy w Anglii.

Łącznie 10 klubów z PKO Ekstraklasy 2022/2023 w dniach 23-26 marca miało trochę inne plany rozgrywając od czwartku do niedzieli mecze kontrolne. W najciekawszym sparingu Raków Częstochowa grający w dość mocnym składzie mimo prowadzenia 1:0 przegrał z Górnikiem Zabrze 1:3. W innym interesującym meczu towarzyskim Widzew Łódź ograł Jagiellonię Białystok 2:0 strzelając obie bramki w drugiej połowie. Pewne zwycięstwa bez straty gola nad I-ligowcem odniosły natomiast ekipy Radomiaka Radom i Legii Warszawa, które pokonały kolejno Termalikę Nieciecza 2:0 oraz GKS Katowice 3:0.

Inny ekstraklasowicz, Piast Gliwice zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała szkolonym przez Dariusza Żurawia wynikiem 2:2 a kolejny pierwszoligowiec Stal Rzeszów postawiła się Stali Mielec remisując 1:1. Sposób na II-ligowca znalazła natomiast Wisła Płock, która wygrała z Pogonią Siedlce rezultatem 2:1. W weekend postrzelał sobie Śląsk Wrocław. Klub z Dolnego Śląska z okazji zeszłorocznego jubileuszu 70-lecia Startu Namysłów pokonał zespół występujący w lidze okręgowej aż 7:0. Show w tym meczu dał najlepszy zawodnik lutego w lidze, John Yeboah strzelając hat-tricka w ciągu 12 minut.

Ligowcy po jedynej tej wiosny przerwie na kadrę powrócą do zmagań w piątek, 31 marca, o godzinie 18:00. Wtedy na start 26. kolejki Zagłębie Lubin zagra z Wartą Poznań, a 2 dni później w niedzielę, 2 kwietnia o 17:30 w hicie weekendu Lech Poznań na oczach prawie 30 tysięcy widzów podejmie Pogoń Szczecin.

1. Toruń pisze:

Cieszą mnie wyniki Śląska. Widzę, że chłopaki ostro piłują formę przed startem I ligi. Poważni rywale to poważne wyniki. Brawo!!!