Tylko czy aż remis? Legia – Lech 2:2

O godzinie 17:30 na stadionie Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego mieszczącym się przy ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie, początek meczu 28. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Legii Warszawa a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Legia – Lech (16.04.2023)

null 58 mecz z Legią od 2002 roku (liga, PP i SPP)
null W ostatnich 33 meczach pomiędzy obiema drużynami na wszystkich frontach tylko 2 razy nie było goli i to w Poznaniu
null 4 kolejne mecze Lecha z Legią bez porażki (3 bez straty gola)
null 14 wygranych Lecha w Warszawie, 12 w lidze, 8 zwycięstw 1:0
null 10 kolejnych gier Lecha z Legią w Warszawie bez remisu
null W 26 ostatnich meczach z Legią na wszystkich frontach 13 razy wygrał rywal, 10 razy zwyciężył Lech i padły 3 remisy

Zarejestruj się w Betcris podając kod „KKSLECHCOM” i skorzystaj z oferty dla nowych użytkowników. Betcris podwyższa kurs na „obie drużyny strzelą gola” w meczu Legia – Lech do 50.00! Wspomniana promocja dla kibiców Lecha i internautów KKSLECH.com łączy się z ofertą powitalną Betcris dla nowych graczy do 1400 PLN.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Po dobry wynik!
2 min. – Legia od początku dłużej utrzymuje się przy piłce.
2 min. – Lech każdy z 27 meczów w Ekstraklasie 2022/2023 kończył z wyższym posiadaniem piłki od rywala.
3 min. – null Niecelny strzał Slisza z daleka.
5 min. – Bardzo groźne dośrodkowanie Mladenovicia z lewej strony. Na szczęście nasi obrońcy byli czujni.
6 min. – null Gra przerwana, jeden z sędziów bocznych ma kłopoty zdrowotne.
10 min. – Sędzia techniczny już gotowy, gra została wznowiona.
12 min. – Długie podanie Pereiry do Skórasia. Skrzydłowy Lecha nie dał rady dojść do piłki.
13 min. – null 1:0 dla Legii. Po podaniu z prawej strony do siatki trafił Pekhart. Nikt nie kontrolował tej akcji, Douglas oczywiście nie zdążył, Legia z łatwością strzela bramkę.

null 16 – 30 minuta

16 min. – Dośrodkowanie Velde do nikogo.
19 min. – Celny strzał z problemami złapał Bednarek.
22 min. – null Bilans przy przegrywaniu 0:1: 2-4-6
23 min. – Mocny strzał Mladenovicia minął nasze pole karne i bramkę. Pachnie golem na 2:0.
25 min. – null Ponownie nastąpiła zmiana sędziego bocznego.
26 min. – Douglas dośrodkował do nikogo. Na razie fatalny występ tego zawodnika.
27 min. – Lech nie nadąża w defensywie.
29 min. – null W końcu jakaś szansa. Mocne uderzenie Ishaka sparował Hładun!
30 min. – I już akcja Legii, a konkretnie bardzo aktywnego Mladenovicia.

null 31 – 45 minuta

32 min. – Gra w powietrzu sprawia poznaniakom wiele problemów. Przy każdym stałym fragmencie czy dośrodkowaniu Lech nie wie, co się dzieje.
36 min. – Okres Lecha gry w ataku pozycyjny zakończony faulem w środku pola.
36 min. – null Problemy zdrowotne mają Karlstrom i Velde.
40 min. – null Kvekveskiri za Karlstroma.
41 min. – Strzał Muciego w sam środek pewnie wyłapał Bednarek.
42 min. – Lech nie ma pomysłu na grę i co najgorsze – chyba nie ma sił, żeby w ogóle walczyć w tym meczu.
45 min. – Sędzia doliczył 8 minut.
45+2 min. – Strata Kvekveskiriego, pod bramkę wrócił Velde, który był faulowany.
45+4 min. – Niezłe podanie górą do Velde, jednak Norweg był nieco spóźniony.
45+6 min. – Skóraś do Sousy, Portugalczyk zwlekał z podaniem na środek pola karnego i wszystko popsuł.
45+6 min. – Ishak wziął się za dośrodkowanie piłki. Wiadomo, jak to się skończyło.
45+7 min. – Końcówka tej połowy niespodziewanie należy do Lecha.
45+8 min. – Niecelny strzał Douglasa z wolnego. On już dawno jest po sportowo-fizycznej drugiej stronie co udowodnił m.in. tym uderzeniem. Najlepsze jest za nim.
45+9 min. – Do przerwy Lech przegrywa 0:1.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Początek II połowy.
47 min. – GOOOOOOOOOOL!!!!!!! Długa piłka na prawą flankę do Skórasia, ten wdał się w drybling, na środek pola karnego dośrodkował Murawski, a tam o piłkę walczyli m.in. Sousa i Ishak. Portugalczykowi z pomocą zawodników Legii udało się wcisnąć piłkę do siatki. 1:1!

