Mało minut wypożyczonych

Aktualnie na wypożyczeniu przebywa sześciu piłkarzy Lecha Poznań w tym czterech mających za sobą debiut w pierwszej drużynie. Zimowe wypożyczenia Antoniego Kozubala i Krystiana Palacza okazały się nieporozumieniem, od niedawna więcej grają chociaż Maksymilian Pingot oraz Krzysztof Bąkowski. Na brak minut nie może narzekać za to Filip Borowski występujący w Sosnowcu od prawie 1,5 roku czy bramkarz Bartosz Mrozek.

Wiosną podobnie jak jesienią podstawowym bramkarzem Stali Mielec jest Bartosz Mrozek. 23-latek jest wypożyczony z opcją pierwokupu, ale latem Lech Poznań będzie mógł go odkupić za niewiele większą kwotę. Ta wiosna nie jest już tak dobra w wykonaniu Mrozka, jak runda jesienna, w tym roku kalendarzowym bramkarz nie zbiera już tak dobrych not. Dotąd nie opuścił żadnego ligowego spotkania (2610 minut), w 29 meczach puścił 37 goli zachowując łącznie 9 czystych kont. Stal Mielec zajmuje aktualnie 12. miejsce w ligowej tabeli mając 4 oczka przewagi nad strefą spadkową.

Mecze: 29
Minuty: 2610
Gole puszczone: 37
Czyste konta: 9

Cały czas podstawowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec jest Filip Borowski. 20-latek może pochwalić się 26 meczami (12 pełnymi). W I-lidze rozegrał dotąd 24 spotkania, na 2 frontach wykręcił 1626 minut z czego 1491 na szczeblu I-ligi. Prawy obrońca/wahadłowy zanotował dotąd 6 asyst (5 w lidze). Tej wiosny opuścił tylko jeden mecz słabego Zagłębia Sosnowiec, które zajmując 14. miejsce ma tylko 3 punkty przewagi nad strefą spadkową. Dla Borowskiego jest to już 3 runda w tym klubie.

Mecze: 26 (2 w PP)
Minuty: 1626 (2 w PP)
Gole: 0
Asysty: 6 (1 w PP)

Zimą na 1,5 roku z opcją powrotu na Bułgarską w każdym okienku został wypożyczony bramkarz Krzysztof Bąkowski. 20-latek w pierwszych 3 wiosennych meczach Stali Rzeszów nie wystąpił, w ostatnich 7 już zagrał zachowując tylko jedno czyste konto. Bąkowski tej wiosny puścił 7 bramek, jego zespół z 40 punktami jest ósmy w I-lidze tracąc tylko 3 oczka do strefy barażowej.

Mecze: 7
Minuty: 630
Gole puszczone: 10
Czyste konta: 1

Zimą również na 1,5 roku z opcją powrotu do Poznania w każdym okienku transferowym wypożyczono rówieśnika Bąkowskiego. Środkowy obrońca Maksymilian Pingot nie zagrał w pierwszych 5 meczach rundy wiosennej oglądając starcia Odry Opole przeważnie z ławki rezerwowych. Lewonożny stoper do składu wskoczył w drugiej połowie marca i ma za sobą 5 kolejnych spotkań, w których występował od 1 do 90 minuty. W tych meczach Odra wygrała 2 razy zachowując w nich czyste konta. Drużyna z Opola broni się przed spadkiem do II-ligi, będąc na 15. pozycji ma tylko oczko przewagi nad kreską. Do końca rozgrywek pozostało 6 kolejek.

Mecze: 5
Minuty: 450
Gole: 0
Asysty: 0

Tylko do końca sezonu 2022/2023 wypożyczony jest Antoni Kozubal. 19-latek podczas kolejnego wypożyczenia traci czas, jego kariera stoi w miejscu. Środkowy pomocnik w 8 możliwych meczach zagrał raptem 2 razy wchodząc z ławki na końcówki spotkań GKS-u Katowice. Prawonożny pomocnik w miniony weekend pojawił się na boisku dopiero 2 raz tej wiosny, jego zespół zajmuje 9. miejsce w I-lidze, aktualnie nic mu nie grozi. Jedynie Kozubal traci na Górnym Śląsku kolejne pół roku.

Mecze: 2
Minuty: 17
Gole: 0
Asysty: 0

Łącznie 1,5 roku na wypożyczeniu ma spędzić Krystian Palacz co wydaje się być mało prawdopodobne. Lewy obrońca po dobrej jesieni w II-lidze powędrował do odległego Nowego Sącza mając za zadanie pomóc Sandecji w utrzymaniu. Na 10 spotkań zagrał w 6 meczach notując zaledwie raz komplet 90 minut. Krystian Palacz ma za sobą fatalny weekend. W pierwszej połowie meczu ze Stalą Rzeszów 1:3 zdobył samobójczą bramkę mając jeszcze udział przy 2 innych straconych golach. 20-latek opuścił boisko w przerwie mając jeszcze na swoim koncie żółtą kartką. Sandecja Nowy Sącz jedną nogą jest już w II-lidze, zajmując przedostatnie miejsce traci do bezpiecznego miejsca 7 punktów. Palacz podobnie jak Kozubal – latem zapewne wróci do rezerw i wtedy zostanie podjęta decyzja, co dalej z jego karierą.