II-liga: Lech II Poznań – Górnik Polkowice 2:2

W meczu 26. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2022/2023, Lech II Poznań zaledwie zremisował u siebie z przedostatnim w tabeli Górnikiem Polkowice 2:2 (2:1) i cały czas nie może być pewny utrzymania na szczeblu centralnym.

W sobotę trener Kolejorza, John van den Brom oddelegował do drugiej drużyny Mateusza Żukowskiego, Gio Tsitaishviliego i Joao Amarala, którzy znajdą się poza kadrą Lecha Poznań na wieczorne derby z Wartą. Mimo dwóch asyst Amarala przy golach Szymona Pawłowskiego oraz dwukrotnego wyjścia na prowadzenie rezerwy zaledwie zremisowały u siebie z przedostatnią drużyną w tabeli 2:2 tracąc drugą bramkę w ostatnich minutach.

Rezerwy Kolejorza w ostatnich 5 kolejkach ugrały 11 oczek dzięki czemu umocniły się w środku tabeli II-ligi. Lech II Poznań przez straconego gola w końcówce nie przerwał złych pass z Górnikiem Polkowice, który jest bardzo niewygodnym rywalem. Rezerwy na szczeblu centralnym do Wielkiej Soboty miały z tym przeciwnikiem bilans 0-2-3 przegrywając dawniej 0:3, 1:3 i 0:4. Dzisiaj remis niewiele poprawił statystyki.

Lech II Poznań po 26 kolejkach II-ligi 2022/2023 z 37 punktami na swoim koncie i bilansem 9-10-7, gole: 38:38 zajmuje 9. miejsce w tabeli II-ligi mając nadal 10 oczek przewagi nad strefą spadkową. Podopieczni Artura Węski kolejne ligowe spotkanie rozegrają w niedzielę, 16 kwietnia, o godzinie 17:00. Wtedy ich rywalem na wyjeździe będzie Motor Lublin.

26. kolejka II-ligi 2022/2023, sobota, 8 kwietnia, godz. 15:00
Lech II Poznań – Górnik Polkowice 2:2 (2:1)

Bramki: 31 i 37.Pawłowski – 33.Piątkowski 86.Piech – k.

Asysty: 1:0 – Amaral 2:1 – Amaral

Żółte kartki: Spławski, Żołądź – Ratajczak

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)

Lech II: Mędrala – Żukowski, Tomaszewski, Gurgul, Kukułka – Amaral (80.Dziuba), Cywka (80.Żołądź), Pawłowski – Tsitaishvili, Tomczyk (69.Spławski), Wolski (55.Antczak).

Rezerwowi: Stachowiak, Zagórski, Waliś, Żołądź, Dziuba, Sanocki, Antczak, Pacławski, Spławski.

Górnik: Furtak – Makuch, Czarny, Ratajczak, Magdziak – Leopold (59.Ciućka), Burka (72.Bilokin), Krasa, Kiebzak (65.Wacławczyk) – Piątkowski (72.Idzik), Piech.