Lechowa młodzież 2022/2023 – tydzień 22

W miniony weekend rywalizowały trzy z czterech najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań. Za juniorami bardzo dobry weekend. Jedna z ekip Kolejorza została liderem, a drugi z zespołów juniorskich pokonał dotychczasowego lidera zostając nowym wiceliderem.II-liga:

Lech II Poznań udanie wrócił do gry po 2 tygodniach przerwy. Rezerwy Kolejorza niespodziewanie pokonały na wyjeździe jednego z kandydatów do awansu do I-ligi Olimpię Elbląg 1:0. Jedynego gola już w 1 minucie strzelił Filip Wilak dla którego było to 12 trafienie w tym sezonie. 20-latek doznał jednak urazu stawu skokowego i w drugiej połowie musiał opuścić boisko. Na razie nie wiadomo, ile potrwa jego przerwa. Dziewiąte rezerwy w II-lidze mają 7 oczek przewagi nad strefą spadkową. W środę o 13:00 podopiecznych Artura Węski czeka zaległy mecz z Garbarnią Kraków u siebie, natomiast w sobotę, 8 kwietnia, o godzinie 15:00 domowe spotkanie z będącym pod kreską Górnikiem Polkowice.

CLJ U-19:

Juniorzy starsi Lecha Poznań pędzą jak lokomotywa. Tym razem Lech Poznań wygrał na wyjeździe z będącym w strefie spadkowej Śląskiem Wrocław 4:1 i po 21. kolejce został liderem CLJ U-19. Juniorzy starsi Kolejorza o 2 punkty wyprzedzają Raków Częstochowa i o 3 oczka Górnika Zabrze, który w ten weekend stracił 1. lokatę. Już w czwartek, 6 kwietnia, o godzinie 14:00 zawodników Bartosza Bochińskiego czeka domowy mecz z piątą Arką Gdynia.

CLJ U-17:

Lech Poznań do lat 17 z grupy zachodniej CLJ U-17 w ten weekend nie grał. Kolejorz spadł na 5. miejsce, do liderującego Zagłębia Lubin wciąż traci 9 punktów. Podopieczni Jędrzeja Łągiewki w czwartek, 6 kwietnia o 12:00 zmierzą się na wyjeździe z ostatnim Chemikiem. Zespół z Bydgoszczy w tym sezonie przegrał wszystkie spotkania (22).

CLJ U-15:

W grupie B CLJ U-15 ważne zwycięstwo nad dotychczasowym liderem odnieśli trampkarze starsi Kolejorza. Lechici pokonali Wartę Poznań na jej terenie 1:0 i awansowali na 2. miejsce w grupie. Teraz po 5 wiosennych kolejkach przewodzi Pogoń Szczecin do której poznaniacy tracą 2 punkty. W czwartek, 6 kwietnia, o godzinie 16:30 podopieczni Damiana Sobótki podejmą u siebie będący pod kreską Orlen Gdańsk.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2022/2023 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Olimpia Elbląg – Lech II Poznań 0:1
CLJ U-19: Śląsk Wrocław – Lech Poznań 1:4
CLJ U-15: Warta Poznań – Lech Poznań 0:1

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Garbarnia Kraków (środa, 5 kwietnia, godz. 13:00)
II-liga: Lech II Poznań – Górnik Polkowice (sobota, 8 kwietnia, godz. 15:00)
CLJ U-19: Lech Poznań – Arka Gdynia (czwartek, 6 kwietnia, godz. 14:00)
CLJ U-17: Chemik Bydgoszcz – Lech Poznań (czwartek, 6 kwietnia, godz. 12:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Orlen Gdańsk (czwartek, 6 kwietnia, godz. 16:30)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <