I po podium. Radomiak – Lech 1:1

O godzinie 19:00 na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Narutowicza 9 w Radomiu, początek meczu 29. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Radomiaka Radom a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Radomiak – Lech (24.04.2023)

null 10 mecz z Radomiakiem i 6 ligowy (0 zwycięstw w Radomiu)
null 19 mecz Lecha w poniedziałek od sezonu 2011/2022 i 16 ligowy (bilans 13-3-2, 38:17)
null Pierwszy ligowy mecz w poniedziałek od listopada 2020 (3 kolejne ligowe wygrane w poniedziałek)
null Lech lepiej punktuje na wyjazdach niż u siebie (wyjazdowy bilans 6-7-1, 20:13)
null 6 kolejnych meczów Lecha w lidze bez porażki (ostatnia przegrana 26 lutego)
null 6 kolejnych meczów Radomiaka bez zwycięstwa, 2 z rzędu spotkania bez strzelonego gola, ostatnia wygrana u siebie 5 lutego
Postaw mecz Radomiak – Lech 3.96 – 3.51 – 1.95

Zarejestruj się w Betcris podając kod „KKSLECHCOM” i skorzystaj z oferty dla nowych użytkowników. Oferta powitalna Betcris dla nowych graczy do 1400 PLN.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Tylko zwycięstwo! Trzeba odzyskać miejsce na podium, które Lech stracił w sobotę.
1 min. – null Pierwsza akcja Lecha i już powinno być 1:0! Sousa z 10 metrów trafił w obrońcę, który wybił piłkę na poprzeczkę!
3 min. – Kocioł w polu karnym Radomiaka po dośrodkowaniu Czerwińskiego z rzutu wolnego. Gospodarze wybili piłkę.
4 min. – Celny strzał Alvesa pewnie wyłapał Bednarek.
7 min. – Szykuje się ciekawe spotkanie, bowiem Radomiak też chce atakować.
9 min. – Głupia strata Sousy po której Radomiak będzie miał rzut wolny. Wcześniej Dagerstal powinien podać do boku a nie na środek.
10 min. – null I po tym rzucie wolnym Rocha strzela gola. Sam Lech robi sobie kłopot.
13 min. – Lech rzucił się do ataku. Groźnie w pole karne dośrodkował Czerwiński.
15 min. – Indywidualna akcja Velde po której Norweg stracił piłkę. Za chwilę jeszcze niecelnie z daleka uderzył Karlstrom.

null 16 – 30 minuta

18 min. – Zablokowane dośrodkowanie/strzał Abramowicza w naszym polu karnym. Lech nie ma kontroli nad meczem.
20 min. – Oprócz Velde w ofensywie nikt nic nie gra.
22 min. – Lech poza akcją w 1 minucie nic jeszcze nie pokazał. Na dodatek Douglas znowu daje „show” na lewej obronie udowadniając, że się nie nadaje.
26 min. – Lech próbuje przejąć kontrolę.
29 min. – Gra się zaostrza.
29 min. – Niezła wrzutka Douglasa z rzutu wolnego. Piłkę ostatecznie wybili obrońcy.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Celne uderzenie Skórasia z daleka wyłapał Kobylak.
36 min. – Velde w ofensywie robi sporo wiatru, jednak niewiele z tego wynika. Brakuje Ishaka w polu karnym.
37 min. – Douglas czy Karlstrom? Z rzutu wolnego uderzył Karlstrom trafiając tylko w mur.
39 min. – null Taktyczny faul Czerwińskiego, który z niemocy poniósł się emocjom. Kartka, w niedzielę nie zagra.
41 min. – Lech nie ma pomysłu na grę, gra słabo, w dodatku gramy bez napastnika, bo Sobiech czeka aż go ktoś nabije piłką jak we Florencji.
44 min. – Przewaga piłki jest po stronie Lecha. Zagrożenie pod bramką Kobylaka już małe.
45 min. – Do przerwy 0:1. 3. miejsce oddala się.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Bilans przy przegrywaniu 0:1: 2-5-6 (wygrane w Łodzi i w Białymstoku).
46 min. – Początek II połowy. Remis tu nam nic nie daje, trzeba wygrać, by uniknąć wstydu.
48 min. – Na lewej stronie nadal aktywny jest Velde, nadal nie ma z tego konkretów.
50 min. – Efektowne podanie Velde do Douglasa, który wywalczył korner.
51 min. – Fatalne dośrodkowanie Czerwińskiego. Jest jeszcze gorszy niż we Florencji, kiedy dostał wędkę.
53 min. – Gramy dziś kompletnie bez boków obrony. Na Douglasa nie ma nawet co liczyć.
57 min. – Żenująco wyglądają momentami próby lechitów. Brakuje formy, brakuje jakości.
60 min. – null Tym razem kartka dla Dagerstala.

null 61 – 75 minuta

62 min. – null Kvekveskiri za Murawskiego, Pereira za Czerwińskiego.
64 min. – Ofensywa Lecha cały czas polega na dryblingach Velde i wrzutkach z prawej strony prawego obrońcy. To trochę mało.
65 min. – Słabe uderzenie Skórasia. Nie mogło zaskoczyć Kobylaka.
66 min. – null Znowu strzał Skórasia, teraz Kobylak miał większe problemy.
71 min. – Pachnie tu wielkim wstydem. Remis również nic nam nie daje.
71 min. – Velde znowu łatwo stracił piłkę w polu karnym. Z jego gry nadal nie ma korzyści.
74 min. – null Ba Loua za Skórasia, Amaral za Karstroma.
75 min. – null Ciekawa zmiana Amarala. On i Gio, którego nie ma jeszcze wczoraj grał w rezerwach. Dziś nie zagrałby, gdyby nie ta nagła sytuacja kadrowa.

null 76 – 90 minuta

77 min. – Zostało kilkanaście minut tego żenującego meczu.
80 min. – Dobra interwencja Kobylaka po strzale Velde głową.
84 min. – GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! 1:1! Ba Loua dryblował po prawej stronie, błąd popełnił obrońca, który pechowo podał pod nogę Sobiecha. Napastnik Lecha trącił futbolówkę i wyrównał.

null Sobiech
null bez asysty

86 min. – Lech dominuje. Jest jeszcze szansa na wygraną.
88 min. – Groźny rzut wolny dla Lecha, Sousa trafił w obrońcę, mogła być z tego groźna kontra.
89 min. – null Kartka dla Douglasa, który nie zagra z Górnikiem.
90+1 min. – Lech cały czas atakuje, próbuje akcji głównie skrzydłami. Sporo jest wrzutek.
90+2 min. – Zablokowane uderzenie Velde w polu karnym.
90+3 min. – null Miał strzelić Lech, a szansę miał Cayarga. Było groźnie.
90+5 min. – Koniec. Lech po dwóch różnych połowach remisuje 1:1 i traci miejsce na podium.
90+5 min. – null Po meczu czerwoną kartkę otrzymał John van den Brom, którego zabraknie na ławce z Górnikiem.

null null 29. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, poniedziałek, 24 kwietnia, godz. 19:00
null RKS Radomiak Radom – KKS Lech Poznań 1:1 (1:0)

null Bramki: 10.Rocha – 84.Sobiech

null Asysty: 1:1 – bez asysty

null Żółte kartki: Donis, Rocha, Machado – Czerwiński, Dagerstal, Douglas