II-liga: Lech II Poznań – KKS Kalisz 0:4

W meczu 28. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2022/2023, Lech II Poznań przegrał u siebie z KKS-em Kalisz aż 0:4 (0:3). Dla rezerw Kolejorza była to druga z rzędu bardzo bolesna porażka.

W niedzielę trener pierwszego zespołu John van den Brom oddelegował do rezerw Joao Amarala oraz Gio Tsitaishviliego, którzy znajdą się poza kadrą Lecha Poznań na poniedziałkowy pojedynek z Radomiakiem Radom. Dwaj ofensywni zawodnicy grali dziś tylko w pierwszej połowie.

Rezerwy Kolejorza mają obecnie serię 3 kolejnych meczów bez zwycięstwa i 2 z rzędu porażek. W ostatnich 3 spotkaniach niebiesko-biali stracili aż 11 goli, tydzień temu polegli 1:5.

Lechici ulegając KKS-owi różnicą 4 bramek przerwali dzisiaj passę 4 kolejnych meczów z tym rywalem bez porażki. Było to pierwsze zwycięstwo kaliszan nad naszym zespołem od listopada 2020 roku.

Lech II Poznań po 28 kolejkach II-ligi 2022/2023 z 37 punktami na swoim koncie i bilansem 9-10-9, gole: 39:47 zajmuje 11. miejsce w tabeli II-ligi mając 8 oczek przewagi nad strefą spadkową. Podopieczni Artura Węski kolejne ligowe spotkanie rozegrają w sobotę, 29 kwietnia, o godzinie 17:00. Wtedy ich rywalem na wyjeździe będzie Pogoń Siedlce.

28. kolejka II-ligi 2022/2023, niedziela, 23 kwietnia, godz. 13:00
Lech II Poznań – KKS Kalisz 0:4 (0:3)

Bramki: 25.Koczy 42.Gordillo 45.Giel 56.Kamiński