Dogrywka: Lech – Cracovia 3:0

Sobotni mecz z Cracovią był zupełnie innym spotkaniem od dwóch poprzednich. Przede wszystkim Lech dostosował się do rywala ustalając taktykę pod niego. Dzięki temu poznaniacy zaskoczyli krakowian, pokazali skuteczny futbol dzięki któremu rozprawili się z niewygodnym rywalem już w pierwszej połowie.

1-4-2-3-1

Bednarek – Czerwiński, Dagerstal, Milić, Douglas – Karlstrom (72.Kvekveskiri), Murawski – Skóraś (82.Ba Loua), Marchwiński (82.Amaral), Velde – Sobiech (72.Antczak).

1-3-4-3 przechodzące na 1-4-3-3

Niemczycki – Hoskonen (46.Bochnak), Jugas, Ghita – Kakabadze, Oshima (90.Jodłowski), Atanasov (46.Knap), Jaroszyński – Rakoczy, Kallman (59.Makuch), Konoplianka (59.Myszor).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

24 minuta – Akcję na 2:0 należy przenalizować od samego początku. Wszystko wzięło się ze złego rozegrania piłki już na naszej połowie, którą lechici odzyskali dzięki pressingowi. Zrobił to Barry Douglas, który po dwóch dotknięciach piłki postanowił ją zagrać na połowę rywala. Futbolówkę wcześniej przejął jednak Artur Sobiech, zbił ją do ziemi, po czym szybko podał do lewej strony do Kristoffera Velde. Wielu piłkarzy w tej sytuacji nie wiedziałoby, co zrobić. Oddałoby piłkę do tyłu, szukałoby crossowego zagrania na drugą flankę lub wdałoby się w drybling próbując w pojedynku 1 na 1 wykorzystać szybkość. Tymczasem Norweg po przyjęciu piłki świetnie dostrzegł wychodzącego Filipa Marchwińskiego decydując się na efektowne, techniczne zagranie zewnętrzną częścią buta. Piłka minęła stopera Cracovii, trafiła pod nogi „Marchewy”, który lekko ściął do środka i podciął piłkę nad bramkarzem. Ostatnie screeny pokazują, że w tej sytuacji Lechowi dopisało trochę szczęścia, bramka padła z trudnej pozycji, z pomocą słupka, w 24 minucie centymetry zadecydowały o golu dla Kolejorza. Za akcję na 2:0 należy pochwalić przede wszystkim Barrego Douglasa, Artura Sobiecha i Filipa Marchwińskiego, który nie zmarnował doskonałego podania Kristoffera Velde. Norweg przy bramce na 2:0 dał próbkę swoich technicznych możliwości.