Niezapomniane zwycięstwo na koniec niezapomnianej przygody! Fiorentina – Lech 2:3!

O godzinie 18:45 na Stadio Artemio Franchi we Florencji, początek rewanżowego meczu 1/4 finału piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Fioreniny a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Fiorentina – Lech (20.04.2023)

null Fiorentina ma serię 14 z rzędu meczów bez porażki (ostatnia przegrana 12 lutego)
null Fiorentina ma passę 9 kolejnych zwycięstw w Europie
null 3 mecze Lecha we Włoszech: porażka, remis i wygrana (2015, z Fiorentiną 2:1)
null 4 kolejne wyjazdowe mecze Lecha w Europie bez porażki
null Wygrana (2.000 do klubowego współczynnika), remis (1.000 do współczynnika)
null Domowy bilans Fiorentiny u siebie w Lidze Konferencji: 5-1-0 (4 kolejne wygrane)
Postaw mecz Fiorentina – Lech 1.32 – 5.50 – 9.10

Zarejestruj się w Betcris podając kod „KKSLECHCOM” i skorzystaj z oferty dla nowych użytkowników. Oferta powitalna Betcris dla nowych graczy do 1400 PLN.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! O niespodziankę? Albo o chociaż o godne pożegnanie z Europą.
2 min. – Fiorentina od początku utrzymuje się przy piłce.
3 min. – Bardzo źle wykonany rzut wolny przez Czerwińskiego, za chwilę jeszcze spalony. Takie sytuacje trzeba wykorzystywać, żeby chociaż strzelić bramkę.
5 min. – Już jest postęp. Po 5 minutach nadal 0:0.
6 min. – Celny strzał Gonzaleza z daleka pewnie wybronił Bednarek.
9 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! 1:0! Podanie ze środka na prawą stronę do Skórasia. Pomocnik Lecha dośrodkował w pole karne, źle piłkę wybili obrońcy, która trafiła na nogę Sousy i Portugalczyk technicznym strzałem daje Lechowi prowadzenie!

null Sousa
null bez asysty

12 min. – Fiorentina zaczęła ospale i Lech to wykorzystał. Świetny początek.
13 min. – null W tej chwili pucharowy współczynnik Kolejorza na kolejny sezon wynosi 19.000.
13 min. – Lech odebrał piłkę na 30 metrze, później na strzał z daleka zdecydował się Velde. Szkoda. że nie trafił.

null 16 – 30 minuta

16 min. – Lech od początku walczy i tym zaskoczył Fiorentinę. Włosi chyba się tego nie spodziewali.
18 min. – null Kartka dla Sobiecha za ostry faul łokciem.
21 min. – Ciekawe rzeczy dzieją się w Holandii. Tam AZ Alkmaar w 14 minucie odrabia wynik 0:2 z Adnerlechtem w pierwszym spotkaniu.
23 min. – Robi się nerwowo na boisku. Lech walczy, Fiorentina również zaczęła.
23 min. – null Kartka dla Czerwińskiego.
26 min. – Faul Czerwińskiego, Włosi domagają się drugiej żółtej kartki dla lechity.
29 min. – Murawski z łokcia potraktował rywala, sędzia już słucha wozu VAR.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Przerwa w grze, zawodnik Fiorentiny ma opatrywaną głowę.
31 min. – null Pereira za Czerwińskiego.
32 min. – W polskiej lidze byłby już rzut karny, w Europie nie ma co nie podoba się ławce „Violi”. Natomiast Czerwiński dostał przysłowiową wędkę.
35 min. – Od wielu minut więcej jest fauli czy walki a mało gry w piłkę. Fiorentina jest coraz mocniej zirytowana przebiegiem spotkania.
35 min. – null W kartkach już 2:2. Milenković nie zagra w 1/2 finału 11 maja, gdy Fiorentina przejdzie dalej.
37 min. – Lechici wyprowadzili Włochów z równowagi, którzy co chwilę faulują. Świetny plan na to spotkanie.
40 min. – Gospodarze zaczynają zyskiwać przewagę. Dopiero teraz.
40 min. – Niecelna główka Baraka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
41 min. – Tym razem niecelne uderzenie Mandragory z powietrza. Oby Lech nie stracił gola w tej połowie.
45 min. – Sobiech nieźle powalczył w powietrzu i udało się utrzymać piłkę na połowie rywala.
45+3 min. – Ufff. Zakotłowało się w naszym polu karnym po stracie Skórasia i podaniu z lewej flanki na środek. Jakoś poradził sobie Rebocho.
45+4 min. – Do przerwy Lech sensacyjnie prowadzi 1:0 i jest bliski zakończenia niezapomnianej pucharowej przygody w równie niezapomniany sposób.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej!
48 min. – Fiorentina rzuciła się do przodu. Czeka nas bardzo ciężka połowa.
50 min. – Crossowe zagranie Pereiry na głowę do Milicia. Strzał był niecelny.
52 min. – Dobre piąstkowskiego Bednarka po dośrodkowaniu z prawej flanki.
58 min. – Niewiele się dzieje, Lech mądrze utrzymuje się przy piłce.
59 min. – null Świetna interwencja Bednarka po uderzeniu Jovicia! Piłkę wybił jeszcze Dagerstal.

