Wykorzystać pozytywne nastawienie

W Wielką Sobotę o 20:00 drużyna Lecha Poznań może umocnić się na medalowym 3. miejscu w ligowej tabeli, jeśli tylko 6 raz z rzędu pokona Wartę Poznań. Dla Kolejorza to bardzo ważne derby, szansa na poprawienie domowego bilansu w Ekstraklasie, który w sezonie 2022/2023 jest bardzo rozczarowujący. Trener John van den Brom zdaje sobie sprawę z wagi pojedynku, wie o co toczy się gra i z optymizmem podchodzi do najbliższego meczu chcąc wykorzystać pozytywne nastawienie, jakie ma przed tym spotkaniem jego drużyna.

John van den Brom (trener Lecha):„Mieliśmy tydzień na przygotowanie się do meczu z Wartą i podobnie będzie przed spotkaniem z Fiorentiną. Mamy wystarczająco wiele czasu na przygotowania się do obu meczów, ale teraz liczy się wyłącznie ten sobotni. To ważne spotkanie dla całego miasta, dla kibiców. Warta notuje bardzo dobry sezon, trener Szulczek dobrze przygotowuje swoje drużyny do poszczególnych meczów. Każdy kolejny mecz jest dla nas najważniejszy, dlatego nie myślimy o Fiorentinie tylko o Warcie.”

„Jednym z naszych problemów w tym sezonie jest skuteczność, strzelanie goli i podobny problem możemy mieć w sobotę. Warta dobrze broni, w dodatku dobrze gra w fazach przejściowych. Chcemy wygrać to spotkanie, podtrzymać dobre passy, chcemy utrzymać 3. pozycję, dlatego ten mecz jest bardzo ważny. Według mnie kwiecień jest jednym z najważniejszych miesięcy w sezonie, dlatego cieszę się, że każdy piłkarz poza Filipem Szymczakiem jest zdrowy i gotowy do gry. Słońce świeci, jesteśmy pozytywnie nastawieni do meczu z Wartą, a tym bardziej, że w tygodniu mieliśmy więcej czasu na trening.”

„U siebie w lidze często mamy problem, bo wiele zespołów nastawia się w Poznaniu na defensywę. Rywale mądrze się bronią, grają niską linią obrony przez co mamy kłopot z kreowaniem sytuacji i gra nam się trudniej. W Europie kibice nas niosą, niesie nas pełen stadion, a przeciwnicy aż tak mocno się nie bronią. Moim zdaniem o różnicy w ligowych wynikach meczów u siebie a na wyjeździe decydują kwestie taktyczne.”

„W tygodniu w rezerwach zagrało paru piłkarzy, ponieważ pojawiła się taka okazja. Chcieliśmy, aby zawodnicy dostający w pierwszym zespole nieco mniej minut wystąpili w drugiej drużynie. Rezerwowi poczuli piłkę, zaliczyli minuty i pomogli rezerwom. Każdy z nich poczuł w nogach mecz i każdy jest do mojej dyspozycji na sobotnie spotkanie.

„Informacja o teście Bartka była dla niego szokiem tak jak dla całego klubu. Bartosz Salamon to mocny mentalnie zawodnik. Trenuje normalnie, jest gotowy do gry i w sobotę wystąpi.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. Kosi pisze:

  Nudne te derby jak flaki z olejem. Warta nie ma kibicow to atmosfera przed meczem jak z Polonia Poznan plus tradycyjne przedmeczowe pierdu, pierdu Johna.

  • Ostu pisze:

   A co miałby powiedzieć przed takim meczem…?
   Teraz już sami widzimy że stwarzamy dużo sytuacji a problemem jest SKUTECZNOŚĆ…
   Absolutnie cieszy mnie że widać jak taktyka gry przeciwnika w Europie i eklapie wpływa na naszą grę i wyniki i NAPRAWDĘ wypadałoby dramatycznie poprawić SKUTECZNOŚĆ w eklapie gdy większość kapel się broni i jest nastawioną na kontry…
   …swoją drogą to TRZEBA być skoncentrowanym i zaangażowanym w meczu eklapy TAK SAMO jak w meczach w Europie…
   Nie można dopuszczać do utraty w eklapie takich bramek wynikających z rozkojarzenie czy nonszalanckiej gry obronnej – stałość i powtarzalność gry powinna cechować grę Lecha jeśli chcemy by naszym udziałem był majster częściej niż raz na 5 lat…

   • Rahu pisze:

    Mistrzostwo raz na 5 lat czy nie, nie zależy od gry tylko od zawodników, którzy do tej gry będą się nadawać. Tutaj popis dla władz w tym dla Rząsy, który buduje zespół.

   • tomek27 pisze:

    A dokładnie to ta skuteczność nazywa się Ishak . Taki zawodnik musi dawac cos ekstra w kazdym meczu ,a nie wykorzystywać jedną na 3 setki . Tyle to Sobiech wykorzysta jak bedzie gral po 90min