Dogrywka: Lech – Warta 2:0

Sobotnie derby naszego miasta od drugiej połowy były dla postronnego kibica interesującym widowiskiem. Po zmianie stron mecz Lecha z Wartą wyglądał inaczej niż w pierwszej odsłonie, w intensywnym spotkaniu, w którym obie drużyny pokonały długie dystanse skuteczniejsi byli gospodarze, którzy w dodatku mogli liczyć na dwie indywidualności. Przedwczoraj wygraną Kolejorzowi załatwili przede wszystkim Michał Skóraś i Filip Bednarek.

1-4-2-3-1

Bednarek – Pereira, Salamon, Milić, Rebocho – Karlstrom, Kvekveskiri (64.Murawski) – Ba Loua (64.Sousa), Marchwiński (74.Velde), Skóraś (90+1.Czerwiński) – Ishak (90+1.Sobiech).

1-3-4-3

Lis – Stavropoulos, Szymonowicz, Ivanov – Kościelny (64.Kiełb), Kopczyński (64.Maenpaa), Żurawski (90.Destan), Matuszewski – Szmyt, Zrelak, Szczepański (77.Savić).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

59 minuta – Akcja do analizy przez analityków i sztab. Joel Pereira przez nie tylko brak asekuracji na prawej stronie nie poradził sobie z dryblingiem Kajetana Szmyta, który mając piłkę przy nodze z łatwością wbiegł w nasze pole karne. Skrzydłowy Warty dograł do wybiegającego z tyłu Konrada Matuszewskiego, a ten zdecydował się na płaskie podanie na środek pola karnego. Gdyby zawodnik gości miał piłkę na lepszej lewej nodze, to prawdopodobnie instynktowna interwencja Filipa Bednarka nic by nie dała. W 59 minucie przy stanie 1:0 akurat „Bedi” jakoś dał radę obronić uderzenie z paru metrów naprawiając błędy swoich kolegów w kryciu i ustawieniu. Atak Warty większą liczbą piłkarzy sprawił Lechowi wiele problemów, Filip Marchwiński niby cofnął się do defensywy, ale jak widać poniżej – nie wiedział co zrobić kryjąc powietrze. Z Wartą się udało, z Fiorentiną już by się nie udało, dlatego takie sytuacje należy przenalizować, jeśli w czwartek rywal po prostej akcji z wykorzystaniem paru graczy ma nie strzelić gola.