II-liga: Olimpia Elbląg – Lech II Poznań 0:1

W meczu 25. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2022/2023, Lech II Poznań wygrał na wyjeździe z piątą w tabeli Olimpią Elbląg 1:0 (1:0) i umocnił się w środku stawki. Jedyną bramkę już w 1 minucie strzelił skrzydłowy Filip Wilak dla którego był to 12 goli w tym sezonie ligowym.

Rezerwy Kolejorza sprawiając dziś niespodziankę poprzez wygraną 1:0 przerwały ligową serię Olimpii Elbląg, która poniosła pierwszą porażkę od 15 października 2022 roku. Lech II Poznań w ostatnich 3 kolejkach ugrał aż 7 oczek pokonując w sobotę jednego z kandydatów do awansu do I-ligi. W ubiegłym sezonie niebiesko-biali nie strzelili gola Olimpii Elbląg zdobywając w rywalizacji z tym rywalem tylko oczko.

Lech II Poznań po 25 kolejkach II-ligi 2022/2023 z 33 punktami na swoim koncie i bilansem 8-9-7, gole: 33:36 zajmuje 9. miejsce w tabeli II-ligi mając 7 oczek przewagi nad strefą spadkową. Podopieczni Artura Węski kolejne ligowe spotkanie rozegrają w środę, 5 kwietnia, o godzinie 13:00 z Garbarnią Kraków (zaległy mecz 24. kolejki), a następnie w sobotę, 8 kwietnia, o godzinie 15:00 zmierzą się we Wronkach z Górnikiem Polkowice.

25. kolejka II-ligi 2022/2023, sobota, 1 kwietnia, godz. 16:00
Olimpia Elbląg – Lech II Poznań 0:1 (0:1)

Bramki: 1.Wilak

Asysty: 1:0 – bez asysty

Żółte kartki: Sarnowski – Żołądź, Waliś

Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa)

Olimpia: Witan – Sarnowski, Wierzba (46.Jakubczyk), Piekarski, Kuczałek, Stefaniak (90.Szczudliński) – Czernis, Danilczyk (46.Famulak), Sienkiewicz (73.Rajch) – Branecki (73.Jóźwicki), Gabrych.

Lech II: Stachowiak – Zagórski, Tomaszewski, Waliś, Kukułka – Żołądź, Cywka, Dziuba (74.Gogół) – Antczak (59.Sanocki), Pawłowski, Wilak (63.Spławski).

Rezerwowi: Drażdżewski, Kornobis, Gurgul, Gogół, Czekała, Sanocki, Spławski.