null Sousa
null bez asysty

50 min. – Bardzo zły strzał Velde z daleka. Mógł wcześniej uderzyć albo podać.
52 min. – Lech zaczął coś grać.
52 min. – Akcja Lecha, w której poznaniacy mieli wiele miejsca. Znowu wszystko popsuł słaby i nieefektywny w środku Murawski.
56 min. – Douglas mógł teraz huknąć z daleka to wolał szukać podaniem Ishaka.
57 min. – Legia straciła dużo sił stosując pressing i zostawia teraz Lechowi bardzo dużo miejsca w środku.
58 min. – Ostry faul Jędrzejczyka na Velde. Za chwilę na boisku doszło do przepychanek.
58 min. – null Kartka dla Milicia.
60 min. – Za nami niespodziewanie dobry kwadrans w wykonaniu Lecha.

null 61 – 75 minuta

61 min. – null Tym razem kartka dla Velde, który postanowił odpowiedzieć Jędrzejczykowi.
65 min. – Skóraś szukał prostopadłej piłki i trafił w sędziego. Ten przerwał naszą akcję, która dobrze się zapowiadała.
66 min. – Legia piłuje wrzutki w pole karne, które sprawiają nam wiele kłopotu.
68 min. – null Czerwiński za Skórasia, Ba Loua za Velde.
70 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:1!!!!!! Następna akcja środkiem pola, Lech rozklepał Legię a na końcu fantastycznego gola zdobył Sousa!

null Sousa
null Czerwiński

73 min. – null Kartka dla Ba Loua
75 min. – Zostało około 19 minut. Teraz Lech musi grać bardzo mądrze.
75 min. – Sousa -> Ishak -> Ba Loua. Iworyjczyk trafił gorszą prawą stroną do siatki na 3:1, ale Ishak był na spalonym.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null Marchwiński za Sousę, Sobiech za Ishaka.
80 min. – Lewą stroną urwał się Marchwiński, który nie wiedział co zrobić z piłką. Nie wywalczył nawet rzutu rożnego, karygodne zachowanie.
82 min. – Uffff. Kocioł pod naszą bramką, na końcu bardzo źle uderzył Rose.
84 min. – Czas ucieka. Zostało około 10 minut.
85 min. – null Ajjj. Lewą stroną urwał się Ba Loua, na końcu źle uderzył Czerwiński. Powinno być 3:1!
88 min. – null I zemściło się. Pereira z Satką łatwo zostali wymanewrowani, tym razem to Legia rozklepała poznaniaków i gola z bliska zdobył Wszołek. 2:2.
90 min. – Kvekveskiri do Ba Loua, jednak i tak był spalony.
90+1 min. – Jeszcze 3 minuty.
90+2 min. – Ostre starcie w naszym polu karnym po kolejnym groźnym dośrodkowaniu.
90+3 min. – null Murawski potrzebuje pomocy medycznej.
90+5 min. – Jest już po czasie.
90+6 min. – Koniec. Po rozegraniu dwóch różnych połów Lech remisuje w Warszawie 2:2. Czuć niedosyt, bo naprawdę niewiele brakowało do wygranej.

null null 28. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, niedziela, 16 kwietnia, godz. 17:30
null Legia Warszawa – KKS Lech Poznań 2:2 (1:0)

null Sędziowie VAR: Malec, Sokolnicki

null Legia: Hładun – Jędrzejczyk (77.Rose), Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Josue, Kapustka (77.Strzałek), Mladenović – Muci (59.Carlitos), Pekhart (69.Rosołek).

null Rezerwowi: Tobiasz, Rose, Johansson, Sokołowski, Celhaka, Baku, Carlitos, Strzałek, Rosołek.

null Lech: Bednarek – Pereira, Satka, Milić, Douglas – Karlstrom (40.Kvekveskiri), Murawski – Skóraś (68.Czerwiński), Sousa (76.Marchwiński), Velde (68.Ba Loua) – Ishak (76.Sobiech).

null Rezerwowi: Holec, Gurgul, Czerwiński, Rebocho, Kvekveskiri, Marchwiński, Amaral, Ba Loua, Sobiech.

null Kapitanowie: Josue – Ishak

null Ustawienia: 1-3-5-2 – 1-4-2-3-1

null Trenerzy: Runjaić – Van den Brom

null Obserwacja „Oko na grę”: Skóraś

null Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +14°C, pogodnie

null Miejsce: Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Łazienkowska 3, Warszawa)