null 61 – 75 minuta

61 min. – Zły strzał Sobiecha po wrzutce Pereiry. Źle złożył się do uderzenia głową.
61 min. – null Skóraś ucierpiał w tej akcji będąc faulowany przez Terzicia. Karny?
62 min. – Sędzia korzysta z VAR. Chyba karny dla Lecha!
65 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Velde pewnie wykonuje jedenastkę! 2:0!

null Velde

69 min. – Co tu się dzieje?! Rajd Velde, za chwilę blokowany jest Sousa i jeszcze niecelnie strzela Murawski. Było blisko 3:0.
70 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3:0!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rzut z autu, akcja Karlstroma prawą stroną i Szwed nabija Sobiecha! 3:0!!!! TO JEST KU*WA NIEPOJĘTE!

null Sobiech
null Karlstrom

74 min. – Przy tym wyniku czeka nas dogrywka. Fiorentina nadal jest w szoku.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null Co za skuteczność! Lech zdobył już 3 gole po 3 celnych strzałach.
78 min. – null 1:3. Rzut wolny, źle piłkę głową wybił Murawski, Sottil przyłożył nogę i mamy bramkę. Bednarek bez szans.
79 min. – null Marchwiński za Sousę, Ishak za Sobiecha oraz Ba Loua za Velde.
82 min. – Fiorentina wciąż gra bardzo nerwowo. Wciąż są szanse na 4 gola.
83 min. – null Kvekveskiri za Murawskiego.
84 min. – null I już kartka dla Gruzina.
88 min. – Włosi trzymają nas daleko od bramki. Dopiero raz zaczęli grać mądrze.
88 min. – null Kartka dla Skórasia.
90+1 min. – Jeszcze 4 minuty.
90+3 min. – null 2:3. Po błędzie Dagerstala gospodarze wjeżdżają w nasze pole karne i strzelają gola z paru metrów.
90+5 min. – Jeszcze próba Lecha, ale Ishak z Marchwińskim nie dał rady.
90+6 min. – KONIEC! Lech odpada, ale za to w jaki sposób! Kolejorz po 8 latach znowu wygrywa we Florencji godnie żegnając się z Ligą Konferencji 2022/2023. CÓŻ TO BYŁ ZA SEZON! DZIĘKUJEMY!

null 1/4 Ligi Konferencji 2022/2023 (rewanż), czwartek, 20 kwietnia, godz. 18:45
null ACF Fiorentina – KKS Lech Poznań 2:3 (0:1)

null Bramki: 78.Sottil 90+3.Castrovilli – 9.Sousa 65.Velde – k. 70.Sobiech

null Asysty: 1:0 – bez asysty 2:0 – bez asysty 3:0 – Karlstrom

null Żółte kartki: Biraghi, Milenković, Terzić, Venuti – Sobiech, Czerwiński, Kvekveskiri, Skóraś

null Widzów: 23110

null Sędzia: Rade Obrenović (Słowenia)

null Sędzia techniczny: Slavko Vincić

null Sędziowie boczni: Jure Praprotnik, Grega Kordez

null Sędziowie VAR: Nejc Kajtazović, Matej Jug

null Fiorentina: Terracciano – Venuti, Milenković (46.Martinez Quarta), Igor, Biraghi (53.Terzić) – Mandragora, Bonaventura (71.Castrovilli) – Gonzalez, Barak, Sottil (86.Kouame) – Jović (71.Cabral).

null Rezerwowi: Cerofonili, Vannucchi, Ranieri, Terzić, Dodo, Martinez Quarta, Duncan, Bianco, Saponara, Kouame, Castrovilli, Cabral.

null Lech: Bednarek – Czerwiński (31.Pereira), Dagerstal, Milić, Rebocho – Karlstrom, Murawski (83.Kvekveskiri) – Skóraś, Sousa (79.Marchwiński), Velde (79.Ba Loua) – Sobiech (79.Ishak).

null Rezerwowi: Mędrala, Holec, Satka, Pereira, Douglas, Gurgul, Kvekveskiri, Marchwiński, Amaral, Ba Loua, Tsitaishvili, Ishak.