Wypowiedzi trenerów po meczu

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości Dawida Szulczka i opiekuna gospodarzy Johna van den Broma na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 27. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, KKS Lech Poznań – Warta Poznań rozegranym w sobotę, 8 kwietnia, o godzinie 20:00.

Dawid Szulczek (trener Warty):„Gratuluję Lechowi wygranej i skuteczności, na pewno będę trzymał kciuki za Lecha w Europie, by nadal zdobywał punkty do rankingu. Dziś nie do końca realizowaliśmy założenia jeśli chodzi o pressing. Całościowo jako drużyna wyglądaliśmy już dobrze, rozwinęliśmy się jako drużyna, ale jeśli chcemy urwać punkty Lechowi, to w przyszłości musimy być skuteczni. Jesteśmy zadowoleni z liczby punktów, ale nie jesteśmy zadowoleni z braku osiągnięcia granicy 40 oczek po przerwie na kadrę. W tym miesiącu chcemy osiągnąć taką granicę i w maju grać jeszcze spokojniej. Dziś rozegraliśmy dobre spotkanie do oglądania, lecz nie wykorzystaliśmy sytuacji.”

„Kiedyś przyjdzie taki mecz, że pokonamy tego Lecha, oby było to już w kolejnym sezonie. Był to mój 4 mecz z Lechem, zebraliśmy parę rzeczy z poprzednich spotkań i dziś wyglądaliśmy już lepiej. Brakowało nam zdecydowania w polu karnym i skuteczności. Dziś zabrakło nam odwagi, powinniśmy grać od początku tak jak w drugiej połowie. Nie mieliśmy przecież nic do stracenia.”

nullJohn van den Brom (trener Lecha):„W kwietniu i w maju musimy wygrywać i to powiedziałem przed meczem piłkarzom. Chcemy zagrać w Europie, więc musieliśmy dziś wygrać. Cieszy mnie zwycięstwo bez straty gola, bo to dobry prognostyk przed Fiorentiną. Trudno grało nam się z Wartą, rywal zagrał niską obroną, dlatego w pierwszej połowie ciężko nam się kreowało sytuacje. Po przerwie było więcej okazji, także z naszej strony. Mikael Ishak jest zawiedziony zmarnowaniem kolejnego karnego, ale na szczęście udało nam się potem strzelić drugiego gola. Zrobiliśmy dziś to, co musieliśmy, jesteśmy blisko gry w Europie także w kolejnym sezonie.”

„Nie było to tak intensywne czy wyczerpujące spotkanie pod względem fizycznym, jak niektóre poprzednie mecze, dlatego szybko się zregenerujemy. Dziś nie zagraliśmy jakoś bardzo źle. Do dobrego widowiska potrzeba otwartej gry obu drużyn a Warta w pierwszej połowie broniła się utrudniając nam grę. Długo na boisku niewiele się działo, mecz był nudny, w drugiej połowie było lepiej, bo Warta otworzyła się i zaatakowała. Mieliśmy dziś duże posiadanie piłki i powinniśmy wykreować sobie więcej okazji. Musimy zastanowić się z Mikaelem Ishakiem, co dalej, trzeba z nim porozmawiać, czy Mikael podejmie kolejną próbę strzału z rzutu karnego.”

„Niedziela to dzień wolny dla piłkarzy. Mamy dobre uczucie po zwycięstwie, Fiorentina po dzisiejszym meczu będzie czuła się inaczej, ponieważ zremisowała. W poniedziałek wrócimy do pracy w dobrych humorach i z dobrym nastawieniem. Wiemy, jak ważnym spotkaniem jest mecz z Fiorentiną, nie możemy się go doczekać, mam przed czwartkiem dobre przeczucia.”

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

  1. Ostu pisze:

    Mądrze – „…musimy się z Ishakiem zastanowić czy podejmie kolejną próbę strzelenia karnego…”

  2. Kibic z Bydgoszczy pisze:

    Brum na zdjęciu do Szulczka… Kogo chciałbyś w Warcie ze składu Lecha w zamian za Szmyta? Sympatycznego Ba Lu czy młodego Marchwińskiego? Wybieraj 😉