Lechowa młodzież 2022/2023 – tydzień 26

W miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały wszystkie cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. W dużym dołku są rezerwy, walkę o tytuł Mistrza Polski utrudnili sobie juniorzy starsi, wygrać prestiżowe spotkanie potrafili jedynie trampkarze starsi.

II-liga:

Lech II Poznań kontynuuje złą passę. Ma serię 4 meczów z rzędu bez wygranej i 4 porażek podczas których stracił aż 12 goli. Tym razem podopieczni Artura Węski przegrali na wyjeździe z Pogonią Siedlce 0:3. Nadal są na 11. miejscu w II-lidze, ale mają już tylko 7 oczek przewagi nad strefą spadkową i trudny terminarz, w którym nie brakuje spotkań z czołowymi ekipami. W niedzielę o 13:00 rezerwy Kolejorza zagrają u siebie z drugim Stomilem Olsztyn.

CLJ U-19:

Juniorzy starsi Lecha Poznań przegrali 2 raz tej wiosny i 2 z rzędu. Tym razem ulegli u siebie broniącej się przed spadkiem Legii Warszawa 0:2 musząc grać przez ponad godzinę w dziesiątkę. Kolejorz z CLJ U-19 nadal jest drugi mając 2 oczka więcej od Rakowa Częstochowa, który nie wykorzystał szansy na objęcie prowadzenia ulegając u siebie będącej pod kreską Escolii Warszawa. Lecha i Raków gonią Zagłębie oraz Górnik tracące do nas tylko 3 punkty. Do końca sezonu 2022/2023 pozostało 5 kolejek, w sobotę o 14:30 podopiecznych Bartosza Bochińskiego czeka trudny mecz z Pogonią w Szczecinie.

CLJ U-17:

Intensywny tydzień jest za zespołem Jędrzeja Łągiewki. Lech Poznań U-17 z grupy zachodniej CLJ do lat 17 najpierw przegrał w zaległym meczu z Górnikiem w Zabrzu 0:3, później w weekend pokonał u siebie dużo niżej notowanego Chrobrego Głogów 3:0. Kolejorz zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli, prowadzące Zagłębie Lubin ma aż 13 punktów więcej. W sobotę, 6 maja, o godzinie 15:00 juniorzy młodsi zmierzą się na wyjeździe z FASE Szczecin.

CLJ U-15:

W grupie B CLJ U-15 trampkarze starsi wygrali 5 raz z rzędu. Tym razem podopieczni Damiana Sobótki pokonali na wyjeździe liderującą Pogoń Szczecin 3:1. Po tym zwycięstwie Lech Poznań do lat 15 objął prowadzenie w grupie B mając oczko przewagi nad „Portowcami”. W niedzielę o 16:00 niebiesko-białych czeka wyjazdowe spotkanie z Polonią Środa Wielkopolska.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2022/2023 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Pogoń Siedlce – Lech II Poznań 3:0
CLJ U-19: Lech Poznań – Legia Warszawa 0:2
CLJ U-17: Górnik Zabrze – Lech Poznań 3:0
CLJ U-17: Lech Poznań – Chrobry Głogów 3:0
CLJ U-15: Pogoń Szczecin – Lech Poznań 1:3

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Stomil Olsztyn (niedziela, 7 maja, godz. 13:00)
CLJ U-19: Pogoń Szczecin – Lech Poznań (sobota, 6 maja, godz. 14:30)
CLJ U-17: FASE Szczecin – Lech Poznań (sobota, 6 maja, godz. 15:00)
CLJ U-15: Polonia Środa Wielkopolska – Lech Poznań (niedziela, 7 maja, godz. 16:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Sp pisze:

    Tydzień temu napisałem, że był to słaby weekend młodzieży, a seniorzy mają wziąć przykład z U15. Teraz można to skopiować.